Opis zrzutki


Od ostatniego piątku kiedy to ogłoszono, że gastronomia zostanie po raz kolejny zamknięta poczuliśmy bezsilność, złość i po raz kolejny ogromny strach. Po wiosennym lockdownie udało się przetrwać nie dzięki pomocy rządu ale właśnie Waszej! Latem zaczęliśmy wierzyć w lepszą przyszłość. Licznie nas odwiedzaliście i wspieraliście dobrym słowem. Mimo to nie udało się spłacić w całości wiosennych zadłużeń a zostajemy zamknięci ponownie. Media, czynsz, kredyty, opieka nad naszymi podopiecznymi..Same wynosy to ciągle za mało kiedy obroty spadają w takim tempie. Zdajemy sobie sprawę, że każdemu nie jest łatwo. Większość z nas ma przycinane godziny, etaty, sypią się też zwolnienia a my prosimy o wsparcie naszego biznesu. Jednym mogłoby się wydawać, że kawiarnia to złota kura znosząca złote jajka i skoro zawsze sobie radziliśmy to teraz też damy radę.

Otóż dla nas to coś więcej niż biznes. Dla tego miejsca poświęciliśmy wiele swojego czasu, nerwów i całe swoje serce ! A teraz zostaje nam to odbierane! Ci co nas już trochę poznali wiedzą, że nie ma u nas szefa tylko każdy jest pracownikiem!

r16d7e0d4829ff67.jpeg

Wiosną często wstawaliśmy o czwartej nad ranem aby móc upiec świeży chleb, potem sami wszystko Wam rozwoziliśmy i staraliśmy się też dzielić uśmiechem na miejscu w kawiarni kiedy to odbieraliście swoje zamówienia. Nasz prywatny dom to od zawsze miejsce otwarte dla zwierząt. Nasi znajomi już dobrze wiedzą, że u nas nie warto ściągać butów czy zakładać ciemnych skarpetek bo można wyjść z dodatkowym kotkiem przy nogach :) A tak zupełnie serio... nie chcemy robić z siebie cudownych kocich aniołów. Nie każdy jednak kto odwiedza kawiarnię zdaje sobie sprawę ile trudu i czasu poświęcamy aby to miejsce funkcjonowało. Każdy kociak, który staje się mieszkańcem kawiarni przechodzi kwarantanne w naszym domu. Tutaj zostaje leczony, postawiony na łapki i przechodzi socjalizację. W kawiarni zawsze mamy średnio 10 czasami troszkę więcej podopiecznych i zawsze drugie tyle w domu. Wszystkim trzeba okazać czas, miłość, opiekę. Każdy potrzebuje pełnego brzuszka i czystej kuwety. Od kiedy działa kawiarnia już ponad 250 naszych podopiecznych trafiło do domów. To nie tylko nasza zasługa .. do tego przyczyniają się rodziny adoptujące, wolontariusze Fundacji, nasze kocie ciocie z kawiarni no i my. Ale nie byłoby tego też bez tego miejsca jakim jest kawiarnia. To ona pozwala nam zarabiać na utrzymanie i dalszą pomoc. To dzięki niej nie musimy robić wiecznych zbiórek na leczenia bo te środki są dzięki Waszym odwiedzinom, to dzięki kawiarni macie możliwość poznania każdego przed decyzją adopcji i to dzięki niej Ci co nie mogą adoptować odnajdują spokój i ukojenie wśród naszego mruczącego towarzystwa.

Nigdy nie oszczędzaliśmy na opiece, lekach, nowych drapakach, zabawkach czy dobrej karmie. Nigdy tez nie odmawialiśmy pomocy Fundacjom, opiekunkom społecznym czy osobom prywatnym jeśli tylko mieliśmy możliwość przetrzymania na tymczasie kolejnego futerka. Nigdy tez nie kryjemy się z tym co robimy. Zawsze szczerze opisujemy wszystko w naszych Socjal Mediach.

