id: mrcvj9

Pomóż filmowi dokumentalnemu "A co jeśli nic?" zawalczyć o Oskara ©

Pomóż filmowi dokumentalnemu "A co jeśli nic?" zawalczyć o Oskara ©

Nasi użytkownicy założyli 1 177 285 zrzutek i zebrali 1 229 513 619 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Film dokumentalny ,,A co jeśli nic?” w reżyserii Moniki Krupy ma szansą ubiegać się o Oscarową nominację. Jest to historia polskiego archeologa prof. Andrzeja Niwińskiego, który od ponad 30 lat poszukuje królewskiego grobowca w Egipcie. Dzięki nagrodzie dla najlepszego krótkometrażowego filmu dokumentalnego zdobytej podczas 36. Warszawskiego Festiwalu Filmowego uzyskaliśmy oscarową kwalifikację. Jednak aby dotrzeć do członków Amerykańskiej Akademii niezbędna jest kampania promocyjna filmu.

 

Na co zbieramy?


Spełnienie American Dream jest jednak kosztowne i obwarowane szeregiem zasad narzuconych przez Amerykańską Akademię Filmową. Droga po Oscara wymaga zatrudniania profesjonalnej agencji PR i pokrycia kosztów promocji filmu w USA, aby dotrzeć do grona konkretnych członków Amerykańskiej Akademii Filmowej, którzy po obejrzeniu filmu mogą na niego zagłosować. 


Dlatego zwracamy się do Was o finansowe wsparcie naszej kampanii promocyjnej. Dzięki zebranym funduszom będziemy mogli dotrzeć do większej ilości osób, zorganizować pokaz filmu online dla członków branży filmowej w USA, a także opłacić agenta. Część środków udało nam się zabezpieczyć, ale nadal brakuje nam jeszcze 20 tysięcy pln aby zamknąć podstawowy budżet pierwszego etapu kampanii - czyli dostania się na shortlistę.


Czasu jest niewiele, ponieważ już między 1-5 lutego 2021 członkowie Amerykańskiej Akademii Filmowej oddają głosy na filmy, które mają znaleźć się na oscarowej shortliście (czyli ok. 10 filmów, z których następnie zostaną wybrane filmy nominowane do Oscara 2021).


Dzięki Twojej pomocy mamy szansę powalczyć o Oscara © !!! :)

 

O FILMIE:


Po zrzuceniu 3000 ton kamieni i 30 latach pracy, profesor Niwiński wierzy, że znalazł się o krok od wielkiego archeologicznego odkrycia w Egipcie. Uparcie dąży do postawionego celu, bez względu na opinię sceptyków i śmiech niedowiarków. Przed nim ostatnia misja i ostatnie miejsce gdzie można znajdować się grobowiec faraona.


W naszym filmie, nie pytamy o sens naukowej pracy, ale o kondycję człowieka. O siłę, która w nas drzemie. O determinację i pasję, która sprawia, że jesteśmy w stanie poświęcić 30 lat życia dla realizacji marzenia, które w finale może okazać się jedynie mrzonką, naukowym błędem. Ale czy w życiu właśnie nie o to chodzi? Czy nie żyjemy bardziej i nie kochamy mocniej, kiedy do czegoś dążymy? Realizacja celu, choć przynosi ulgę, jest jedynie chwilą pośród tysiąca innych, które do niego prowadzą. I świadczą o tym, kim jesteśmy i dokąd zmierzamy.


Zapraszamy do obejrzenia trailera naszego filmu:
Film na etapie produkcji został wsparty przez PISF oraz przez Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy. Więcej o filmie można dowiedzieć się na jego FB profilu:  

https://www.facebook.com/whatifnothing.film Ile potrzebujemy:


10.000,00 pln - pozwoli nam częściowo pokryć koszty agencji PR oraz opłacić wysyłkę materiałów informacyjnych o filmie do części członków Akademii,


20.000,00 pln - pozwoli nam zamknąć budżet 1 etapu kampanii, opłacić koszty agencji, zorganizować pokaz online oraz opłacić koszty reklamy. 

 


Co jeśli zbierzemy więcej: 


Każda złotówka więcej to nie tylko zwiększeniem zasięgu promocji, ale także szansa na przygotowanie filmu w wersji DVD i rozesłanie ich do członków Akademii i dziennikarzy.


