id: mzxefy

Mopsia Skarbonka Kumoka i Miszura

Mopsia Skarbonka Kumoka i Miszura

Opis zrzutki

Czas płynie nieubłaganie, a Kumok (prawie 12 lat) i Miszur (ponad 10 lat) to już prawdziwe mopsie staruszki, których choroby i dolegliwości mnozą się coraz bardziej.

Dlatego postanowiliśmy uruchomić MOPSIĄ SKARBONKĘ, której celem będzie zgromadzenie środków na diagnostykę i leczenie Kumoka, która aktualnie podejrzewana jest o ultra-rzadką chorobę Conna i wymaga specjalistycznej diagnostyki.

Oprócz tego zmagamy się u Kumoka z zapaleniem trzustki, rosnącym guzem nadnercza i padaczką na tle hiperamonemii. Ponadto Kumok nie widzi i praktycznie nie słyszy: nasza kochana 12-letnia staruszka działa "na dotyk", dlatego nie odstępuje nas na krok, by cały czas czuć czyjąś obecność. Chcemy Kumokowi zapewnić długą, spokojną i w miarę zdrową starość, dlatego regularna diagnostyka i leczenie jej licznych schorzeń są naszym priorytetem. Niestety w naszej obecnej sytuacji trudno jest zapewnić jej wszystko, czego potrzebuje (wraz ze specjalistyczną karmą weterynaryjną, lekami, suplementami, koszmarnie drogimi kroplami do oczu z cyklosporyną, itp). Stąd pomysł ze skarbonką. Liczy się dla nas każdy grosz! <3 Dziękujemy Wam serdecznie za pomoc! <3


_______________________


O tym, na co i jak często chorują nasze mopsy, wśród bliższych i dalszych znajomych krążą już srogie legendy oraz grube żarty. Doprawdy nie wiem, czy drogą losowania, czy też czystego przypadku – zostaliśmy przez “mopsią Bozię” wytypowani jako ci, którzy wraz z Kumokiem i Miszurem zaliczą pełne spektrum mo-psich chorób, dolegliwości i przypadłości.

Przerabialiśmy już chyba wszystko: od chirurgicznej korekty podniebień i nosów, przez usuwanie krwawiącej śledziony i wycinanie złośliwej mastocytomy, po hiperamonemię, padaczkę, wstrząs anafilaktyczny po penicylinie, spondylozę i wypadanie rzepek kolanowych, powikłania poszczepienne po Rabisinie, zatrucie Bravecto, głęboką martwicę skóry, zespół suchego oka (który doprowadził do ślepoty Kumoka), nużycę z powikłaniami ropnymi oraz kardiologiczno-neurologiczny zespół Morgagniego-Adamsa-Stokesa. 

Zaledwie przez ostatni rok walczyliśmy u Kumoka z galopującą anemią, rosnącym guzem nadnercza i podejrzeniem przewlekłej niewydolności nerek; zaś u Miszura z lekoopornymi infekcjami układu moczowego i kamicą nerkową (zakończoną operacją i oczyszczeniem pęcherza moczowego ze złógów i kamieni)


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 201

NB
Natalia Bokuniewicz
ukryta
IB
Izabela Białorucka
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
BS
Bianka Siwinska
ukryta
KG
Katarzyna Gawkowska
ukryta
JR
Joanna Radwańska
ukryta
BL
Beata Lembessis
ukryta
AG
Aleksandra Grażyńska
ukryta
RF
Romuald
ukryta
BS
Bianka Siwinska
ukryta
Zobacz więcej

Komentarze 5

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

722 792 zrzutki

i zebrali

499 436 494 zł

A ty na co dziś zbierasz?