Jako właściciele i koci rodzice możemy Wam zdradzić, że wiele razy brakowało nam sił i pomimo tego , że kawiarnia ma 3 lata to już wiele razy chcieliśmy powiedzieć sobie stop. Paca w kawiarni, obowiązki , opieka, adopcje często powodują zaległości w mediach społecznościowych oraz w naszym życiu prywatnym. W kawiarni bywa różnie, ruchu gości nigdy nie da się przewidzieć a przygarnięte koty trzeba utrzymać. Poza kosztami związanymi z utrzymaniem kawiarni łączą się koszty opieki weterynaryjnej, zakupy klatek na kwarantanne, transportery, leki, paliwo, żwirek, środki czystości oraz środki dezynfekcji. Przy takiej rotacji kotków często musimy ozonować pomieszczenia w domu, wymieniać ich zabawki i drapaki oraz legowiska. Nie oczekujemy współczucia i rzadko prosimy o pomoc finansową z Waszej strony. Ale w obecnej chwili kawiarnia pozostaje zamknięta. Nie generuje żadnych zysków. Wszystkie kociaki trzeba wykarmić, do tego dochodzą leki, podatki, czynsz i kredyty które były wzięte na otwarcie tego miejsca. Nie boimy się pracy i do tej pory świetnie sobie radziliśmy! 

Ale teraz bez Waszej pomocy możemy stracić to miejsce, które tak długo wspólnie tworzyliśmy !

qcd8ecc3d10311c8.jpegO samej kawiarni...


u86c993be827bb96.jpeg


Od początków działalności aktywnie włączamy się w działalność na rzecz pomocy bezdomnym kotom oraz szerzenia wiedzy na temat prawidłowego obchodzenia się z nimi. Poza spotkaniami z behawiorystką i prowadzonymi wykładami tematycznymi organizowane były także spotkania z członkami i wolontariuszami trójmiejskich fundacji działających na rzecz zwierząt, które są okazją do zapoznania się z ich działalnością oraz poznania ich podopiecznych.


W kawiarni poza stałymi rezydentami mieszkają także kociaki czekające na swój dom. Kotki trafiają do nas z rożnych środowisk. Przed wyborem adopcyjnej rodziny dajemy do wypełnienia ankietę z której odpowiedzi pozwalają nam na bliższe poznanie rodziny oraz dopasowanie kotka charakterem i usposobieniem do panujących warunków w domu i mieszkających już tam domowników. Koty do docelowego domu zawozimy sami co łączy się z wizyta przed adopcyjna. Pragniemy zawsze sprawdzić czy wszystko jest gotowe i czy panujące warunki zgadzają się z tymi podanymi wcześniej w ankiecie i rozmowie przed adopcyjnej.89586814_712153916024027_5262749257445670912_n%281%29.jpg

Wszyscy nasi podopieczni ( w zależności od wieku i okresu przebywania u nas ) są po zabiegu kastracji, posiadają szczepienia przeciw chorobom zakaźnym oraz są odrobaczone i odpchlone.

Kawiarnia nie jest Fundacją, ani żadną organizacją wszystkie koszty utrzymania oraz leczenia kotków opłacamy poprzez zarobione środki wynikające z prowadzenia kawiarni. Nie otrzymujemy żadnych dofinansowań. Od początku działalności udało nam się znaleźć domy dla ponad 250 kotów.

d73aae6522c944fe.jpeg

Nie posiadamy żadnego dodatkowego zaplecza lokalowego, nie prowadzimy schroniska, we własnym mieszkaniu prowadzimy Domy Tymczasowe w którym zwierzęta przygotowywane są do adopcji oraz przechodzą czas kwarantanny.


