id: mz8j37

Pomóż małej mistrzyni w walce z białaczką

Pomóż małej mistrzyni w walce z białaczką

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
45 120 zł 
z 30 000
150%
zakończona
17.04.2020r
438
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Nasi użytkownicy założyli 957 090 zrzutek i zebrali 963 571 581 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Mała dzielna Wojowniczka, wielokrotna mistrzyni Polski, Europy i świata w fitnessie gimnastycznym - Martynka Posadzka, rozpoczęła właśnie największą i najważniejszą walkę w swoim życiu. 


Martynka Posadzka 16 marca skończyła 9 lat. W dniu urodzin zdiagnozowano u niej chorobę nowotworową – białaczkę limfoblastyczną typu B. Nic wcześniej nie wskazywało na taki koszmar. Martynka rozwijała się prawidłowo, urodziła się zdrowym dzieckiem, jest bardzo pogodna, uśmiechnięta i energiczna. Do tej pory jej całym światem był sport. Martynka to zawodniczka klubu UKS Spartanie Zahutyń - wielokrotna mistrzyni Polski, Europy i świata w fitnessie gimnastycznym. Martynka ma nie tylko niezwykły talent ale i ogromne serce. Razem z innymi Spartankami przygotowywała specjalne pokazy i w ten sposób włączała się w akcje charytatywne 

organizowane w całym regionie. Wykorzystując swój sportowy talent pomagała innym chorym dzieciom.

d6adcca1b7b11cdd.jpeg

Martynka z przyjaciółką Konstancją podczas charytatywnego pokazu dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy w Sanoku. Foto: Tomasz Sowa


Teraz Martynka sama potrzebuje pomocy. Kilka dni temu pojechała do kontroli po przebytej infekcji. Lekarz podejrzewał zapalenie oskrzeli, zlecił badanie krwi. Wyniki wskazywały na poważną chorobę. Po dokładnej diagnostyce w rzeszowskim szpitalu padła diagnoza - ostra białaczka limfoblastyczna. 


Leczenie Martynki jak mówią lekarze potrwa minimum dwa lata. Będzie polegało na podawaniu dziewczynce chemioterapii poprzez specjalne rurki, które zostaną wszczepione w klatkę piersiową. Dziewczynka będzie musiała funkcjonować z nimi przez cały okres leczenia. 

m6a54b3b0b53f563.jpeg

Leki, jakie będzie przyjmować dziewczynka są refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia, samo leczenie będzie więc bezpłatne, ale potrzebne będą fundusze m.in. na dojazdy do kliniki, rehabilitację, dietetyka, zakup środków dezynfekujących i higienicznych. 


Chcemy pomóc dziewczynce w walce z chorobą i wesprzeć ją w tym trudnym czasie. Pomysłów mamy sporo - w planie koncerty, kiermasze i imprezy sportowe. Wszystko, aby dziewczynka jak najszybciej wyzdrowiała i mogła wrócić do sportu, który jest jej największą pasją. Jedyne co aktualnie możemy zrobić, to zebrać fundusze na wsparcie leczenia. 


Martynka ma wspaniałych rodziców, przyjaciół w wokół siebie armię ludzi gotowych do działania - wierzymy, że razem uda nam się osiągnąć cel i spełnić największe marzenie dziewczynki o tym, aby ponownie stanąć na sportowej scenie. 


Będziemy wdzięczni za każde okazane wsparcie. 

Z góry z całego serca dziękujemy!


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 438

JJ
JJM
1 000 zł
JW
Jan Wanielista
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
ND
Nadia Domnik
1 000 zł
DN
Damian
1 000 zł
LW
Leslaw Wojtas
900 zł
PF
P. Filipczak
700 zł
KA
Kaźmierczak
700 zł
AP
Agnieszka Pelechowicz
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
Zobacz więcej

Komentarze 8

 
2500 znaków