Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
40 440 zł z 50 000 zł
80%
zakończona 05.06.2021r
820 wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności4

 • Cześć! 


  Ostatnio było u nas cicho, bo od 24 stycznia byliśmy z Tatą na turnusie rehabilitacyjnym w Ośrodek Rehabilitacji Neurologicznej Norman. Odbywaliśmy zajęcia w trybie ambulatoryjnym, a wyżywienie, nocleg i dojazdy były po naszej stronie. 

  To była jedyna szansa żeby dostać się do ośrodka tak szybko, a na tym jak wiecie - baaardzo nam zależało.


  Tata codziennie miał 5 lub 6 godzin zajęć z niesamowicie kompetentną a przy tym "ludzką" kadrą, w tym dodatkowe zajęcia z cudowną neurologopedką, którą serdecznie pozdrawiamy :) Każdą godzinę rehabilitacji wykorzystaliśmy w 100%, a Tata niejednokrotnie musiał wyjść poza swoją strefę komfortu. Dał z siebie wszystko i jesteśmy z niego niesamowicie dumne.


  Tata dwa razy miał też zabieg suchego igłowania (dziękujemy Panu Karolowi), podczas którego miał otworzoną dłoń po 20 latach trzymania zaciśniętej pieści. W przyszłości planujemy powtórzyć ten zabieg. 


  Jeżeli chodzi o koszty to cały pobyt wyniósł nas 9500 zł - sama rehabilitacja i nocleg. Gdyby nie Wy to nie byłoby nas stać na drugi turnus w tak krótkim odstępie czasu, także nasza wdzięczność jest ogromna 💖


  Kiedy rezerwowałam termin w Normanie, plan był taki, że pojadę z Tatą sama. Jednak nie wyobrażaliśmy sobie rozstania z dziećmi na te 2 tygodnie, więc podjęliśmy (trudną) decyzję, że jedziemy wszyscy razem, czyli nasza czwórka i Tata. Nie było to łatwe wyzwanie zabrać się z dwójką dzieci i niepełnosprawną osobą w 9cio godzinną podróż, ale DALIŚMY RADĘ 🙈 


  Codziennie towarzyszyłam tacie na zajęciach, a Michał Kalandyk zajmował się dzieciakami. Popołudniami nie próżnowaliśmy - staraliśmy się zapewnić tacie aktywny wypoczynek. 

   

  Wniosek po turnusie nasuwa się jeden - nie możemy odpuścić w tej trudnej walce jaką jest doprowadzenie Taty do względnej samodzielności, więc musi On koniecznie kontynuować rehabilitację. Obecnie jest u Niego prowadzona rehabilitacja środowiskowa oraz opieka logopedyczna i neurologopedyczna. 

  Od 1 marca Tata rozpoczął pobyt na oddziale rehabilitacji dziennej w Rehamed-Center w Tajęcinie.  

  My z Kamila Jurczak tymczasem rozglądamy się za kolejnym turnusem dla Taty. Stawiamy na Polskie Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej VOTUM oraz Rehabilitacja Konstancin

  Ten rok będzie kluczowy jeżeli chodzi o postępy w rehabilitacji, zwłaszcza pod kątem neurologicznym - stawka jest wysoka i nie możemy się poddać. 


  Bardzo dziękujemy Wam za wszelką okazaną pomoc i prosimy o dalsze wsparcie.

   

  Obecnie możecie nam pomóc nie tylko poprzez wpłacanie datków na zrzutkę, ale również przekazując swój 1% podatku na rzecz naszego Taty, wpisując w zeznaniu podatkowym numer KRS 0000270809, a w rubryce INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE (bardzo ważne) należy wpisać: Jurczak, 14073

  Są to dane nadane nam przez Fundację Avalon, której jesteśmy podopiecznymi. 


