Opis zrzutki

Czas płynie nieubłaganie, a Kumok (prawie 12 lat) i Miszur (ponad 10 lat) to już prawdziwe mopsie staruszki, których choroby i dolegliwości mnozą się coraz bardziej.

Dlatego postanowiliśmy uruchomić MOPSIĄ SKARBONKĘ, której celem będzie zgromadzenie środków na diagnostykę i leczenie Kumoka, która aktualnie podejrzewana jest o ultra-rzadką chorobę Conna i wymaga specjalistycznej diagnostyki.

Oprócz tego zmagamy się u Kumoka z zapaleniem trzustki, rosnącym guzem nadnercza i padaczką na tle hiperamonemii. Ponadto Kumok nie widzi i praktycznie nie słyszy: nasza kochana 12-letnia staruszka działa "na dotyk", dlatego nie odstępuje nas na krok, by cały czas czuć czyjąś obecność. Chcemy Kumokowi zapewnić długą, spokojną i w miarę zdrową starość, dlatego regularna diagnostyka i leczenie jej licznych schorzeń są naszym priorytetem. Niestety w naszej obecnej sytuacji trudno jest zapewnić jej wszystko, czego potrzebuje (wraz ze specjalistyczną karmą weterynaryjną, lekami, suplementami, koszmarnie drogimi kroplami do oczu z cyklosporyną, itp). Stąd pomysł ze skarbonką. Liczy się dla nas każdy grosz! <3 Dziękujemy Wam serdecznie za pomoc! <3


_______________________


O tym, na co i jak często chorują nasze mopsy, wśród bliższych i dalszych znajomych krążą już srogie legendy oraz grube żarty. Doprawdy nie wiem, czy drogą losowania, czy też czystego przypadku – zostaliśmy przez “mopsią Bozię” wytypowani jako ci, którzy wraz z Kumokiem i Miszurem zaliczą pełne spektrum mo-psich chorób, dolegliwości i przypadłości.

Przerabialiśmy już chyba wszystko: od chirurgicznej korekty podniebień i nosów, przez usuwanie krwawiącej śledziony i wycinanie złośliwej mastocytomy, po hiperamonemię, padaczkę, wstrząs anafilaktyczny po penicylinie, spondylozę i wypadanie rzepek kolanowych, powikłania poszczepienne po Rabisinie, zatrucie Bravecto, głęboką martwicę skóry, zespół suchego oka (który doprowadził do ślepoty Kumoka), nużycę z powikłaniami ropnymi oraz kardiologiczno-neurologiczny zespół Morgagniego-Adamsa-Stokesa. 

Zaledwie przez ostatni rok walczyliśmy u Kumoka z galopującą anemią, rosnącym guzem nadnercza i podejrzeniem przewlekłej niewydolności nerek; zaś u Miszura z lekoopornymi infekcjami układu moczowego i kamicą nerkową (zakończoną operacją i oczyszczeniem pęcherza moczowego ze złógów i kamieni)


Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 196

N
Natalia Bokuniewicz
ukryta
IB
Izabela Białorucka
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
BS
Bianka Siwinska
ukryta
K
Katarzyna Gawkowska
ukryta
JR
Joanna Radwańska
ukryta
BL
Beata Lembessis
ukryta
AG
Aleksandra Grażyńska
ukryta
R
Romuald
ukryta
BS
Bianka Siwinska
ukryta
Zobacz więcej

Komentarze 5

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

677 665 zrzutek

i zebrali

438 377 363 zł

A ty na co dziś zbierasz?