id: mrcvj9

Pomóż filmowi dokumentalnemu "A co jeśli nic?" zawalczyć o Oskara ©

Pomóż filmowi dokumentalnemu "A co jeśli nic?" zawalczyć o Oskara ©

18 681 zł 
z 20 000 zł
93%
zakończona 24.01.2021r
197 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Film dokumentalny ,,A co jeśli nic?” w reżyserii Moniki Krupy ma szansą ubiegać się o Oscarową nominację. Jest to historia polskiego archeologa prof. Andrzeja Niwińskiego, który od ponad 30 lat poszukuje królewskiego grobowca w Egipcie. Dzięki nagrodzie dla najlepszego krótkometrażowego filmu dokumentalnego zdobytej podczas 36. Warszawskiego Festiwalu Filmowego uzyskaliśmy oscarową kwalifikację. Jednak aby dotrzeć do członków Amerykańskiej Akademii niezbędna jest kampania promocyjna filmu.

 

Na co zbieramy?


Spełnienie American Dream jest jednak kosztowne i obwarowane szeregiem zasad narzuconych przez Amerykańską Akademię Filmową. Droga po Oscara wymaga zatrudniania profesjonalnej agencji PR i pokrycia kosztów promocji filmu w USA, aby dotrzeć do grona konkretnych członków Amerykańskiej Akademii Filmowej, którzy po obejrzeniu filmu mogą na niego zagłosować. 


Dlatego zwracamy się do Was o finansowe wsparcie naszej kampanii promocyjnej. Dzięki zebranym funduszom będziemy mogli dotrzeć do większej ilości osób, zorganizować pokaz filmu online dla członków branży filmowej w USA, a także opłacić agenta. Część środków udało nam się zabezpieczyć, ale nadal brakuje nam jeszcze 20 tysięcy pln aby zamknąć podstawowy budżet pierwszego etapu kampanii - czyli dostania się na shortlistę.


Czasu jest niewiele, ponieważ już między 1-5 lutego 2021 członkowie Amerykańskiej Akademii Filmowej oddają głosy na filmy, które mają znaleźć się na oscarowej shortliście (czyli ok. 10 filmów, z których następnie zostaną wybrane filmy nominowane do Oscara 2021).


Dzięki Twojej pomocy mamy szansę powalczyć o Oscara © !!! :)

 

O FILMIE:


Po zrzuceniu 3000 ton kamieni i 30 latach pracy, profesor Niwiński wierzy, że znalazł się o krok od wielkiego archeologicznego odkrycia w Egipcie. Uparcie dąży do postawionego celu, bez względu na opinię sceptyków i śmiech niedowiarków. Przed nim ostatnia misja i ostatnie miejsce gdzie można znajdować się grobowiec faraona.


W naszym filmie, nie pytamy o sens naukowej pracy, ale o kondycję człowieka. O siłę, która w nas drzemie. O determinację i pasję, która sprawia, że jesteśmy w stanie poświęcić 30 lat życia dla realizacji marzenia, które w finale może okazać się jedynie mrzonką, naukowym błędem. Ale czy w życiu właśnie nie o to chodzi? Czy nie żyjemy bardziej i nie kochamy mocniej, kiedy do czegoś dążymy? Realizacja celu, choć przynosi ulgę, jest jedynie chwilą pośród tysiąca innych, które do niego prowadzą. I świadczą o tym, kim jesteśmy i dokąd zmierzamy.


Zapraszamy do obejrzenia trailera naszego filmu:
Film na etapie produkcji został wsparty przez PISF oraz przez Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy. Więcej o filmie można dowiedzieć się na jego FB profilu:  

https://www.facebook.com/whatifnothing.film Ile potrzebujemy:


10.000,00 pln - pozwoli nam częściowo pokryć koszty agencji PR oraz opłacić wysyłkę materiałów informacyjnych o filmie do części członków Akademii,


20.000,00 pln - pozwoli nam zamknąć budżet 1 etapu kampanii, opłacić koszty agencji, zorganizować pokaz online oraz opłacić koszty reklamy. 

 


Co jeśli zbierzemy więcej: 


Każda złotówka więcej to nie tylko zwiększeniem zasięgu promocji, ale także szansa na przygotowanie filmu w wersji DVD i rozesłanie ich do członków Akademii i dziennikarzy.