  Trzymajcie się zdrowo! 🤗🤗🤗h99c1cf393fdb342.jpeg

  Czytaj więcej
 • Tata z Kamilą w sobotę wrócili do domu po dwutygodniowym pobycie na turnusie rehabilitacyjnym w Centrum intensywnej rehabilitacji Neuron Bydgoszcz. Był to bardzo aktywny czas dla Taty, podczas którego był otoczony opieką wykwalifikowanej kadry rehabilitantów, fizjoterapeutów (pozdrawiamy Pana Adriana, który wykazał się dużą kreatywnością ;) ), oraz Pań logopedek. Korzystał też z innowacyjnych technologii mających poprawić jego sprawność m.in. kinezyterapii, Lokomatu czy mikropolaryzacji mózgu. Wymagające zajecia poskutkowały spektakularnymi efektami w mowie - Tata mówi wyraźniej i płynniej; równowadze, pamięci oraz ogólnej sprawności fizycznej. Tata mimo swoich ograniczeń był bardzo dzielny i dawał z siebie 100%. Moja Siostra Kamia również dała z siebie wszystko - zostawiła na 2 tygodnie pracę, narzeczonego i kota ;) i całą uwagę poświęciła Tacie asystując mu przez całą dobę każdego dnia. W związku z wypracowanymi efektami, musimy koniecznie kontynować rehabilitację, aby osiągnąć jak najlepsze efekty w drodze do przywrócenia choć częściowej samodzielności... Obecnie Tata będzie kontynuował rehabilitację w domu, ale niestety nie udało nam się znaleźć logopedy, który dojechałby do Taty. 

  Faktura za turnus opiewa na kwotę 8710 zł i mogłyśmy ją opłacić dzięki Waszej pomocy 🥰💖 Kolejny turnus już w styczniu w Ośrodek Rehabilitacji Neurologicznej Norman. 

  Bardzo Wam dziękujemy i prosimy o dalsze wsparcie, ponieważ przed nami jeszcze długa droga.

  Zapraszamy do grupy z licytacjami dla Taty: https://www.facebook.com/groups/1225000697886007ne685607da75278b.jpegt9db96121f9c69cf.jpegzc92c2286e472c41.jpeg

  Czytaj więcej
 • ❣️🌹

  Dzięki Waszej pomocy nasz Tata 30.11 zaczął intensywną rehabilitację w Centrum intensywnej rehabilitacji Neuron Bydgoszcz. W ostatnim czasie nie dodawałyśmy wpisów podsumowujacych i troszkę zaniedbalysmy działania na grupie z licytacjami, ponieważ byłyśmy zajęte kwestiami organizacyjnymi związanymi z turnusem rehabilitacyjnym - musieliśmy zrobić tacie RTG stawów biodrowych i skompletować niezbędną dokumentację. Odbyliśmy też wizyty u kardiologa i neurologa. Czeka nas jeszcze zapis EEG zaraz po powrocie Taty z Bydgoszczy. Od strony medycznej jest zaopiekowany, ale teraz przed nami długie miesiące rehabilitacji mającej przywrócić Tacie choć częściową samodzielność. Praca z fizjoterapeutami, rehabilitantami, neurologopedą i psychologiem. Gdyby nie Wy, nie moglibyśmy sobie pozwolić na wyjazd tak szybko, a co za tym idzie - Tata miałby dużo mniejsze szanse w walce o samodzielność i powrót do zdrowia. Dziękujemy 💖


  Trzymajcie się zdrowose2c31d88200cde6.jpegnc561fa23b585401.jpeg 🤗

  Czytaj więcej
 • Dziś okazało się, że niestety nie możemy skorzystać z dofinansowania z PCPR na turnus rehabilitacyjny, ponieważ wypłaty środków z MOPS zostały tymczasowo wstrzymane przez Covid. Musimy zatem przeznaczyć na turnus 7500 zł. Dzięki Waszej pomocy możemy go opłacić. Przeznaczyliśmy też 2500 zł na wpłatę zaliczki za turnus w Ośrodku Rehabilitacji Neurologicznej Norman w Koszalinie, gdzie wybieramy się z Tatą końcem stycznia 2021.

  Dziękujemy bardzo i życzymy Wam dużo zdrowia!


