Zbiórka na zakup aparatów słuchowych ID: mys9g9

Zbiórka na zakup aparatów słuchowych ID: mys9g9

780 zł z 7 200 zł

10%

780 zł

780 zł

z 7 200 zł

97 dni

97 dni

do końca

41

41

wspierających
10%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Cześć, mam na imię Paulina i jestem w potrzebie. Bardzo mi wstyd prosić o pomoc, ale niestety zmuszona do tego jestem przez obecną sytuację życiową. Mam 23 lata (w tym roku nawet 24) i jestem osobą niedosłyszącą od 5 roku życia. Mam niedosłuch obustronny na poziomie 70-80% w zależności od ucha. Jest to więc duży niedosłuch, bez aparatów słuchowych nie jestem w stanie poprawnie funkcjonować. Lata temu miałam zakupiony aparat słuchowy, który w tym momencie jest już u swego kresu- mam wrażenie, że lada moment posypie mi się w rękach. Odpadł w nim kawałek plastiku, w miejscu łączenia się "rozwarstwia". Nie wiem jakim cudem nadal działa. Sprzęt też nie spełnia dłużej moich potrzeb, ponieważ był zakupiony w momencie kiedy niedosłuch miałam znacznie mniejszy. Obecnie przy jego pomocy słyszę, jednak zbyt cicho i niewyraźnie. W związku z tym przebywanie w miejscach, gdzie jednocześnie otacza mnie wiele dźwięków, to katorga. Przykładowo: nie jestem w stanie zrozumieć klienta czy osoby towarzyszącej, gdy obok inni prowadzą rozmowy i gra muzyka. Wszystkie dźwięki zlewają mi się w jeden wielki hałas. Jest to też aparat starszego typu, o mniejszej możliwości dostrojenia do mojego ubytku, niż aparaty obecnie dostępne na rynku. Załączam do tego zdjęcie wysłużonego staruszka, bo w opisywaniu nie jestem dobra.


d4f6da6be667582e.jpeg

Jest to stary model Oticon tego Pro P


Najtańszy aparat jaki mi zaoferowano przy moim niedosłuchu kosztuje 4,300zł za sztukę, potrzebuję takich dwa, ponieważ w uchu w którym nie noszę aparatu wada słuchu postępuje znacznie szybciej. Do aparatów mogę dostać dofinansowanie w wysokości 700zł za sztukę, ale kwota do zapłaty jest wciąż wysoka. To bardzo duże pieniądze, szczególnie że pracuję za najniższą krajową. Jednocześnie problemem jest to, że nie jestem w stanie funkcjonować bez aparatów słuchowych, słuch mi jest potrzebny również w pracy. Bez tego nie jestem w stanie zarabiać i się utrzymać. Na pomoc rodziny też nie mam co liczyć. Poniżej zdjęcie zaproponowanego aparatu:


c8bc4b035528a9b6.jpeg

Jest to model Unitron D Moxi Fit 5 Beige


Aparaty zostały mi wypożyczone na tydzień, w ramach sprawdzenia czy będą odpowiednie jeśli bym zdecydowała się na zakup. Załączam zdjęcie. Jak widać są to aparaty z zupełnie "innej półki", znacznie nowszej generacji, o dużej możliwości dopasowania do ubytku. Oczywiście, w porównaniu do moich starych aparatów, te są również mocniejsze i powinny wystarczyć na dłuższy czas, choć wada postępuje. Słyszę w nich o wiele lepiej, łatwiej prowadzić rozmowy w miejscach publicznych, gdyż dźwięki nie zlewają się w jedną całość. To ogromna poprawa komfortu w wykonywanej pracy i życiu codziennym. Za słaby aparat to też pogarszająca się mowa... Słysząc niewyraźną i zniekształconą mowę, mimowolnie zaczynam naśladować to co słyszę.


A czym, poza pracą, zajmuję się w życiu codziennym? Jaka jestem?

Cóż, od dziecka jestem osobą bardzo żywiołową, pełną pasji i pozytywnej energii. Od zawsze uwielbiałam zwierzęta i sport. Jeździłam na obozy żeglarskie dla niesłyszących, posiadam patent żeglarski. Choć ze względu na pracę już nie żegluję, to oddałam się innej pasji- terrarystyce. Również jako młoda osoba, bardzo lubię muzykę, fascynuje mnie, a cisza jest dla mnie nieznośna. Trochę paradoksalne przy tak dużym niedosłuchu, co nie?


Za tydzień oddaję aparaty które mam na próbę i zostaję ze starym, który może się zepsuć w każdej chwili.

Z racji najniższej krajowej nie mogę aparatu zakupić na raty, nie stać mnie też tym bardziej żeby zakupić go od razu.


Czasu jest niewiele, ale może się uda. Będę wdzięczna za każdą, nawet najmniejszą pomoc <3

Wpłacający41

Z
Zyraf
150 zł
P
Paul
50 zł
K
Kuba
50 zł
WD
Wiktoria Drewniak
40 zł
K
Kasia
30 zł
M
Marcin D.
27,74 zł
P
Patryk
25 zł
 
Dane ukryte
25 zł
TJ
Tomasz Jędrzejewski
25 zł
P
Paulina
25 zł
Zobacz więcej

Komentarze5

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

558 134 zrzutki


A ty na co dziś zbierasz?