id: mzcsu2

Podaruj Hani oddech - zbiórka na zakup aparatu do tlenoterapii oraz leczenie i rehabilitację Hani Nowak

Podaruj Hani oddech - zbiórka na zakup aparatu do tlenoterapii oraz leczenie i rehabilitację Hani Nowak

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
24 270 zł
z 20 000
121%
zakończona
30.09.2022r
215
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Nasi użytkownicy założyli 1 014 012 zrzutek i zebrali 1 060 155 931 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

U Hani po porodzie zdiagnozowano jedną z najcięższych wad serca HLHS (Zespół niedorozwoju lewej części serca). Pierwszą ratującą życie operacje w krążeniu pozaustrojowym przeszła w 10 dobie życia. Obecnie jest już po 4 operacjach na otwartym sercu i 5 cewnikowaniach serduszka. Wszystkie te operacje i zabiegi bardzo obciążyły pracę serca, doszło do postępującej bradykardii i konieczne było wszczepienie rozrusznika serca. 


Hania ma bardzo duże nadciśnienie płucne, które utrudnia jej normalne funkcjonowanie. Jej wydolność fizyczna jest słaba, szybko się męczy. Następstwem nadciśnienia płucnego są krwotoki z nosa. Nasiliła się także niedomykalność zastawki 2 stopnia, zwężenie lewej gałęzi tętnicy płucnej, sinica centralna, niskie saturacje. Niestety doszło także do zakrzepicy płucnej, skutkiem tego musi być codziennie kłuta w celu sprawdzenia poziomu krzepliwości krwi. Do tego był potrzebny drogi sprzęt, aby zaoszczędzić jej stresu i bólu z codziennym badaniem w szpitalu i teraz można wykonywać pomiar w domu. 


Oprócz tego u Hani wykryto wadę genetyczną - trombofilię. Hania boryka się także z zaburzeniami świadomości (podejrzenie padaczki), ma zaburzenia immunologiczne a jej odporność jest na poziomie 0, dlatego staramy unikać infekcji, ale nie zawsze się to udaje a każda infekcja osłabia jej serduszko i ma ciężki przebieg. 


Hania wymaga tlenoterapii, jest objęta leczeniem paliatywnym. Wymaga podawania stałych leków, jest pod stałą opieką kardiochirurga, kardiologa, neurologa, hematologa, pediatry, hepatologa, logopedy i psychologa. Ze względu na ciężkie rokowania i stan serduszka, Hania raz na 2 miesiące przebywa w szpitalu, w celu przeprowadzenia koniecznych badań i zabiegów. 


Pomimo wszystkich utrudnień Hania jest bardzo pogodnym dzieckiem.

Dzięki wsparciu inicjatywy Przemka oraz wszystkich Darczyńców będziemy mogli zakupić dla Hani aparat do tlenoterapii oraz zapewnić leki, rehabilitację małej i dzielnej Wojowniczki.     


Włóczykij na Beskidzkim Szlaku postanowił przemierzyć Czerwony Szlak, aby zebrać środki na zakup aparatu do tlenoterapii oraz zapewnić leczenie i rehabilitację Hani Nowak.

l624b2401c6c6c5f.jpeg

Przemysław Możdżeń, bo o nim mowa – to pasjonat wędrówek, turystyki górskiej, realizator odznaki Korony Gór Polski, Już 23 lipca tego roku rozpoczyna swoją najdłuższą przygodę na najdłuższym szlaku górskim w Polsce - Głównym Szlaku Beskidzkim im. Kazimierza Sosnowskiego, który liczy ponad 500 km. Swoje wyzwanie łączy z celem charytatywnym - chce pomóc podopiecznej naszej fundacji - Hani Nowak. Swoją marszrutę zaplanował na 19 dni. Marsz zaczyna w dzikich Bieszczadach w Wołosatym, by dalej zmierzać w kierunku Ustronia.  Data startu nie jest przypadkowa – 23 lipca obchodzimy Dzień Włóczykija, to święto osób, które kochają wędrować.


Codzienne przygody Włóczykija  na Beskidzkim Szlaku i jego relacje z trasy można śledzić na jego profilu FB: https://www.facebook.com/Przemko.GSB/

Na szlaku Przemka Możdżenia wspierają:

Granit-Pol s.c. 

Dom Rekolekcyjny im. Jana Pawła II w Ustrzykach Górnych

Bacówka pod Honem w Cisnej

Schronisko PTTK Przysłop

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 215

 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
13,18 zł
MZ
Zbigniew Pulchny
130 zł
PK
Paulina
ukryta
TZ
Teresa Zabawa
250 zł
MD
Monika D
170 zł
 
Dane ukryte
120 zł
 
Dane ukryte
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze 2

 
2500 znaków