id: myb89w

PostawMY Krecika na łapy!

PostawMY Krecika na łapy!

Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Nasi użytkownicy założyli 1 067 370 zrzutek i zebrali 1 163 325 398 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności1

 • Edytor zrzutki się zbuntował i już nie mogłam dodać żadnej aktualizacji.

  Zatem tutaj wrzucam fakturę za turnus rehabilitacyjny w hoteliku i serdecznie Państwu dziękuję za wsparcie 💕

  5xXy8qQT13pxrVdI.png

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

AKTUALIZACJA (22.05.2023)

Podrzucamy garść informacji o naszym dzielnym rekonwalescencie i bardzo prosimy - nie zostawiajcie Małgosi i Krecika samych...


Krecik poddawany jest intensywnej rehabilitacji i na szczęście zabiegi przynoszą efekt!


Jeśli rehabilitacja nadal będzie szła tak dobrze, może uda się uniknąć kolejnych zabiegów operacyjnych.

Krecik zaczynał od podpierania się łokciami, aktualnie używa już nadgarstków i to jest najlepsza wiadomość ❤️

Dłuższe odległości pokonuje w wózku.

Z2zu6BxWacamOVYx.jpgk96Hk10bIDwJ5kGr.jpgAlAd6aei1FZESRZM.jpg

Ogromnie prosimy Państwa o dalsze wsparcie, bo kompleksowa rehabilitacja musi być kontynuowana. Może uda się uzbierać całą zaplanowaną kwotę?

Bardzo na to liczymy...


EDIT:

Kochani, Krecik już po pierwszym zabiegu ortopedycznym - łapka poszkodowana w wypadku została doprowadzona do ładu i ładnie się goi (rana zespolona, przeszczep skóry okazał się zbędny). Rokowania bardzo ostrożne - czas pokaże, na ile uda się ją uruchomić oraz czy / ile kolejnych zabiegów będzie potrzebne. Koszt tego zabiegu - 2.000 zł

jWwkCYMhmSPu6m6s.jpg

Krecik odbył też podróż do Łodzi - w firmie Admirał dobrano mu specjalną ortezę na niewładną łapę oraz uprzęż mogącą pomóc w poruszaniu się.

Z konsultacji neurologicznej wiemy, że minimalne czucie w "porażonej" kończynie jednak jest, zatem zalecono szereg zabiegów rehabilitacyjnych.

3MwvVbSjWlG7ocx0.jpg

W związku z tym Krecik - dzięki uprzejmości zoopsychologa oraz zwierzęcego rehabilitanta - otrzymał zaproszenie na krótki "turnus rehabilitacyjny" do hoteliku dla psów w Koluszkach. Spędzi tu tydzień lub dwa, by maksymalnie usprawnić niewładną łapkę.

Będziemy wrzucać kolejne aktualizacje!


Ogromnie DZIĘKUJEMY za dotychczasowe Państwa wsparcie i bardzo prosimy o dalszą pomoc....


*************************************************************************************************************************************************

PostawMY Krecika na łapy!

Oddajmy głos Krecikowi:

"Powiem wam szczerze, że noszenie na rękach jest przereklamowane... Ja już bym chciał stanąć na własne łapki!

Niestety, 25 stycznia br. wyrwałem się matce na spacerze i wparowałem prosto pod dostawczy samochód....

Później był okres cudów, jak mówiła moja matka. Cud, że żyję... że mam cały kręgosłup... że głowa i rdzeń bez uszkodzeń powypadkowych. Na tym cuda się skończyły.

 

Prawa przednia łapka, po której przejechał mi samochód, goi się, ale powoli i wymaga operacji.

Kiedy i w jakim zakresie będę mógł na niej stanąć? nie wiadomo.

Lewa przednia łapka niby cała - miała być kolejnym cudem. Okazało się jednak, że prawdopodobnie w stawie łokciowym podczas wypadku uszkodziłem nerwy. I choć się bardzo staram, nie mam na tę łapę żadnego wpływu - kompletnie mnie nie słucha poniżej barku. Matka więc z Panem Doktorem od łapek wymyślili, że zamówią dla mnie specjalną, robioną na miarę ortezę, która usztywni w pozycji „do chodzenia” moją łapkę, co powinno mi pozwolić na poruszanie nią i przemieszczanie się.

1zkx4pCQ3X7vd3CG.jpg 

I tu dopiero zaczynają się schody dla takiego pieska z niepełnosprawnymi łapkami jak moje, bo matka wydała już mnóstwo pieniędzy na ratowanie mojego życia, badania, konsultacje a nawet pielęgnacje – opatrunki, pieluchy, podkłady. A końca tego leczenia nie widać. Wydatki się mnożą, ciągle coś jeszcze wpada - ja na przykład złapałem ostatnio zapalenie pęcherza i zacząłem sikać krwią, więc matka cała w nerwach wiozła mnie na sygnale do kliniki.

 

Dlatego PROSZĘ wszystkich moich Przyjaciół i Znajomych Przyjaciół: jeśli możecie wesprzeć finansowo moją biedną matkę, bo jej potrzebuję do życia teraz nawet bardziej niż przed wypadkiem, to proszę dołóżcie się do mojej zbiórki na operacje i zabiegi..."

lP3BiCYeUlKxuCHj.jpg


I kilka słów od matki...


Kochani!

Wszystko to, co powiedział Krecik, jest niestety prawdą... Mój ukochany, najdzielniejszy na świecie piesek adoptowany 4 lata temu z wiejskiego stada bardzo ucierpiał w wypadku samochodowym i po najcięższym okresie intensywnego ratowania jego życia zaczynamy mozolną walkę o odzyskanie możliwości samodzielnego poruszania się. Ratujemy, co się da!

jWjwna2UuonhG0eQ.jpgetZUqL6sQqOlnkgj.jpgPhbW3cbIkLUSjlrm.jpgtUfp9VZ0c1a907G2.jpg

Krecik został dokładnie zbadany przez neurologa oraz ortopedę i opracowano wstępny plan leczenia i rehabilitacji. Pierwsza operacja będzie próbą zniwelowania skutków uszkodzonych tkanek. Przygotowana zostanie także specjalna orteza na drugą łapę, która niestety - choć wygląda na nie naruszoną - nie ma czucia głębokiego, co znacznie komplikuje sprawę. Ale Krecik się nie poddaje i bardzo chce znów spacerować, więc i my się nie poddajemy... Będę ogromnie wdzięczna za każde wsparcie, bo zaplanowane działania znacznie przewyższają moje zdolności finansowe :( Mam w domu kilka adoptowanych zwierząt, utrzymuję w hoteliku dla psów Ciszka uratowanego z kiepskiego schroniska. PomóżMY Krecikowi stanąć na łapki!


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 50

 
Dane ukryte
ukryta
AF
Agata Frączek
755 zł
DB
danuta buczek
AB
Adia
20 zł
AP
Aneta
WI
Wiola
10 zł
 
Dane ukryte
20 zł
MB
Marta
50 zł
AS
Agnieszka
50 zł
 
Dane ukryte
20 zł
Zobacz więcej

Komentarze 2

 
2500 znaków