id: n27ycw

Wrzuć piątaka dla strażaka – Zakup samochodu ratowniczo - gaśniczego dla OSP Wilkowiecko.

Wrzuć piątaka dla strażaka – Zakup samochodu ratowniczo - gaśniczego dla OSP Wilkowiecko.

Nasi użytkownicy założyli 1 188 729 zrzutek i zebrali 1 252 041 592 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki


Witamy serdecznie!

Ratownicy OSP Wilkowiecko potrzebują waszej pomocy. 100 000 zł – tyle brakuje, aby kupić i wyposażyć nowy samochód ratowniczo-gaśniczy.

Mówią o nas bohaterowie, lecz jesteśmy zwykłymi ludźmi z pasją. Poświęcamy swój czas i zdrowie, żeby nieść pomoc tym, którzy jej najbardziej potrzebują. Ratujemy wasz dobytek w pożarach,wypadkach i klęskach żywiołowych.

Ratujemy życie. Jesteśmy wolontariuszami – pracują za darmo.


Pomóż tym razem nam, abyśmy mogli pomóc Tobie. Każda złotówka ma znaczenie!


kc6e52e8b921c9ee.jpeg


Dlaczego i na co zbieramy?


W OSP Wilkowiecko pilną i konieczną potrzebą stał się zakup nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego, który może nie tylko przewozić sprzęt ale również duże ilości wody. Czas dojazdu,bezpieczeństwo i możliwości techniczne pojazdu mają dla nas duże znaczenie, nowy samochód może to zapewnić. Bez tego niesienie pomocy staje się dużo trudniejsze a często – niemożliwe.

Nasz Jelcz kwalifikuje się do wymiany. Na skutek wieloletniej służby (36 lat), stan techniczny samochodu pozostawia do życzenia: korozja, problemy elektryczne, uszkodzeniach silnika - to jedne z wielu problemów. Czas by odszedł na zasłużoną emeryturę.


Ratownikom do zakupu brakuje 100 tyś zł z 1 150 000 mln zł . Tak, tyle w Polsce kosztuje nowy ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy. Druhowie oczywiście będą starać się o dodatkowe środki z budżetu państwa, jednak wymagane są środki własne jednostki lub gminy. Dlatego liczymy na waszą pomoc.

xb46e8b01deba15a.jpegKim jesteśmy ?


Mamy już 103 lata istnienia, od 20 lat funkcjonujemy w Krajowym Systemie Ratowniczo - Gaśniczym oraz w Brygadzie Odwodowej Województwa Śląskiego nr 6. Obszar naszych działań to gmina Opatów oraz powiat Kłobucki.

W naszych szeregach służy 28 strażaków, którzy mają do dyspozycji dwa samochody: 20-letnie Renault oraz 36-letniego Jelcza. Z roku na rok interweniujemy przy coraz większej liczbie akcji.

2017 – 67 razy

2018 – 75 razy

2019 – 87 razy

Niestety, jak wskazują liczby samochody się starzeją, a pracy dla nich przybywa. Aby zapewnić dotychczasową mobilność przy stale rosnącej liczbie interwencji potrzebujemy nowego, pewnego samochodu pożarniczego. Będzie on bezpieczny dla samych strażaków niosących pomoc, ale także pozwoli dotrzeć do zdarzenia na czas.

e3710c3db2dcab14.gif

Należy sobie uświadomić, iż zdarzeń będzie coraz więcej, na co wpływ mają anomalie pogodowe czy coraz więcej samochodów na drogach. Obszar naszych działań obejmuje duże kompleksy leśne oraz pola które są bardzo narażone na zniszczenie przez pożary. Nasza jednostka zabezpiecza również m.in. odcinek drogi krajowej DK - 43 na której to występuje wzmożony ruch i często dochodzi do zdarzeń drogowych.


Więcej o nas ?


Nasza jednostka składa się w większości z młodych, energicznych osób, którzy poświęcają swój cenny czas by pomóc innym. Czy są to akcje ratownicze, zbiórki krwi, akcje społeczne - zawsze jesteśmy dla Was.

cbfb68e68016f8ef.jpeg


Staramy się zachęcać młodzież do wstępowania w nasze szeregi, tłumaczymy i pokazujemy na czym polega służba strażaka ochotnika.

z744ec81ff271dd6.jpeg


Naszą misją i głównym celem jest pomoc ludziom potrzebującym pomocy. Same chęci nie wystarczą, potrzebujemy specjalistycznego sprzętu, którego ceny przewyższają nasze możliwości finansowe.


Na co konkretnie zbieramy?


Na zakup i wyposażenie nowego ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Samochód ten ma posiadać duży zbiornik wody co ułatwi nam walkę z pożarami gdzie potrzebna jest spora ilość wody. Kolejny aspekt to ilość skrytek i sprzęt jaki będzie na wyposażeniu. Jednym z naszych założeń jest wyposażenie samochodu w profesjonalny zestaw ratownictwa drogowego który pomoże nam w uwalnianiu osób z zakleszczonych w pojazdach. Sam zakup nowego samochodu to duży krok w kierunku bezpieczeństwa naszych strażaków. Nowa ergonomiczna kabina, dynamiczny silnik, systemy bezpieczeństwa dla kierowcy i wiele innych udogodnień które usprawnią nasze działania i podniosą bezpieczeństwo naszych strażaków.

q7d2fcff02c776ec.gif

Pełny koszt zakupu i dostosowania samochodu to około 1 150 000 mln zł, większość środków to dofinansowania z budżetu państwa jednak aby wnioskować, potrzebny jest wkład własny. Brakuje 100 tys. zł. To środki, które potrzebujemy by skutecznie nieś wam pomoc.Najważniejsze dla nas jest ratowanie życia i mienia ludzi, którzy potrzebują naszej pomocy.

https://www.facebook.com/OSPWilkowiecko
Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 33

PK
PSB KORZEKWA
500 zł
 
Dane ukryte
100 zł
KB
Krzysztof Bardziński
100 zł
DW
Dominik Wilk
100 zł
RS
Rafał Szewczyk
100 zł
TB
Tomasz Bardziński
100 zł
OP
100 zł
PP
Paweł Przygoda
50 zł
MP
Monika Pyzik
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!