id: n2fu8z

Europo, nie odpuszczaj! Powitanie Morawieckiego w Parlamencie Europejskim

Europo, nie odpuszczaj! Powitanie Morawieckiego w Parlamencie Europejskim

Nasi użytkownicy założyli 1 065 581 zrzutek i zebrali 1 159 697 762 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Wielcy nasi darczyńcy. Bardzo Wam dziękujemy i dzielimy dumę z udanej akcji. O NOT IN OUR NAME wiedzieli i ochroniarze i wielu pracowników PE. Jeszcze wczoraj, po 18.00 pozdrawiali nas, rozpoznając po koszulkach - ostatni wychodzący. Wyborcza, TVN, Rzepa, OkoPress, Polsat News. Nie wiem - jak inne media mówią o nas. 11 osób obstawiło wszystkie wyjścia z wind, mostki, wejścia na salę głosowań w trakcie głosowań. Posłowie machali nam ulotkami, które dostawali przy wejściu, mówili, że wiedzą o Morawieckim, bo widzieli transparenty przy szlabanie i że pewnie chodzi o Sądy. Wciąż jednak liczymy na Waszą pomoc. Samochód największych Desperados - grupy wrocławskiej, uległ awarii i musiał zostać holowany z terenu Niemiec. Wrocławianie dotarli do domów po 20 godzinach bezustannej podróży, poprzedzonej 10 godzinami wyczerpującej akcji. Teraz mamy na zrzutce 14 tys. Potrzebujemy jeszcze 4150 zł. Pomóżcie. A to pierwotny opis: 9 aktywistów z ruchów miejskich: Obywateli RP, Akcji Demokracji, Warszawskiego Strajku Kobiet i Frontu Europejskiego chce aktywnie towarzyszyć premierowi RP 4.07 w trakcie wystąpienia w Parlamencie Europejskim w Strasburgu. Prosimy was o wsparcie. Jeden człowiek to 1630 zł + 890 zł na materiały. Razem - oszałamiające nas 15 690 zł.

04.07 zacznie obowiązywać ustawa o Sądzie Najwyższym, trzecia - ostatnia z pakietu ustaw łamiących niezależność polskiego sądownictwa a premier Morawiecki będzie opowiadał europarlamentarzystom, jak Polacy widza przyszłość Unii i swoją w UE.

Nie chcemy, by mówił w naszym imieniu. My wciąż jesteśmy, mamy głos i nie zgadzamy się na ten stan.

Aby to pokazać - musimy być na miejcu

Tego dnia niektórzy usunięci sędziowie Sądu Najwyższego zamierzają na znak protestu przeciw niekonstytucyjności ustawy usuwającej ich z SN - zostać w swoich gabinetach.

Warszawa, Nakło i Bochnia , gdzie protestują garstki ludzi to ta sama Europa, w której jest Paryż i Strasburg.

Aby o tym

powiedzieć - musimy być na miejscu.

Ponad 220 protestów z ostatniego miesiąca pokazuje skalę oporu, którego w Strasburgu nie widać.

Wierzymy, że presja ma sens.

Dlatego wyjdziemy pod budynek Komisji Europejskiej w Warszawie 26.06

Doprowadziliśmy do poruszenia tej kwestii na ostatniej sesji Parlamentu EU , do spotkania Timmermansa z polską opozycją pozaparlamentarną, do tego, że Komisja Europejska na serio rozważa wniesienie skargi do Trybunału Sprawiedliwości na niezgodność ustaw sądowych z Traktatami Europejskimi

Nie odpuszczamy, więc jeśli możecie - Wy także nie odpuśćcie

I dorzućcie się do wyjazdu Waszej reprezentacji.

PS: Prawie 80% tej kwoty to koszty dojazdu (samolotem, autokarem i autobusem). Po każdej wpłacie 1300 zł kupujemy bilet dla kolejnego wolontariusza. Nawet jeśli nie uzbieramy kwoty dla całej 9-tki, to ci, kórzy pojadą zrobią, co w ich mocy ;)

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 25

 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
210 zł
 
Dane ukryte
25 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!