  Czytaj więcej

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Edit. 07.11.2020 13:35

Mija 15 godzin od udostępnienia zbiórki, a my dzięki Wam mamy 162 udostępnienia i uzbierane ponad 5000zł! Jesteście wielcy! A my bardzo wzruszone. Dziękujemy!

A to zdjęcie z tatą, który bardzo się ucieszył z tego, że udało nam się tak szybko zorganizować środki na turnus. Jeszcze raz baaaardzo dziękujemy!

t79646fd2d249df6.jpeg

Nasz Tata jest po 3 udarze mózgu.

W 2000 roku, niedługo przed świętami Bożego Narodzenia, gdy miałyśmy odpowiednio 4 i 9 lat, nasz Tata doznał pierwszego udaru krwotocznego lewej półkuli mózgu, który skutkował całkowitym paraliżem prawostronnym (rezydualny spastyczny niedowład połowiczy prawostronny z przykurczami w prawej kończynie górnej) utrzymującym się aż do dnia dzisiejszego. Był to szok dla nas wszystkich, zwłaszcza, że Tata miał zaledwie 33 lata. Jego powrót do rzeczywistości nie był łatwy – pojawiły się płacz, bezradność, niemożność pogodzenia się z tym co Go spotkało i dlaczego właśnie jego? Całe życie było przed nim, a w jednej chwili stracił wszystko.

t1d0854b21b7a1da.jpegLekarze początkowo nie dawali mu szans na przeżycie. Mówili, że jeśli przeżyje to nie będzie chodził ani mówił. Nasz Tata musiał nauczyć się funkcjonować od nowa już „bez” połowy ciała oraz przy całkowitej afazji – niczego sprzed udaru nie pamiętał. Miał w sobie ogromną wole walki i motywacji. To pozwoliło mu na opuszczenie oddziału dziennego rehabilitacji już o własnych siłach – o lasce, którą parę lat później wyrzucił będąc w górach. Od czasu udaru jego życie stało się bezustanną walką o powrót do sprawności. Tata próbował różnych metod – poprzez leczenie konwencjonalne po akupunkturę. Mimo niepełnosprawności udało mu się spełnić jedno ze swoich marzeń i wyjechać do Paryża, gdzie o własnych siłach wszedł na wieże Eiffla. Przez kilka lat Tata funkcjonował bardzo dobrze mimo swojej niepełnosprawności, ale zaczął się zniechęcać tym, że wszystkie metody, dzięki którym miał powrócić do życia „sprzed udaru” nie dają oczekiwanych przez niego rezultatów.

q1439b8702c045aa.jpeg

W 2018 roku, na parę miesięcy przed moim ślubem, Tata doznał kolejnego udaru, tym razem niedokrwiennego. Szczęście w nieszczęściu, że nie był tak groźny i rozległy jak pierwszy udar, ale niestety mimo to, pozostawił stałe zmiany w mózgu. Tata kolejny raz się podniósł i wyszedł ze szpitala o własnych siłach, ale jego stan psychiczny uległ pogorszeniu. Zaczął miewać też zachwiania równowagi, zaburzenia pamięci. Każde Jego wyjście z domu było dla nas bardzo niepokojące. Bałyśmy się, że nie wróci - że się gdzieś przewróci i nie będzie w pobliżu nikogo kto mógłby mu udzielić pomocy. Zdarzały się sytuację, że szukałyśmy go przez Policję czy dzwoniąc po szpitalach.  

Niestety 7 października 2020 roku, na tydzień przed 53 urodzinami Taty, nasze największe obawy się ziściły - Tata trafił do szpitala na Oddział Neurologii z podejrzeniem kolejnego udaru lewej półkuli mózgu. Nie mogłyśmy taty odwiedzić ze względu na Covid-19. Po 8 dniach Tata został wypisany ze szpitala, chociaż powinien zostać skierowany na Oddział Rehabilitacji Dziennej (na Oddziel był Covid, więc nie przyjmowali nikogo). Został przywieziony do domu boso i w damskiej koszulce, z siniakami, jako osoba leżąca i całkowicie zależna od innych. Całe ta sytuacja odbiła się negatywnie na jego i tak już mocno nadwyrężonej psychice.

