id: mz3ncy

Traktorek do koszenia trawy

Traktorek do koszenia trawy

Nasi użytkownicy założyli 1 177 322 zrzutki i zebrali 1 229 610 307 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Zbieramy na używany traktorek do koszenia trawy wokół szkoły i na przyszkolnym boisku Na nowy nie mamy funduszy, a korzystając z środków z dotacji budżetowej nie możemy zakupić używanego (tańszego) sprzętu. Stąd ta zrzutka. Już wiele razy pomogliście i mamy nadzieję że tym razem również się uda. 


Trochę o naszej szkole. 

qYsLWnghUd7HFKiJ.jpg

Nowa Szkoła. Starania o dofinansowanie na przebudowę, rozbudowę i doposażenie szkoły w Śniadce rozpoczęło w 2018 roku Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Śniadka, które złożyło wniosek do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. W wyniku starań jakie poczyniło stowarzyszenie udało się zdobyć dofinansowanie w kwocie 412 927,45 zł. Aby jednak projekt mógł zostać zrealizowany Gmina Bodzentyn na podstawie umowy dotacji zawartej w bieżącym roku zobowiązała się do przekazania Stowarzyszeniu kwoty w wysokości 1.088.584,19 zł celem pokrycia wkładu własnego wymaganego w zakresie projektu pn. „Podwyższenie jakości i efektywności edukacji w Szkole Podstawowej w Śniadce” złożonego dla działania 7.4 „Rozwój infrastruktury edukacyjnej i szkoleniowej” RPO WŚ 2014-2020.


o86kIXEn9fsxYezj.jpg

Szkoła zatrudnia 20 wykwalifikowanych pedagogów, głównie związanych z lokalną społecznością. W szkole uczy się łącznie 70 uczniów z podziałem na oddział przedszkolny, zerówkę i klasy I-VIII.


Nasze przedszkole jest unikatową placówką w okolicy. Opieka nad dziećmi w naszym przedszkolu wnosi nową jakość zdobywania wiedzy .Oferta przedszkola opiera się nie tylko na realizacji programowej, ale również wykracza poza nią, proponując dzieciom bogatą ofertę zajęć dodatkowych, oraz daje możliwość przygotowania się do biegłego posługiwania się językiem angielskim. Sale przedszkolne są nowoczesne, wyposażone w tablice interaktywne. Ponadto w naszym przedszkolu realizowany jest projekt Unijny w ramach którego nie odpłatnie odbywają się :


- Zajęcia z języka angielskiego,

- Zajęcia z integracji sensorycznej,

- Zajęcia z logopedą,

- Zajęcia eksperymentalne,

- Zajęcia ekologiczne,

- Zajęcia z psychologiem,

- Arteterapia.


Szkoła prowadzi również klasę "zerówki", gdzie nasze dzieci, pod opieką wykwalifikowanej kadry pedagogicznej przygotowują się do swojej pierwszej promocji, mianowicie zastania uczniem klasy pierwszej! Kolejną grupą są uczniowie klas I-VIII. Szkoła prowadzi również "świetlicę", do której z chęcią uczęszczają dzieci z klas I-VIII. Świetlica oferuje gry i zabawy, jak również pomoc nauczyciela (specjalnie stworzony etat), który pomaga dzieciom.


Integracja sensoryczna.


W Szkole Podstawowej w Śniadce prowadzone są zajęcia terapii integracji sensorycznej. Powstała specjalnie do tego 

przystosowana sala, ze specjalistycznym sprzętem takim jak: podwieszane platformy, huśtawki, hamaki, deskorolki, trampoliny, tunele, piłki gimnastyczne, równoważnie, a także materiały i pomoce do stymulacji dotykowej, wzrokowej, węchowej i smakowej. Z terapii integracji sensorycznej korzystają dzieci z przedszkola i uczniowie klas I -VIII. 


W szkole w Śniadce dbamy o wszechstronny rozwój dzieci:


* organizujemy bliższe i dalsze wycieczki;

* przy szkole znajduje się dobrze wyposażony plac zabaw, na którym dzieci mogą aktywnie spędzać czas * wolny;

* powstała siłownia zewnętrzna;

* uczniowie korzystają z nowinek technicznych - tablicy interaktywnej i "interaktywnej podłogi" oraz * monitorów interaktywnych;


hhoo1E1pTrb0D0A0.jpg


9k=


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty

nikt jeszcze nie wpłacił, możesz być pierwszy!

Nikt jeszcze nie wpłacił, możesz być pierwszy!

Wpłać

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!