 

  • Nagrody będę przekazane w ciągu 4 tygodni od zakończenia zbiórki. 
  • Nie dotyczy nagród powyżej 1000 pln - kiedy to będą to prywatne uzgodnienia.Kim jesteśmy:


Monika Krupa - absolwentka Szkoły Filmowej w Łodzi. Film ,,A co jeśli nic? jest jej debiutem dokumentalnym, który zdobył nagrodę na 36.Warszawskim Festiwalu Filmowym w kategorii najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny w 2020 roku. Projekt filmu został wyróżniony podczas sesji pitchingowych na Krakowskim Festiwalu Filmowym w 2016 roku przez European Documentary Network. Rozwijany także podczas Doc Lab Poland oraz Lisbon Doc. Scenarzystka i producentka programów podróżniczych. Autorka filmów krótkometrażowych i teledysków. Współpracująca przy realizacji ponad 100 projektów audiowizualnych: programach telewizyjnych, filmach dokumentalnych i serialach dla dzieci. Agnieszka Franusiak - absolwentka organizacji produkcji w Szkole Filmowej w Łodzi. Z wykształcenia również politolożka oraz romanistka. Od momentu rozpoczęcia współpracy z Moniką mocno wierzy w to, że film “A co jeśli nic?” to kandydat do Oskara :) Na co dzień koordynuje produkcję programów telewizyjnych realizowanych przez Trzyfilm. Prywatnie wielbicielka piesków, książek i swojego roweru :) Ma nadzieję, że za parę lat będzie zarabiać na życie ucząc jogi, a obecnie chce produkować filmy, które będą widzów bawić, wzruszać i inspirować do zmieniania świata na lepszy. TRZYFILM - Niezależna firma producencka założona i prowadzona przez Dorotę Mandziarę oraz Pawła Kwiatkowskiego. Od 12 lat zajmująca się w produkcją filmów dokumentalnych, serii i programów telewizyjnych.


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Oferty/licytacje 14

Kupuj, Wspieraj.

Kupuj, Wspieraj. Czytaj więcej

Nieaktywne
Inne
Podziękowania
Dziękujemy - każda złotówka się liczy!
1 zł

Kupione 7

Zakończona
Inne
Materiały promocyjne filmu w wersji online
Otrzymasz od nas maila z materiałami promocyjnymi w dużej rozdzielczości tj. plakat, fotosy, które będziesz mógł samodzielnie wydrukować.
20 zł

Kupione 15

Zakończona
Inne
Link do filmu ,,A co jeśli nic?"
W zamian za wsparcie otrzymasz od nas link do pełnej wersji filmu, który będzie aktywny przez 24 godziny w dniu 24.02.2021.
50 zł

Kupione 62

Zakończona
Inne
Unikalna pocztówka z Egiptu w formie starego zdjęcia / Deir el-Bahari / oraz link do filmu
Otrzymasz od nas unikalną pocztówkę w formie zdjęcia kupioną na egipskim targu przez reżyserkę filmu. Pocztówka jest oprawiona w ramce, dodatkowo otrz...
80 zł

Kupione 1 z 1

Zakończona
Inne
Unikalna pocztówka z Egiptu w formie starego zdjęcia / Tutanchamon / oraz link do filmu
Otrzymasz od nas unikalną pocztówkę w formie zdjęcia kupioną na egipskim targu przez reżyserkę filmu. Pocztówka jest oprawiona w ramce, dodatkowo otrz...
80 zł

Kupione 1 z 1

Zakończona
Inne
DVD z filmem
W zamian za pomoc otrzymasz od nas DVD z filmem w limitowanej, numerowanej edycji oraz specjalne podziękowania od twórców.
100 zł

Kupione 50 z 50

Zakończona
Inne
Udział w pokazie online filmu i rozmowa z twórcami oraz bohaterem filmu prof. Niwińskim oraz plakat filmu w formacie 50x70cm
Otrzymasz od nas dostęp do zamkniętego pokazu online filmu, po którym odbędzie się rozmowa z twórcami oraz bohaterem filmu z możliwością zadawania pyt...
150 zł

Kupione 6

Zakończona
Inne
DVD i plakat filmu a także dostęp do KATALOGU niepublikowanych dotąd ZDJĘĆ Z EGIPTU
W zamian za wsparcie otrzymasz od nas dostęp do wirtualnego katalogu niepublikowanych dotąd fotografii Egiptu autorstwa Filip Drożdża - autora zdjęć d...
200 zł

Kupione 12

Zakończona
Inne
KSIĄŻKA autorstwa prof. Andrzeja Niwińskiego z osobistą dedykacją
Otrzymasz od nas jedną z książek autorstwa bohatera naszego filmu prof. Andrzeja Niwińskiego z osobistą dedykacją. Dodatkowo prześlemy Ci DVD z filmem...
500 zł

Kupione 4 z 10

Zakończona

Wpłaty 197

preloader

Komentarze 11

 
2500 znaków