O naszym Domie Tymczasowym


Dom Tymczasowy to miejsce w którym kot przebywa do momentu adopcji. „Azyle” tego rodzaju zapewniają schronienie zwłaszcza takim kotkom, które potrzebują stałej opieki, leczenia i lepszych warunków do życia. Nie od dziś wiadomo, że zwierzę otoczone miłością i ciepłem szybciej wraca do zdrowia. Dom Tymczasowy w naszym odczuciu to wspaniała inicjatywa dzięki której można realnie przyczynić się do poprawy losu bezdomnych zwierząt. Zapewniając dobre warunki dom tymczasowy pozwala nie tylko w powrocie do zdrowia ale także pomaga uporać się z traumą po przykrych wydarzeniach oraz znaleźć prawdziwy, stały dom. 

88148073_631867637386187_5780653336168497152_n%281%29.jpg


Prowadzenie Domu Tymczasowego to nie tylko fajna zabawa z kotkiem i słuchanie jego głośnego mruczenia. To także masa obowiązków i poświęcanie swojego wolnego czasu. Czasami całe nasze mieszkanie może stać się bardziej podporządkowane pod koty niż pod nas samych. Chore zwierzęta mogą wymagać kwarantanny a nieśmiałe i płochliwe odpowiednio zaplanowanej socjalizacji. Prowadząc Dom Tymczasowy musimy liczyć się z częstszymi wizytami w lecznicy. Nasz wolny czas mogą pochłonąć rehabilitacje, podawanie leków oraz socjalizacja. To wszystko wymaga ogrom czasu i cierpliwości. Nam osobiście prowadzenie Domu Tymczasowego nie tylko w kawiarni ale i w naszym prywatnym mieszkaniu daje morze satysfakcji i radości. Patrzenie na zwierzęta które nabierają sił do życia, które zaczynają nam ufać i dają się dotykać wynagradza wszelkie trudy.Oczywiście zdarzają się takie koty, które łapiąc na kastracje zostają dzikuskami i żadna socjalizacja ich nie zmieni i po zabiegu, podaniu leków wypuszczamy w miejsce bytowania gdzie regularnie są dokarmiane.

88103805_132265098212005_5805856818441748480_n%281%29.jpg


qbf919ea2603bc19.jpeg

Większość kotków, które do nas trafiają zostają z nami jednak na dłużej. Kociaków oddanych do adopcji przez nasz dom przewinęło się już ponad 250, i nie piszemy o tym żeby się chwalić czy nabijać statystyki ale też mamy uczucia i nie było chyba u nas kota z którym byśmy nie nawiązali więzi i którego byśmy nie pokochali. Owszem pojawiają się takie „tymczasy” które bardziej się przywiązują do opiekunów i czasami ich proces leczenia jest tak długi, że ich zasiedzenie w takim domu spowodowałoby ból zmianą otoczenia. W domu mamy już 5 takich „tymczasów”, które z nami zostały i kochamy je całym sercem. Ale coraz częściej staramy się kierować zdrowym rozsądkiem i tłumaczymy sobie, że lecząc i oddając kociaki w dobre ręce będziemy mogli zrobić więcej i dać możliwość znalezienia domów następnym.
88261104_490734224957320_7757518072600068096_n%281%29.jpg


Poza wpłatami można kociaki wspierać zakupioną karmą i żwirkiem. Prowadzimy też poprzez naszą stronę internetową sprzedaż voucherów, które będzie można wykorzystać zaraz po otwarciu kawiarni. Od czwartku ruszamy także ze sprzedażą domowych ciast i pieczywa na wynos bezpośrednio z kawiarni.

k22446da0893d089.jpeg

m9874b9eb90c0633.jpeg

t6b4247cfb1c15fc.jpeg


jd22cc40c2e4ff72.jpeg


h248cf54fdb91229.jpegDochód ze sprzedaży każdego produktu z naszego kociego sklepu ma na celu pomóc nam w pokryciu bieżących wydatków. Produkty do zakupy znajdziecie na naszej stronie www.kotkacafe.pl w zakładce sklep.g7e68047437b81ba.jpeg
Nie stać Cię finansowo ? Pomóż, udostępniając profil!