 

  • Nagrody będę przekazane w ciągu 4 tygodni od zakończenia zbiórki. 
  • Nie dotyczy nagród powyżej 1000 pln - kiedy to będą to prywatne uzgodnienia.Kim jesteśmy:


Monika Krupa - absolwentka Szkoły Filmowej w Łodzi. Film ,,A co jeśli nic? jest jej debiutem dokumentalnym, który zdobył nagrodę na 36.Warszawskim Festiwalu Filmowym w kategorii najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny w 2020 roku. Projekt filmu został wyróżniony podczas sesji pitchingowych na Krakowskim Festiwalu Filmowym w 2016 roku przez European Documentary Network. Rozwijany także podczas Doc Lab Poland oraz Lisbon Doc. Scenarzystka i producentka programów podróżniczych. Autorka filmów krótkometrażowych i teledysków. Współpracująca przy realizacji ponad 100 projektów audiowizualnych: programach telewizyjnych, filmach dokumentalnych i serialach dla dzieci. Agnieszka Franusiak - absolwentka organizacji produkcji w Szkole Filmowej w Łodzi. Z wykształcenia również politolożka oraz romanistka. Od momentu rozpoczęcia współpracy z Moniką mocno wierzy w to, że film “A co jeśli nic?” to kandydat do Oskara :) Na co dzień koordynuje produkcję programów telewizyjnych realizowanych przez Trzyfilm. Prywatnie wielbicielka piesków, książek i swojego roweru :) Ma nadzieję, że za parę lat będzie zarabiać na życie ucząc jogi, a obecnie chce produkować filmy, które będą widzów bawić, wzruszać i inspirować do zmieniania świata na lepszy. TRZYFILM - Niezależna firma producencka założona i prowadzona przez Dorotę Mandziarę oraz Pawła Kwiatkowskiego. Od 12 lat zajmująca się w produkcją filmów dokumentalnych, serii i programów telewizyjnych.


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 197

 
Dane ukryte
600 zł
OZ
Olek Zelazny
600 zł
KC
Karolina Czonstke, Bartosz Świątkowski
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
RF
HRF
500 zł
A
A&M&K
300 zł
BI
Beata i Mateusz Goncerz
200 zł
A
E&U
200 zł
RD
Radosław Duda
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
Zobacz więcej

Komentarze 11

 
2500 znaków

Nagrody

Wpłać 1 zł i więcej
Podziękowania

Dziękujemy - każda złotówka się liczy! <3 Klątwa faraona na pewno Cię nie dopadnie!

rozwiń

wybrano 7 razy

Wybieram
Wpłać 10 zł i więcej
Wiadomość mail z podziękowaniami od twórców

W zamian za wsparcie otrzymasz od nas maila z podziękowaniami od twórców po zakończeniu zbiórki.

rozwiń

wybrano 14 razy

Wybieram
Wpłać 20 zł i więcej
Materiały promocyjne filmu w wersji online

Otrzymasz od nas maila z materiałami promocyjnymi w dużej rozdzielczości tj. plakat, fotosy, które będziesz mógł samodzielnie wydrukować.

rozwiń

wybrano 15 razy

Wybieram
Wpłać 50 zł i więcej
Link do filmu ,,A co jeśli nic?"

W zamian za wsparcie otrzymasz od nas link do pełnej wersji filmu, który będzie aktywny przez 24 godziny w dniu 24.02.2021.

rozwiń

wybrano 62 razy

przewidywana dostawa: 24 lutego, 2021

Wybieram
Wpłać 150 zł i więcej
Udział w pokazie online filmu i rozmowa z twórcami oraz bohaterem filmu prof. Niwińskim oraz plakat filmu w formacie 50x70cm

Otrzymasz od nas dostęp do zamkniętego pokazu online filmu, po którym odbędzie się rozmowa z twórcami oraz bohaterem filmu z możliwością zadawania pytań. Dodatkowo otrzymasz wydrukowany plakat filmu o wymiarach 50x70 cm autorstwa Eugenii Wasylczenko.

rozwiń

wybrano 6 razy

Wybieram
Wpłać 200 zł i więcej
DVD i plakat filmu a także dostęp do KATALOGU niepublikowanych dotąd ZDJĘĆ Z EGIPTU

