id: pnvv6y

Dom Rekolekcyjny w Łodzi - Mocni w Duchu

Dom Rekolekcyjny w Łodzi - Mocni w Duchu

1 099 956 zł z 6 350 000 zł
17%
66 dni do końca
1483 wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności15

 • 24 września - zaktualizowaliśmy Zrzutkę o wpłaty na rachunek bankowy. Bardzo Wam dziękujemy za wsparcie. Tworzymy dom modlitwy.

  Czytaj więcej
 • Bardzo dobra konferencja o modlitwie w centrum miasta powiedziana 10.09.2021 w naszym sanktuarium obok budynku, który zamierzamy kupić. https://youtu.be/xFzRyGQ46tY?t=2641

  Czytaj więcej
 • 3 września - zaktualizowaliśmy Zrzutkę o wpłaty na rachunek bankowy. Dzisiaj przekroczyliśmy w naszej zbiórce pierwszy milion. Bardzo Wam dziękujemy za wsparcie. Tworzymy dom modlitwy.

  Czytaj więcej
 • 18 sierpnia - zaktualizowaliśmy Zrzutkę o wpłaty na rachunek bankowy. Dzisiaj przekroczyliśmy w naszej zbiórce pierwszy milion. Bardzo Wam dziękujemy za wsparcie. Tworzymy dom modlitwy.

  Czytaj więcej
 • 6 sierpnia - zaktualizowaliśmy Zrzutkę o wpłaty na rachunek bankowy. Bardzo Wam dziękujemy za każdy dar serca.

  Czytaj więcej
 • 23 lipca - zaktualizowaliśmy Zrzutkę o wpłaty na rachunek bankowy. Bardzo Wam dziękujemy za każdy dar serca.

  Czytaj więcej
 • 12 lipca - zaktualizowaliśmy Zrzutkę o wpłaty na rachunek bankowy. Bardzo Wam dziękujemy za każdy dar serca.

  Czytaj więcej
 • 9 lipca - zaktualizowaliśmy Zrzutkę o wpłaty na rachunek bankowy. Bardzo Wam dziękujemy za każdy dar serca.

  Czytaj więcej
 • 22 czerwca uzupełniliśmy saldo zrzutki o kwoty, które wpłynęły bezpośrednio na nasze konto. Bardzo dziękujemy za każdą wpłatę.

  Czytaj więcej
 • 16 czerwca uzupełniliśmy saldo zrzutki o kwoty, które wpłynęły bezpośrednio na nasze konto. Bardzo dziękujemy za każdą wpłatę.

  Czytaj więcej
 • 11 czerwca uzupełniliśmy saldo zrzutki o kwoty, które wpłynęły bezpośrednio na nasze konto. Bardzo dziękujemy za każdą wpłatę.

  Czytaj więcej
 • 8 czerwca uzupełniliśmy saldo zrzutki o kwoty, które wpłynęły bezpośrednio na nasze konto. Bardzo dziękujemy za Waszą wspaniałomyślność! Mamy już 6%.

  Czytaj więcej
 • 2 czerwca uzupełniliśmy saldo zrzutki o kwoty, które wpłynęły bezpośrednio na nasze konto. Bardzo dziękujemy za Waszą wspaniałomyślność!

  Czytaj więcej
 • Dokumenty potrzebne do zrzutki przeszły już weryfikację. To znaczy, że zrzutka jest legalna i już działa. Można wpłacać. Oficjalny start z promocją w czwartek, 27 maja.

  Czytaj więcej
 • Informacja na temat kamienicy jest tutaj:

  https://www.zus.pl/o-zus/inne-ogloszenia/sprzedaz-i-wynajem-nieruchomosci/-/publisher/details/1/na-sprzedaz-lodz-kamienica-w-centrum-miasta/3963557

  Czytaj więcej

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Zbieramy na dom rekolekcyjny przy Sanktuarium Najświętszego Imienia Jezus w Łodzi (kościół jezuitów). Dom będzie pomagał ludziom wzrastać w wierze. Chcemy, aby więcej ludzi spotkało żywego Boga i mogło dzielić się tym doświadczeniem z innymi. Dom rekolekcyjny będzie czynny przez cały rok. Wszystkich naszych Przyjaciół i ludzi dobrej woli zachęcamy do hojności, aby to dzieło mogło powstać.


