id: pnvv6y

Dom Rekolekcyjny w Łodzi - Mocni w Duchu

Dom Rekolekcyjny w Łodzi - Mocni w Duchu

517 478 zł z 6 350 000 zł
8%
161 dni do końca
833 wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności6

 • 16 czerwca uzupełniliśmy saldo zrzutki o kwoty, które wpłynęły bezpośrednio na nasze konto. Bardzo dziękujemy za każdą wpłatę.

  Czytaj więcej
 • 11 czerwca uzupełniliśmy saldo zrzutki o kwoty, które wpłynęły bezpośrednio na nasze konto. Bardzo dziękujemy za każdą wpłatę.

  Czytaj więcej
 • 8 czerwca uzupełniliśmy saldo zrzutki o kwoty, które wpłynęły bezpośrednio na nasze konto. Bardzo dziękujemy za Waszą wspaniałomyślność! Mamy już 6%.

  Czytaj więcej
 • 2 czerwca uzupełniliśmy saldo zrzutki o kwoty, które wpłynęły bezpośrednio na nasze konto. Bardzo dziękujemy za Waszą wspaniałomyślność!

  Czytaj więcej
 • Dokumenty potrzebne do zrzutki przeszły już weryfikację. To znaczy, że zrzutka jest legalna i już działa. Można wpłacać. Oficjalny start z promocją w czwartek, 27 maja.

  Czytaj więcej
 • Informacja na temat kamienicy jest tutaj:

  https://www.zus.pl/o-zus/inne-ogloszenia/sprzedaz-i-wynajem-nieruchomosci/-/publisher/details/1/na-sprzedaz-lodz-kamienica-w-centrum-miasta/3963557

  Czytaj więcej

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Zbieramy na dom rekolekcyjny przy Sanktuarium Najświętszego Imienia Jezus w Łodzi (kościół jezuitów). Dom będzie pomagał ludziom wzrastać w wierze. Chcemy, aby więcej ludzi spotkało żywego Boga i mogło dzielić się tym doświadczeniem z innymi. Dom rekolekcyjny będzie czynny przez cały rok. Wszystkich naszych Przyjaciół i ludzi dobrej woli zachęcamy do hojności, aby to dzieło mogło powstać.


Kamienica umiejscowiona jest przy ul. Roosvelta 18 w Łodzi. Jest wystawiona na sprzedaż przez ZUS. Jej cena wynosi 6 350 000 zł. Zebrane pieniądze przeznaczamy na zakup kamienicy i jej generalny remont. Remont wyceniany jest szacunkowo na kwotę 12 000 000 zł i przewiduje się, że będzie trwał ok. dwóch lat. Na remont kamienicy będziemy również występować o różne dotacje samorządowe, rządowe i europejskie, które mogłyby uczestniczyć w kosztach tego projektu.


W kamienicy będzie się mieścić:


Na parterze:

Dom Dziecka, z osobnym wejściem. Taki dom dziecka już prowadzimy w Łodzi w wynajmowanym mieszkaniu. Warunki są tam słabe. Chcemy go przenieść tutaj.

Dom Miłosierdzia, 14 pokoi do prowadzenia terapii przez chrześcijańskich psychoterapeutów oraz do prowadzenie modlitwy uwolnienia. Obecnie prowadzimy taki ośrodek, w którym pracuje siedmiu terapeutów. Potrzebujemy większego lokum, a zapotrzebowanie na psychoterapię w chrześcijańskich ośrodkach stale rośnie.


Na pozostałych trzech kondygnacjach będzie:

Dom Rekolekcyjny – 60 pokoi jednoosobowych, połowa z nich z opcją pokoju małżeńskiego, kaplica, jadalnia, kuchnia, dwa oratoria, dwie sale konferencyjne oraz pomieszczenia biurowe Fundacji Mocni w Duchu.


W domu rekolekcyjnym będziemy prowadzili przede wszystkim rekolekcje ignacjańskie, czyli rekolekcje w ciszy wg. metody św. Ignacego z Loyoli. Będą też warsztaty małżeńskie, warsztaty wychodzenia z lęków, kryzysów i braku chęci do życia, warsztaty muzyczne, warsztaty charyzmatyczne, sesje dla liderów i inne sesje tematyczne. 

