id: mtdact

Pożar domu w Borówcu - pomagamy młodym rodzicom

Pożar domu w Borówcu - pomagamy młodym rodzicom

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
Zrzutka została wyłączona przez organizatora
15 809 zł
z 15 000
105%
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 065 773 zrzutki i zebrali 1 160 169 748 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

W dn. 10.08.2021 r. nad Borówcem przeszła burza, było zaledwie kilka piorunów... Niestety jeden z nich trafił w dom naszych sąsiadów. W wyniku uderzenia doszło do zwarcia instalacji elektrycznej oraz wybuchu pieca gazowego. Dobrą wiadomością jest to, że wszyscy członkowie rodziny, wraz z maleńkim 5 miesięcznym dzieckiem są cali i zdrowi. Niestety to jedyna dobra wiadomość... W momencie wybuchu w łazience przebywał pies - Sonia, który wymagać będzie opieki weterynaryjnej.

Z zewnątrz budynek wydaje się nienaruszony, choć protokół straży pożarnej zakazuje użytkowania budynku. Co się zatem stało? Na skutek wybuchu, doszło do pożaru, który rozpoczął się w łazience. Zniszczeniu uległo całe pomieszczenie, sufit, płytki, wanna. Niestety gryzący dym oraz sadza opanowały cały dom, wgryzły się w każdą ścianę i we wszystkie ubranka dziecka, we wszystkie akcesoria, wózek, fotelik samochodowy, materacyk łóżeczka. Woda, którą gaszono pożar, zalała sufity, ściany, meble i podłogi. Zwarcie elektryczne wysadziło ze ścian gniazdka i włączniki. Instalacja jest do wykonania na nowo. Spalił się cały sprzęt elektryczny w domu: piekarnik, lodówka, pralka, telewizor, komputer, nowy odkurzacz automatyczny, ekspres do kawy, czajnik... Wnętrze domu wymaga generalnego remontu i obecnie nie nadaje się do zamieszkania.

Nie tak dawno rodzina cieszyła się z narodzin upragnionego, wyczekiwanego latami dziecka. Dziś muszą zmierzyć się z tą tragedią.

Zbiórka prowadzona jest na pokrycie bieżących wydatków, kosztów wynajęcia mieszkania na czas remontu i zakup niezbędnych rzeczy, w szczególności dla dziecka, do czasu zakończenia formalności związanych z ubezpieczalnią. Pierwsze, najpotrzebniejsze rzeczy już otrzymali od ludzi o wielkim sercu, na razie nie mają miejsca do przechowywania.


Rodzina z góry dziękuje każdemu za okazaną pomoc i za każdą przekazaną złotówkę.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 155

preloader

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!