id: mprajy

Wydanie II części książki dla dzieci pt "Kogut Niekurka i Tajemniczy Las"

Wydanie II części książki dla dzieci pt "Kogut Niekurka i Tajemniczy Las"

Aktualności10

 • Przeszło 200 udostępnień. Bravo. Szkoda, że nie przekłada się to na wpłaty. Troszkę mało się uzbierało jak na wydanie, mocium panie... ;)
  Czytaj więcej
 • Dzisiaj coś drgnęło. Od ponad miesiąca zero wpłat i nagle dzisiaj 150 zł. Dziękuję pani Marii S. która chce pozostać anonimowa, za wpłatę. Proszę Ją jednak o napisanie do mnie na pocztę, gdyż nie będę wiedział komu mam przesłać książeczki po ich wydrukowaniu. Podejrzewam, że wpłata przyszła z Australii, ale pewności nie mam. W każdym razie, dziękuję serdecznie i zachęcam innych do choćby symbolicznego zasilenia konta. Bo jak mawia Kogut Niekurka - ziarnko do ziarnka i... będzie książka, kurka wodna... :)
  Czytaj więcej
 • Niestety!!! Zrzutka zatrzymała się jak zaczarowana... Od tygodnia prawie, nie wpłynęła ani jedna złotówka, nie nastąpiło ani jedno udostępnienie. A pieniędzy wystarczy zaledwie na część ilustracji. Gdzie tam do wydania książki? Do całego procesu wydawniczego. Jak tak pójdzie dalej (odpukać) będzie kiepsko i skończy się pewnie na pożyczce bankowej którą trzeba będzie spłacać latami... :( Bo książka musi się ukazać!
  Czytaj więcej
 • https://www.facebook.com/Krakowskie.Towarzystwo.Opieki.nad.Zwierzetami/ Tu można poszukać udostępnienia mojej aukcji...
  Czytaj więcej
 • Po opublikowaniu mojej akcji www.zrzutka.pl/kogut-niekurka, przez Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami, przybyło kilka znaczących wpłat. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękuję. :)
  Czytaj więcej
 • Każdy wpłacający 50 zł lub więcej, otrzyma nagrodę w postaci specjalnej edycji książki z okolicznościową dedykacją i autografem autora oraz znaczkiem "Przyjaciel zwierząt TOZ".
  Czytaj więcej
 • https://www.youtube.com/watch?v=6eZVRliLuDY Spot reklamowy akcji. Należy skopiować i wkleić w przeglądarkę. Zapraszam.
  Czytaj więcej
 • 15 luty - udostępnień 70. Troszkę zwolniła akcja, ale niezawodni przyjaciele i znajomi udostępniają gdzie się da. Dzięki za JUŻ, proszę o JESZCZE! ;)
  Czytaj więcej
 • Pisanie książek, to nie zawód. To pasja. A pisanie książek dla dzieci, to oprócz tego przyjemność. Ale "pisanie do szuflady", nie daje takiej przyjemności. Książki muszą być czytane przez tych, dla kogo zostały napisane. Dlatego walczę o fundusze na ich wydanie. Bo chce dawać radość dzieciom. Bo bez funduszy, ani rusz... ;(
  Czytaj więcej
 • Akcja nabiera tempa. Dziękuję wszystkim za pierwsze 50 udostępnień!
  Czytaj więcej

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Nazywam się Jerzy Zbigniew Grzeszczuk, mam 68 lat i jestem na emeryturze. Zawsze chciałem pisać książki dla dzieci, lecz dopiero na emeryturze, znalazłem na to czas. Do tej pory napisałem 5 książek i dwie broszury tematyczne. Jednak tylko jedną udało mi się wydać drukiem. Wynika to z faktu, że wszelkie koszty musi pokryć sam autor. Wydawnictwo nie zainwestuje w kogoś o nieznanym nazwisku. Pierwszą część przygód koguta pn. "Kogut Niekurka i przyjaciele", udało mi się wydać z emerytury. Jednak następne części a jest ich dwie - "Kogut Niekurka i Tajemniczy Las" oraz "Kogut Niekurka w Afryce", wymagają nakładów przekraczających moje możliwości finansowe. Oprócz pisania książek dla dzieci, prowadzę społecznie w przedszkolach i niższych klasach szkół podstawowych warsztaty, mające na celu propagowanie czytelnictwa, pn. "Jak powstaje książka - od pomysłu do księgarni". Kwota 10 tys zł. to koszt wydania 1000 egzemplarzy książki, wliczając w to redakcję tekstu, zilustrowanie, skład, druk, dystrybucję, czyli pełny cykl wydawniczy. Pierwszą część przygód koguta Niekurki, można śledzić na stronie www.facebook.com/niekurka Niestety, nie jestem w stanie zapewnić każdemu z Państwa wpłacających, egzemplarza książki gratis, gdyż wiązałoby się to z ewentualnym nakładem przekraczającym moje możliwości. Jednak mogę zapewnić, iż każdy wpłacający, będzie mógł zakupić ją w preferencyjnej cenie "po kosztach druku" z autografem. Natomiast osoby które wyróżnią się szczególną wpłatą, otrzymają ją za darmo, ze szczególną dedykacją autorską. Otrzymają również dyplom honorowy z podziękowaniem za wsparcie. Dziesięć osób z najwyższą wpłatą, zostanie umieszczonych na 4 stronie okładki, jako szczególni sponsorzy wydania. Jeżeli wpłaty przekroczą założony budżet, nadwyżka zostanie przeznaczona na wydanie trzeciej części przygód koguta Niekurki, "Kogut Niekurka w Afryce", a może i na inne napisane przeze mnie książki "Wielka heca w Obrazkowie" i powieść dla młodzieży z gatunku science fiction - "Postrzeleniec". Ale to wszystko pozostaje na razie w sferze marzeń...

mprajy-8756a1fc.png

Pierwsza część bajki "Kogut Niekurka i przyjaciele", ukazała się w wersji papierowej.