Wszystkie te formy pomocy człowiekowi Mocni w Duchu już prowadzą w różnych miejscach. Np. przez rekolekcje ignacjańskie, które prowadzimy przechodzi każdego roku ok. tysiąc osób. Nasz własny dom rekolekcyjny umożliwi nam prowadzenie tej działalności w trybie ciągłym. 


Właścicielem kamienicy będzie: Fundacja Mocni w Duchu, ul. Sienkiewicza 60, 90-058 Łódź. KRS 0000900518.


Bardzo dziękujemy za wszelkie wsparcie.


Mocni w Duchu


W przypadku braku możliwości realizacji celu zrzutki zebrane pieniądze na zrzutka.pl będą przeznaczone na remont i zaadaptowanie pomieszczeń użytkowanych przez Mocni w Duchu na cele formacyjno-ewangelizacyjne oraz wybudowanie studia telewizyjnego dla potrzeb naszej telewizji internetowej na YouTube: https://www.youtube.com/c/MocniwDuchuJezuiciTV1

Dotyczy to pieniędzy zebranych za pośrednictwem zrzutka.pl.

Niektórzy darczyńcy wpłacający bezpośrednio na konto Fundacji moją inne indywidualne ustalenia.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 833

 
Dane ukryte
7 000 zł
 
Dane ukryte
4 500 zł
UK
Ulrich Kirchner
3 000 zł
PF
Piotr Floriańczyk
2 000 zł
BR
Barbara Rubin
2 000 zł
RB
Robert Bojarski
2 000 zł
 
Dane ukryte
1 421 zł
 
Szczęść Boże!
1 234 zł
 
Emilia
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
Zobacz więcej

Nikt nie założył jeszcze skarbonki do tej zrzutki lub żadna z założonych skarbonek nie zebrała środków.

Komentarze 29

 
2500 znaków
 • Basia Kowalska

  Bardzo proszę o pomoc dla mojej przyjaciółki :( zbiera na jedzenie i ciepły koc. id: gnvdsf. Każda złotóweczka się liczy

 • Klaudia Żuchowska

  Błagam pomóż uratować moją mamę😞ID:xxhya9 Mama bardzo potrzebuje pomocy, zbieramy na leki ,które bardzo jej pomogą wyzdrowieć. Choruje na depresję stopnia średniego. Jest bardzo ciężko, błagam o pomoc. Mamę ma się tylko jedną,a ja mogę ją stracić. Depresja na każdego wpływa inaczej. Na leki nas nie stać, nie mamy nikogo kto mógłby nam pomóc. Każda złotóweczka się liczy:(

 • Joanna Sobota

  Przepraszam ze pisze pod czyjaś zrzutka , lecz błagam i proszę was o pomoc id: dnu777 proszę zajrzyj na nasza zrzutkę i pomóż nam stanąć na nogi , chcemy zacząć żyć bez martwienia się o lepsze jutro co będzie dalej :( Bardzo prosimy o pomoc. Wiem ze dobro zawsze wraca. Kazda złotówka się liczy dla nas 😭

 • Arkadiusz Kujawa

  Bardzo proszę o wsparcie moje dziecko jest niepełnosprawne potrzebujemy większego auta by wozić wózek i pionizator na rechabilitacje. Jest nas 5 w domu ja żona i trójka dzieci., nie zbieram na drogie auto zbieram na najtańsze 7 osobowe auto Proszę o pomoc. id: bhz3r7

  1 zł
 • PB
  Pawel Burdzicki

  Na Chwałę Bożą

  100 zł
  • Joanna Sobota

   Przepraszam ze pisze pod czyjaś zrzutka , lecz błagam i proszę was o pomoc id: dnu777 proszę zajrzyj na nasza zrzutkę i pomóż nam stanąć na nogi , chcemy zacząć żyć bez martwienia się o lepsze jutro co będzie dalej :( Bardzo prosimy o pomoc. Wiem ze dobro zawsze wraca. Kazda złotówka się liczy dla nas 😭

 • Zobacz więcej
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Lokalizacja

Franklina Delano Roosevelta 18, 90-057

Łódź, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Nasi użytkownicy założyli

706 273 zrzutki

i zebrali

477 091 062 zł

A ty na co dziś zbierasz?