Kamienica umiejscowiona jest przy ul. Roosvelta 18 w Łodzi. Jest wystawiona na sprzedaż przez ZUS. Jej cena wynosi 6 350 000 zł. Zebrane pieniądze przeznaczamy na zakup kamienicy i jej generalny remont. Remont wyceniany jest szacunkowo na kwotę 12 000 000 zł i przewiduje się, że będzie trwał ok. dwóch lat. Na remont kamienicy będziemy również występować o różne dotacje samorządowe, rządowe i europejskie, które mogłyby uczestniczyć w kosztach tego projektu.


W kamienicy będzie się mieścić:


Na parterze:

Dom Dziecka, z osobnym wejściem. Taki dom dziecka już prowadzimy w Łodzi w wynajmowanym mieszkaniu. Warunki są tam słabe. Chcemy go przenieść tutaj.

Dom Miłosierdzia, 14 pokoi do prowadzenia terapii przez chrześcijańskich psychoterapeutów oraz do prowadzenie modlitwy uwolnienia. Obecnie prowadzimy taki ośrodek, w którym pracuje siedmiu terapeutów. Potrzebujemy większego lokum, a zapotrzebowanie na psychoterapię w chrześcijańskich ośrodkach stale rośnie.


Na pozostałych trzech kondygnacjach będzie:

Dom Rekolekcyjny – 60 pokoi jednoosobowych, połowa z nich z opcją pokoju małżeńskiego, kaplica, jadalnia, kuchnia, dwa oratoria, dwie sale konferencyjne oraz pomieszczenia biurowe Fundacji Mocni w Duchu.


W domu rekolekcyjnym będziemy prowadzili przede wszystkim rekolekcje ignacjańskie, czyli rekolekcje w ciszy wg. metody św. Ignacego z Loyoli. Będą też warsztaty małżeńskie, warsztaty wychodzenia z lęków, kryzysów i braku chęci do życia, warsztaty muzyczne, warsztaty charyzmatyczne, sesje dla liderów i inne sesje tematyczne. 

Wszystkie te formy pomocy człowiekowi Mocni w Duchu już prowadzą w różnych miejscach. Np. przez rekolekcje ignacjańskie, które prowadzimy przechodzi każdego roku ok. tysiąc osób. Nasz własny dom rekolekcyjny umożliwi nam prowadzenie tej działalności w trybie ciągłym. 


Właścicielem kamienicy będzie: Fundacja Mocni w Duchu, ul. Sienkiewicza 60, 90-058 Łódź. KRS 0000900518.


Bardzo dziękujemy za wszelkie wsparcie.


Mocni w Duchu


W przypadku braku możliwości realizacji celu zrzutki zebrane pieniądze na zrzutka.pl będą przeznaczone na remont i zaadaptowanie pomieszczeń użytkowanych przez Mocni w Duchu na cele formacyjno-ewangelizacyjne oraz wybudowanie studia telewizyjnego dla potrzeb naszej telewizji internetowej na YouTube: https://www.youtube.com/c/MocniwDuchuJezuiciTV1

Dotyczy to pieniędzy zebranych za pośrednictwem zrzutka.pl.

Niektórzy darczyńcy wpłacający bezpośrednio na konto Fundacji moją inne indywidualne ustalenia.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 1483

 
Dane ukryte
10 000 zł
 
Dane ukryte
7 948,47 zł
 
Dane ukryte
7 000 zł
 
Dane ukryte
4 500 zł
ŁW
Anna i Łukasz Wnukowscy
3 000 zł
UK
Ulrich Kirchner
3 000 zł
 
Dane ukryte
2 800 zł
PF
Piotr Floriańczyk
2 000 zł
 
Dane ukryte
2 000 zł
BR
Barbara Rubin
2 000 zł
Zobacz więcej

Nikt nie założył jeszcze skarbonki do tej zrzutki lub żadna z założonych skarbonek nie zebrała środków.

Komentarze 38

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Lokalizacja

Franklina Delano Roosevelta 18, 90-057

Łódź, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Nasi użytkownicy założyli

742 869 zrzutek

i zebrali

527 597 614 zł

A ty na co dziś zbierasz?