id: mw7h52

Projekt Instalacji Odgromowej Zamku Jędrzychów

Projekt Instalacji Odgromowej Zamku Jędrzychów

Nasi użytkownicy założyli 1 068 273 zrzutki i zebrali 1 165 110 084 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Stowarzyszenie "Rodowody", opiekun Zamku w Jędrzychowie, zbudowanego w XIII wieku, przez Henryka III Księcia Głogowskiego - wnuka Bolesława Krzywoustego, prosi o pomoc w ratowaniu zbytku od całkowitej zagłady. Obiekt przez wieki doznał wielu krzywd. Brał udział w wojnach śląskich w XIV wieku, był oblegany podczas wojen trzydziestoletnich, bronił granic księstwa głogowskiego. Przetrwał zawieruchy dziejowe, z czasem zmienił swe funkcje obronne na sakralne. Po wojnie niszczony i rabowany popadał w coraz większą ruinę. Razem możemy uratować Zamek, przywrócić mu dawny blask i nadać nowe funkcje.

Kim jesteśmy?

Stowarzyszenie "Rodowody" zawiązało się, aby ratować popadające w ruinę zabytki Dolnego Śląska. Od 2015 roku jesteśmy opiekunem XIII wiecznego Zamku w Jędrzychowie. Od tego czasu podejmujemy wszelkie działania mające na celu uratowanie zabytku.

Stowarzyszenie tworzą ludzie z różnych środowisk, których połączyła troska o los niszczejącego dziedzictwa narodowego, świadczącego o polskości tych ziem.

Co zrobiliśmy dotychczas?

Od 4 lat staramy się pozyskać fundusze na remont Zamku w Jędrzychowie. Złożyliśmy 11 wniosków do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, niestety żaden nie uzyskał finansowania. W ostatnim naborze zabrakło nam zaledwie 0,2 punktu. W 2016 składaliśmy wniosek do Regionalnego Programu Operacyjnego Dolnego Śląska. Projekt opiewał na 8 000 000,00 niezbędnych do całkowitego wyremontowania i wyposażenia obiektu. Do otrzymania dotacji zabrakło nam 1,73 punktu. Składaliśmy dziesiątki wniosków i próśb do fundacji, firm i przedsiębiorstw mających w swym kręgu zainteresowań ratowanie zabytków i pełnienie misji społecznych. Do tej pory bezskutecznie.

Sukcesem zakończyło się przedsięwzięcie przeniesienie słupa elektrycznego, całkowicie blokującego wjazd na dziedziniec zamku. Udało nam się pozyskać sponsorów i przygotować niemal kompletny projekt budowlany niezbędny do uzyskania pozwolenia budowlanego. Obecnie jesteśmy już w posiadaniu konserwatorskiego pozwolenia na prace remontowe. Na bieżąco usuwamy roślinność bujnie porastającą Zamek. Każdego miesiąca usuwamy szkody poczynione przez wandali w zabezpieczeniach zabytku. Planujemy i prowadzimy akcje związane z: porządkowaniem obiektu, promocją idei remontu Zamku, edukacją historyczną i kulturą średniowiecza.

Na co teraz zbieramy?

Zbieramy fundusze na wykonanie projektu instalacji odgromowej, który niezbędny jest do pozyskania pozwolenia budowlanego na remont dachu.

Jak możesz nam pomóc?

Możesz wpłacić dowolną kwotę na naszą zrzutkę;

Możesz udostępnić naszą zrzutkę na swoim Facebook'u;

Możesz przekazać 1% podatku (KRS: 0000523287 - Stowarzyszenie "Rodowody");

Możesz wesprzeć nas w każdy inny sposób, pisząc tutaj: [email protected].

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 30

BM
Bozena Morton
ukryta
AK
Anna Kokesch
ukryta
ŁM
Łukasz Mysiorski
ukryta
ŁP
Łukasz Puźniecki
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
MK
mariola karpowicz
ukryta
KG
Krzysztof Gach
ukryta
AD
Anna Demianowska
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
Zobacz więcej

Komentarze 6

 
2500 znaków
 • Kamil Lewandowski

  Ja zbieram na dokończenie budowy Dużego Modelu Poloneza 1500 z 1978-ego roku. Wszystko byłoby O.K., gdyby nie sprawy finansowe. Bieda i postępujące zwyrodnienie kręgosłupa powodują, że brakuje mi środków na kupowanie kolejnych numerów do złożenia modelu. Jeden taki numer z częściami i gazetką kosztuje aż 34,99 złotego. Wierzę, że dzięki zamożniejszym ode mnie uda mi się dokończyć dzieło !!!

 • Kamil Lewandowski

  ✔☼POZYTYWNA☼ ZBIÓRKA NA STRONIE: https: // www . zrzutka . pl / g9rfa8 Idzie dobrze, bo już mamy na koncie 521 złotych i już 6 osób wpłaciło. PRZYBYWA TAM ❤LUDZI DOBREJ WOLI❤!!! Zachęcajcie tez pozostałych do zainteresowania tą zbiórką. Przed świętami było 210 złotych, a zaraz po nich już 521 złotych. Ludzie zaczynają się przekonywać, że warto mi ❤pomóc❤, bym upamiętnił polski przemysł motoryzacyjny, bym nie zaprzepaścił włożonego trudu w zdobycie pierwszych numerów z tej serii wydawniczej. Na szczęście mam zaprzyjaźnioną Panią kioskarkę, która potrafi cierpliwie poczekać na to aż przyjdę i kupię zaległe numery sprzed nawet 3 tygodni, czy miesiąca. Będzie dobrze!!! :-) Głowa do góry! :-) Ja dokumentuję prawdziwość swojej zbiórki, bo skanuję i załączam skany paragonów z zakupów kolejnych numerów kolekcji.☺ ☼

 • Kamil Lewandowski

  ✔☼POZYTYWNA☼ ZBIÓRKA NA STRONIE: https: // www . zrzutka . pl / g9rfa8 Idzie dobrze, bo już mamy na koncie 521 złotych i już 6 osób wpłaciło. PRZYBYWA TAM ❤LUDZI DOBREJ WOLI❤!!! Zachęcajcie tez pozostałych do zainteresowania tą zbiórką. Przed świętami było 210 złotych, a zaraz po nich już 521 złotych. Ludzie zaczynają się przekonywać, że warto mi pomóc, bym upamiętnił polski przemysł motoryzacyjny, bym nie zaprzepaścił włożonego trudu w zdobycie pierwszych numerów z tej serii wydawniczej. ☼Na szczęście☼ mam zaprzyjaźnioną Panią kioskarkę, która potrafi cierpliwie poczekać na to aż przyjdę i kupię zaległe numery sprzed nawet 3 tygodni, czy miesiąca. Będzie dobrze!!! :-) Głowa do góry! :-) Ja dokumentuję prawdziwość swojej zbiórki, bo skanuję i załączam skany paragonów z zakupów kolejnych numerów kolekcji.☺

 • Kamil Lewandowski

  Zbieram na to, żeby finansowo podołać budowie Dużego Modelu Poloneza 1500 z roku 1978-ego. Bieda zmusza mnie do Poproszenia Was o wsparcie, choćby o złotówkę. Nierówności społeczne w Polsce są coraz większe, a takie portale jak Zrzutka.Pl są po to by je wyrównywać chociaż trochę. WIELKIE DZIĘKI ZA POMOC!!!!

 •  
  Użytkownik anonimowy

  Powodzenia. Ludzie wpłacajcie więcej niż ja. Ja mam córkę na płatnych studiach.

  ukryta