W zamian za wsparcie otrzymasz od nas dostęp do wirtualnego katalogu niepublikowanych dotąd fotografii Egiptu autorstwa Filip Drożdża - autora zdjęć do filmu ,,A co jeśli nic?", które samodzielnie możesz wydrukować. Ponadto otrzymasz DVD i wydrukowany plakat filmu w formacie 50x70cm.

rozwiń

wybrano 12 razy

przewidywana dostawa: 15 lutego, 2021

Wybieram
Wpłać 500 zł i więcej
KSIĄŻKA autorstwa prof. Andrzeja Niwińskiego z osobistą dedykacją

Otrzymasz od nas jedną z książek autorstwa bohatera naszego filmu prof. Andrzeja Niwińskiego z osobistą dedykacją. Dodatkowo prześlemy Ci DVD z filmem oraz wydrukowany plakat filmu w formacie 50x70cm.

rozwiń

wybrano 4 razy (pozostało 6 z 10)

Wybieram
Wpłać 800 zł i więcej
Obraz autorstwa Marcina Ścieglińskiego nawiązujący do filmu

Specjalnie na potrzeby naszej akcji, nasz zaprzyjaźniony zdolny autor zdjęć - Marcin Ściegliński przygotuje autorską wariację malarską na temat filmu.

rozwiń

(pozostało 1 z 1)

przewidywana dostawa: 25 lutego, 2021

Wybieram
Wpłać 1000 zł i więcej
Prywatny pokaz filmu i spotkanie z twórcami w domowym kinie

Specjalnie dla Ciebie i Twojej osoby towarzyszącej zorganizujemy mały pokaz filmu w naszym domowym zaciszu w Warszawie przy filiżance egipskiej kawy. Otrzymasz również specjalne wydanie filmu na DVD oraz plakat w wersji drukowanej.

rozwiń

(pozostało 4 z 4)

Wybieram
Wpłać 2000 zł i więcej
Jesteś naszym mecenasem!!!

Dziękujemy Ci za wsparcie. Skontaktujemy się z Tobą w sprawie ustalenia nagrody! Oprócz tego otrzymasz od nas pakiet materiałów promocyjnych DVD, plakat, link do rozmowy z twórcami. Na naszym FB fanpage możemy umieścić specjalne podziękowania dla Ciebie!

rozwiń
Wpłać 80 zł i więcej
Unikalna pocztówka z Egiptu w formie starego zdjęcia / Deir el-Bahari / oraz link do filmu

Otrzymasz od nas unikalną pocztówkę w formie zdjęcia kupioną na egipskim targu przez reżyserkę filmu. Pocztówka jest oprawiona w ramce, dodatkowo otrzymasz link do filmu dostępny przez 24 godziny w dniu 24.02.2021

rozwiń

wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)

przewidywana dostawa: 10 lutego, 2021

Wpłać 80 zł i więcej
Unikalna pocztówka z Egiptu w formie starego zdjęcia / Tutanchamon / oraz link do filmu

Otrzymasz od nas unikalną pocztówkę w formie zdjęcia kupioną na egipskim targu przez reżyserkę filmu. Pocztówka jest oprawiona w ramce, dodatkowo otrzymasz link do filmu dostępny przez 24 godziny w dniu 24.02.2021

rozwiń

wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)

przewidywana dostawa: 10 lutego, 2021

Wpłać 100 zł i więcej
DVD z filmem

W zamian za pomoc otrzymasz od nas DVD z filmem w limitowanej, numerowanej edycji oraz specjalne podziękowania od twórców.

rozwiń

wybrano 50 razy (pozostało 0 z 50)

przewidywana dostawa: 15 lutego, 2021

Wpłać 1500 zł i więcej
Kolacja dla dwóch osób z bohaterem i twórcami filmu

Specjalnie dla Ciebie i Twojej osoby towarzyszącej zorganizujemy kolację z udziałem twórców i bohatera filmu w domowym zaciszu. Będziesz mieć okazję spróbowania niektórych specjałów, które na co dzień jedliśmy w Egipcie. Nie zabraknie rozmów o zaginionych grobowcach, wielkich odkryciach i egipskiej kawy przygotowanej w gacho. Otrzymasz również specjalne wydanie DVD, wydrukowany plakat filmu i niespodziankę.

rozwiń

wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)

Nasi użytkownicy założyli

851 002 zrzutki

i zebrali

735 129 914 zł

A ty na co dziś zbierasz?