Niestety nie znamy przyczyny udaru, ponieważ w szpitalu nie zostały wykonane podstawowe badania diagnostyczne jak echo serca czy Holter. Musimy je wszystkie wykonać na własną rękę - prywatnie, bo nie możemy sobie pozwolić na oczekiwanie na wizytę w ramach NFZtu. Potrzebowaliśmy też konsultacji z neuropsychologiem, neurologiem, urologiem, logopedą oraz kardiologiem. Wszystkie te konsultacje odbyły się lub mają się odbyć w najbliższych dniach w ramach wizyt prywatnych. Jedyne co udało się nam „załatwić” bez dodatkowych opłat to rehabilitacja domowa (5 godzin tygodniowo), która obecnie jest przerwana ze względu na chorobę rehabilitanta. Poziom motywacji i chęci do życia naszego Taty spadają z dnia na dzień, dlatego musimy działać szybko. Ze swojej strony staramy się robić wszystko co w naszej mocy, aby poprawić Jego jakość życia i pomóc mu ponownie się podnieść. Uczymy go podstawowych czynności życia codziennego oraz liczyć czy pisać... pokazujemy zdjęcia członków rodziny, aby przypomniał sobie jak najwięcej.

v242e41b4a5b1658.jpeg

Tata zawsze był dla nas wsparciem i zawsze mogłyśmy na niego liczyć, dlatego teraz my chcemy i musimy mu pomóc, bo tym razem nie poradzi sobie sam. Chcemy go ratować, zapewnić niezbędną opiekę medyczną. Pragniemy znów zobaczyć w jego oczach radość. Jesteśmy gotowe na ciężką prace, a jedyne co stoi nam obecnie na przeszkodzie to pieniądze. Nasze miesięczne dochody są zbyt niskie wobec ogromu kosztów jakie pojawiają się na drodze do odzyskania chociaż częściowej sprawności. W ciągu ostatnich 2 tygodni wydaliśmy ponad 1500 zł na niezbędne konsultacje lekarskie, specjalistyczny sprzęt, leki, a to tylko kropla w morzu potrzeb.

af207aeacfd72708.jpeg

Obecnie naszym priorytetem jest wysłanie Taty do Specjalistycznego Ośrodka Rehabilitacji. Niestety przez Covid-19 mamy bardzo ograniczone pole działania – jest zaledwie kilka ośrodków, które są częściowo finansowane przez PCPR i przyjmują chorych na rehabilitację w tym okresie. Funkcjonują oczywiście ośrodki prywatne, ale też jest problem z miejscami do końca tego roku.

Dzięki życzliwości ludzi udało się znaleźć miejsce w ośrodku Neuron Bydgoszcz oraz pozyskać środki z PCPR na dofinansowanie turnusu rehabilitacyjnego w kwocie 2500 zł. Koszt 14 dni turnusu z opiekunem to 7500 zł. Mamy czas na zgromadzenie brakującej kwoty do czasu wyjazdu tj. 29.11.2020. Mamy nadzieję, że wyjazd dojdzie do skutku, a po powrocie będziemy kontynuować rehabilitację oraz konsultacje ze specjalistami oraz zabierzemy Tatę do najlepszych ośrodków rehabilitacji w kraju. Niestety ceny turnusów prywatnych są wygórowane (Ośrodek Rehabilitacji Norman Koszalin - 4 tygodnie turnusu to koszt 13 300 zł ), a nasze środki powoli się wyczerpują i dlatego musimy prosić o wsparcie.


Ciężko jest nam prosić o pomoc, ale jeszcze ciężej jest nam patrzeć na cierpienie Taty.


Córki Kamila i Katarzyna


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 820

Ł
Łukasz D
40 zł
 
Dane ukryte
20 zł
MO
Magda Okaz
350 zł
A
Anka
200 zł
K
klapouch
100 zł
Agnieszka Świderska
50 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
20 zł
K
klapouch
300 zł
M
Monika
20 zł
Zobacz więcej

Komentarze 31

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

704 467 zrzutek

i zebrali

473 975 684 zł

A ty na co dziś zbierasz?