Dziękujemy !!

Posty dla nagród 1

Pozostałe posty 1

Odbiór Nagród

Aby uzyskać dostęp do posta kup wybraną nagrodę lub jeśli już ją masz.

Wpłacający 415

AK
Angel Kmiecik
28 zł
KZ
Krzysztof Zielinski
20 zł
KZ
Krzysztof Zielinski
20 zł
MM
Magda Mokijewska
80 zł
ED
Emilia Dembska
28 zł
PK
Paulina Kozikowska
25 zł
Aleksandra Łęgowska
90 zł
M
Małgorzata
20 zł
ML
Marlena Licznerska
120 zł
Z
Zuzanna
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze 27

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nagrody

Wpłać 45 zł i więcej
Naklejka na auto koło

"Uwaga kot w aucie" niech każdy wie, że Waszym samochodem podróżuje z Wami Król kot i on także musi być bezpieczny!


W kwocie nagrody wliczona jest przesyłka na terenie Polski. W celu ustalenia szczegółów wysyłki prosimy o kontakt telefoniczny z kawiarnia lub poprzez wiadomość prywatną na Facebooku

wybrano 5 razy (pozostało 8 z 13)

Wybieram
Wpłać 45 zł i więcej
Naklejka kot w aucie

"Uwaga kot w aucie" niech każdy wie, że Waszym samochodem podróżuje z Wami Król kot i on także musi być bezpieczny!


W kwocie nagrody wliczona jest przesyłka na terenie Polski. W celu ustalenia szczegółów wysyłki prosimy o kontakt telefoniczny z kawiarnia lub poprzez wiadomość prywatną na Facebooku

wybrano 4 razy (pozostało 9 z 13)

Wybieram
Wpłać 60 zł i więcej
Torba Kocia wiedza

Bawełniana torba na zakupy 🤷‍♀️, wiedza to potęga, a kocia wiedza to potęga do kwadratu !


W kwocie nagrody wliczona jest przesyłka na terenie Polski. W celu ustalenia szczegółów wysyłki prosimy o kontakt telefoniczny z kawiarnią lub poprzez wiadomość prywatną na Facebooku

wybrano 9 razy (pozostało 11 z 20)

Wybieram
Wpłać 60 zł i więcej
Kubek "Kotka Cafe"

Koci Kubeczek "Kotka Cafe" z pamiątkowym zdjęciem naszych podopiecznych ❤😻 Dzięki niemu codziennie będziemy pić kawkę razem 🐾🐾


W kwocie nagrody wliczona jest przesyłka na terenie Polski. W celu ustalenia szczegółów wysyłki prosimy o kontakt telefoniczny z kawiarnia lub poprzez wiadomość prywatną na Facebooku

wybrano 4 razy (pozostało 2 z 6)

Wybieram
Wpłać 60 zł i więcej
Bawełniana torba szczęśliwi kotów nie liczą

Bawełniana torba na zakupy 🤷‍♀️, powszechnie wiadomo, że pieniądze szczęścia nie dają... a szczęśliwi kotów nie liczą :)


W kwocie nagrody wliczona jest przesyłka na terenie Polski. W celu ustalenia szczegółów wysyłki prosimy o kontakt telefoniczny z kawiarnią lub poprzez wiadomość prywatną na Facebooku

wybrano 6 razy (pozostało 9 z 15)

Wybieram
Wpłać 75 zł i więcej
Kawa ziarnista

Kawa ziarnista (250g) 90 % ziaren Arabica z plantacji w Ameryce Południowej i Afryki i 10%Robusty z Azji. Espresso Z tej mieszanki jest łagodne, idealnie zbalansowane z dużą ilością cremy.