Wydała ją Oficyna Wydawnicza GARMOND z Poznania. Książka opowiada i kogucie, który był bardzo samotny, ponieważ nie miał żadnego przyjaciela. Pewnego razu, na dachu jego kurnika przysiada marabut, ptak z dalekiej Afryki.

Wśród ciekawych przygód, kogut Niekurka, poznaje wiele różnych zwierzątek.

Zwierzątka te zostają jego przyjaciółmi. Poznaje nie tylko marabuta Hieronima, lecz także bociana Klekowicza, biedronkę Malwinkę, świerszcza Teofila i lisa Gerwazego.


mprajy-53bcf7fc.png

mprajy-927a975b.png

Książka uczy dzieci, że przyjaźń, to coś bardzo cennego.

Że działanie w grupie, daje lepsze efekty niż w pojedynkę. Że prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie. I że nawet ktoś, kto był naszym wrogiem, może zostać przyjacielem, jeśli odpłacimy mu dobrem za wyrządzone zło.

W drugiej części, Niekurka przeżywa jeszcze więcej przygód.

Tu dzieci poznają wielu różnych mieszkańców lasu. Dowiadują się, że trzeba chronić przyrodę, nie śmiecić w lesie, Trzeba słuchać starszych i że życie w grupie, wśród przyjaciół, przynosi same korzyści.

Wszystkie ilustracje pochodzą z pierwszej części książki. Autorką ich jest pani Wiera Kalinowska.

mprajy-c471be8d.png

Długo zastanawiałem się, czy w ogóle przystąpić do akcji zbiórka.pl.

Bo jednak, dla mnie to trochę takie...nie wiem jak to określić, żeby nikogo nie urazić... proszalnictwo...

Jednak w czasie moich zajęć warsztatowych, głównie z przedszkolakami, kiedy widzę, ile radości sprawiam im swoją książką i jak czekają na dalsze przygody koguta Niekurki, postanowiłem zaryzykować.

Bez Państwa pomocy bowiem, nowe przygody nie ukażą się...

Licząc na Państwa, zrozumienie i ofiarność,

pozostaję z uszanowaniem

Jerzy Zbigniew Grzeszczuk.

mprajy-fb95eb8d.png

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 40

 
Dane ukryte
150 zł
 
Dane ukryte
30 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
10 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
10 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
35 zł
 
Dane ukryte
ukryta
Zobacz więcej

Komentarze 10

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nagrody

Wpłać 5 zł i więcej
Przyjaciel zwierząt.

Widzę, że los zwierząt nie jest Ci obojętny.

Dziękuję za wsparcie.

rozwiń
Wpłać 10 zł i więcej
Dziękuję Ci

Klikając w ten link, możesz wpłacić od 10,00 zł wzwyż.  Kwota do wpłaty ukaże się w okienku, na samym dole strony. Kwotę można zmienić strzałkami lub wpisać z klawiatury.

Dziękuję Ci.

Każdy grosz się liczy.

Jeśli pozwolisz, i udostępniłeś swoje dane, podziękuję Ci w komentarzu na moim fanpage'u. 

rozwiń

wybrano 5 razy

Wpłać 25 zł i więcej
Podziękowanie elektroniczne

Wyślę Ci e-maila z podziękowaniem i jedną z ilustracji książki wykonaną przez artystę plastyka Wierę Kalinowską.

W celu odebrania nagrody proszę w polu "Wiadomość" wpisać adres  e-mail podany przy płatności.

rozwiń

wybrano 4 razy

Wpłać 50 zł i więcej
Nagroda książkowa

Nagroda w postaci specjalnej edycji książki z okolicznościową dedykacją i autografem autora oraz znaczkiem "Przyjaciel zwierząt".

W celu odebrania nagrody prosimy w polu "Wiadomość" wpisać adres wysyłki lub przesłać go (z adresu e-mail podanego przy płatności) na adres: [email protected]

rozwiń

wybrano 5 razy

Wpłać 100 zł i więcej
Dwa tomy książek

Pierwsza i druga część przygód koguta Kazimierza Niekurki. Obie książki opatrzone okolicznościowym wpisem i autografem autora.

W celu odebrania nagrody prosimy w polu "Wiadomość" wpisać adres wysyłki lub przesłać go (z adresu e-mail podanego przy płatności) na adres: [email protected]

rozwiń

wybrano 4 razy

Wpłać 200 zł i więcej
Dwa komplety książek + ilustracja z podziękowaniem

Dwa komplety książkowych przygód koguta Niekurki, z konkretnym wpisem dla wybranej osoby i autografem autora.

Kolorowa ilustracja w formacie A4 z dedykacją specjalną i autografem .

W celu odebrania nagrody prosimy w polu "Wiadomość" wpisać adres wysyłki lub przesłać go (z adresu e-mail podanego przy płatności) na adres: [email protected]

rozwiń

Nasi użytkownicy założyli

690 914 zrzutek

i zebrali

455 399 115 zł

A ty na co dziś zbierasz?