Ratujmy Biebrzański Park Narodowy!! ID: n2ffny

Ratujmy Biebrzański Park Narodowy!! ID: n2ffny

2 262 zł z 10 000 zł

22%

2 262 zł

2 262 zł

z 10 000 zł

zakończona

zakończona

31.05.2020r

67

67

wspierających
22%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Kilka miesięcy temu z zapartym tchem i łzami w oczach spoglądaliśmy na kolejne tragiczne relacje z płonącej Australii. Wpłacaliśmy pieniądze, okazywaliśmy piękne gesty solidarności. Dzisiaj, gdy nasza uwaga skupiona jest na walce z koronawirusem, być może nie dostrzegamy tego, że podobna tragedia dotyka również nasz kraj...


Płonie Biebrzański Park Narodowy - największy park narodowy w Polsce!!! Dom łosi, rysiów, wilków, gęsi, kaczek i wielu innych gatunków. To tutaj żyje ponad 280 gatunków ptaków, w tym wiele niezwykle rzadkich, takich jak dubelt, cietrzew, czy wodniczka.


Pożar o powierzchni kilku tysięcy boisk piłkarskich trawi wszystko, co spotka na swojej drodze, zabijając zwierzęta i niszcząc jedne z najlepiej zachowanych torfowisk w Europie, które tworzyły się w tym miejscu przez tysiące lat. Teraz wystarczy tylko moment, aby to niepowtarzalne miejsce zostało bezpowrotnie zniszczone.

Najskuteczniejszym sposobem na walkę z tym niszczycielskim żywiołem są naloty samolotami gaśniczymi. Koszt jednego kursu to... 10 TYSIĘCY ZŁOTYCH!!! A do uratowania naszego dobra narodowego potrzeba ich naprawdę wiele. Potrzeba także pieniędzy na m.in. tłumice do ręcznego gaszenia, małe motopompy, które można przenosić w niedostępny teren, czy na paliwo.


Dlatego też, poruszeni prośbą Dyrektora Biebrzańskiego Parku Narodowego, postanowiliśmy opublikować zbiórkę, z której wpłaty przekażemy na ratowanie parku narodowego.

Środki zebrane na Zrzutka.pl będą przelewane regularnie na konto Biebrzańskiego Parku Narodowego. Dlaczego tak często? Bo trzeba działać naprawdę szybko! Liczy się każdy dzień i każda złotówka.


Prosimy, pomóżcie! Uratujmy wspólnie to wyjątkowe miejsce oraz zwierzaki w nim mieszkające!!!

Wpłacający67

 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
RS
Rafał Słabosz
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
ŁK
Łukasz Krosta
100 zł
Z
Zuzanna
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
JS
Jacek Stawoski
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze1

 
2500 znaków
  • Jakub G

    Moja cegiełka na sprzęt gaśniczy dla Bohaterów ze Straży Pożarnej. Polecam film na YouTube „Koronawirus i co teraz? | niesamowita animacja”.

Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

557 764 zrzutki


A ty na co dziś zbierasz?