W kwocie nagrody wliczona jest przesyłka na terenie Polski. W celu ustalenia szczegółów wysyłki prosimy o kontakt telefoniczny z kawiarnia lub poprzez wiadomość prywatną na Facebooku

wybrano 5 razy (pozostało 2 z 7)

Wybieram
Wpłać 100 zł i więcej
Tartaletki z kajmakiem i orzechami 6 szt

Odbiór wyłącznie osobisty w kawiarni po wcześniejszym ustaleniu terminu,

prosimy o kontakt z kawiarnia w celu ustalenia szczegółów

wybrano 1 raz (pozostało 4 z 5)

Wybieram
Wpłać 100 zł i więcej
Słodkie tartaletki Banoffee 6 szt

Odbiór wyłącznie osobisty w kawiarni po wcześniejszym ustaleniu terminu,

prosimy o kontakt z kawiarnia w celu ustalenia szczegółów

wybrano 1 raz (pozostało 4 z 5)

Wybieram
Wpłać 100 zł i więcej
Pudełko kocich ciasteczek ! Miau..

Odbiór wyłącznie osobisty w kawiarni !

w celu ustalenia terminu odbioru prosimy o kontant z kawiarnia na fb albo telefoniczny

wybrano 2 razy (pozostało 8 z 10)

Wybieram
Wpłać 120 zł i więcej
T-shirt Budda Męska rozm L

T-shirt Koci Budda,

w celu ustalenia terminu odbioru albo wysyłki prosimy o kontant z kawiarnia na fb albo telefoniczny

(pozostało 2 z 2)

Wybieram
Wpłać 120 zł i więcej
T-shity Kocia Mafia Damska S

T-shirt Koca mafia

w celu ustalenia terminu odbioru albo wysyłki prosimy o kontant z kawiarnia na fb albo telefoniczny

wybrano 1 raz (pozostało 2 z 3)

Wybieram
Wpłać 120 zł i więcej
T-shirt Budda Damska rozm M

T-shirt Koci Budda,

w celu ustalenia terminu odbioru albo wysyłki prosimy o kontant z kawiarnia na fb albo telefoniczny

(pozostało 3 z 3)

Wybieram
Wpłać 120 zł i więcej
T-shirt Budda Damska rozm Xs

T-shirt Koci Budda,

w celu ustalenia terminu odbioru albo wysyłki prosimy o kontant z kawiarnia na fb albo telefoniczny

(pozostało 3 z 3)

Wybieram
Wpłać 120 zł i więcej
T-shity Kocia Mafia Damska Xs

T-shirt Koca mafia

w celu ustalenia terminu odbioru albo wysyłki prosimy o kontant z kawiarnia na fb albo telefoniczny

(pozostało 3 z 3)

Wybieram
Wpłać 120 zł i więcej
T-shirt Budda Damska rozm L

T-shirt Koci Budda,

w celu ustalenia terminu odbioru albo wysyłki prosimy o kontant z kawiarnia na fb albo telefoniczny

(pozostało 2 z 2)

Wybieram
Wpłać 120 zł i więcej
T-shity Kocia Mafia Damska M

T-shirt Koca mafia

w celu ustalenia terminu odbioru albo wysyłki prosimy o kontant z kawiarnia na fb albo telefoniczny

wybrano 1 raz (pozostało 2 z 3)

Wybieram
Wpłać 120 zł i więcej
T-shirt Budda Męska rozm M

T-shirt Koci Budda,

w celu ustalenia terminu odbioru albo wysyłki prosimy o kontant z kawiarnia na fb albo telefoniczny

(pozostało 2 z 2)

Wybieram
Wpłać 120 zł i więcej
T-shirt Budda Damska rozm S

T-shirt Koci Budda,

w celu ustalenia terminu odbioru albo wysyłki prosimy o kontant z kawiarnia na fb albo telefoniczny

wybrano 2 razy (pozostało 1 z 3)

Wybieram
Wpłać 250 zł i więcej
Tort Bezowy

Odbiór wyłącznie osobisty w kawiarni po wcześniejszym ustaleniu terminu,

prosimy o kontakt z kawiarnia w celu ustalenia szczegółów

(pozostało 5 z 5)

Wybieram
Wpłać 250 zł i więcej
Tort z kocim akcentem

Odbiór wyłącznie osobisty w kawiarni po wcześniejszym ustaleniu terminu,

prosimy o kontakt z kawiarnia w celu ustalenia szczegółów

wybrano 1 raz (pozostało 4 z 5)

Wybieram
Wpłać 40 zł i więcej
Magnes na lodówkę

Magnes z logo Kotka Cafe.

Ręcznie wykonany na drewnianej podstawie przez @robimy_rzeczy za co mrucząco dziękujemy ❤


W kwocie nagrody wliczona jest przesyłka na terenie Polski. W celu ustalenia szczegółów wysyłki prosimy o kontakt telefoniczny z kawiarnia lub poprzez wiadomość prywatną na Facebooku

wybrano 6 razy (pozostało 0 z 6)

Wpłać 50 zł i więcej
Kot w bucie

Ręcznie malowany pierniczek " Kot w bucie"

Kolor kotka będzie wybierany losowo.

Wysokość pierniczka 15cm


W kwocie nagrody wliczona jest przesyłka na terenie Polski. W celu ustalenia szczegółów wysyłki prosimy o kontakt telefoniczny z kawiarnia lub poprzez wiadomość prywatną na Facebooku

wybrano 2 razy (pozostało 0 z 2)

Wpłać 55 zł i więcej
Kubek Świąteczny

Wzór wybierany losowo, doskonały na prezent dla kogoś oraz dla siebie :)


W kwocie nagrody wliczona jest przesyłka na terenie Polski. W celu ustalenia szczegółów wysyłki prosimy o kontakt telefoniczny z kawiarnia lub poprzez wiadomość prywatną na Facebooku

wybrano 5 razy (pozostało 0 z 5)

Wpłać 55 zł i więcej
Kocia torba i ciasteczka

Bawełniana torba na zakupy albo ciasteczka 🤷‍♀️ bo przecież zakłaczone nie tuczy ❤ Pierwsze ciasteczka w kształcie kotków od nas w prezencie. Tak co by torba pusta nie byla 😻🍰


W kwocie nagrody wliczona jest przesyłka na terenie Polski. W celu ustalenia szczegółów wysyłki prosimy o kontakt telefoniczny z kawiarnia lub poprzez wiadomość prywatną na Facebooku

wybrano 3 razy (pozostało 0 z 3)

Wpłać 55 zł i więcej
Kubeczek jestem kawą !

kubeczek oddający fizyczne możliwości kociaków ;)

wybrano 3 razy (pozostało 0 z 3)

Wpłać 55 zł i więcej
Kubeczek Kociam cię kotku

Koci Kubeczek "Kocham Cię kotku"

wybrano 4 razy (pozostało 0 z 4)

Wpłać 70 zł i więcej
Koci kalendarz 2021r

Trzecia edycja naszego kociego, charytatywnego kalendarza na 2021 rok już na Was czeka ! 😻 Dziękujemy z kociakami naszemu przyjacielowi MirrorShock za oprawę i zdjęcia. Bo to właśnie dzięki jego pomocy udało się stworzyć tak zaczarowane kadry ❤

Tym razem motywem są kocie języczki i zabawne minki 🙀 A wszystko na kolorowych barwach tęczy aby w tym ponurym czasie każdy znalazł dla siebie garstkę pozytywnej energii i uśmiechu 🌞❤


W kwocie nagrody wliczona jest przesyłka na terenie Polski. W celu ustalenia szczegółów wysyłki prosimy o kontakt telefoniczny z kawiarnia lub poprzez wiadomość prywatną na Facebooku

wybrano 3 razy (pozostało 0 z 3)

Nasi użytkownicy założyli

646 311 zrzutek

i zebrali

402 372 346 zł

A ty na co dziś zbierasz?