id: n2fxag

Domek i zagroda dla Brodki i jej dzieci.

Domek i zagroda dla Brodki i jej dzieci.

5 163 zł 
z 3 120 zł
165%
zakończona 30.09.2020r
94 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

1. Brodka - jedna ze starszych świnek spośród 13 -stu ostatnio przyjętych do Chrumkowa - była w ciąży i dziś rano urodziła 8 prosiaczków.

Jak to się stało?

Chłopcy byli kastrowani 30 kwietnia, więc musiała zajść w ciążę ok. miesiąc przed przyjazdem do nas. Zaczęłyśmy podejrzewać ciążę dopiero ok. tydzień temu. Wprawdzie była "duża", ale przecież większość z nich to nie chudzinki, więc wcześniej nawet nie przyszło nam to do głowy.

2. Gniewko - jeden z synów Helenki, okazał się być wnętrem.

Co to oznacza?

Podczas kastracji miał na zewnątrz tylko jedno jądro i tylko ono zostało usunięte. Musiałyśmy zaryzykować operację usunięcia pozostawionego w brzuszku jądra. Dlaczego to ryzykowne? Każda operacja dla świni wiąże się z ogromnym niebezpieczeństwem, ponieważ one bardzo nietypowo reagują na narkozę. Podjęłyśmy to ryzyko, ponieważ Gniewko mając jedno jądro, wciąż mógłby zapładniać. Poza tym, jądro schowane głęboko w brzuszku, mogłoby wywołać nowotwór. Wczoraj Gniewko przeszedł operację. Wybudził się i wszystko (odpukać) dobrze się skończyło. Czuje się dobrze. Jutro jedziemy na kontrolę.

3. Ze względu na fakt, iż do wczoraj Gniewko mógł zapłodnić loszki, z którymi mieszkał w zagrodzie (poza Brodką, która już była w ciąży), musimy zlecić przeprowadzenie badania usg wszystkim dziewczynkom czyli mamie, 4 siostrom i starszej Loli. O wynikach badania będziemy na bieżąco informować.


W związku z powiększeniem stada o 8 świnek, znowu będziemy potrzebować domków i zagrody (Brodka z dziećmi zajmują teraz domek Lei i Sola - mangalic, które latem i tak śpią zazwyczaj na zewnątrz). Koszt dwóch podwójnych domków (bliźniaków) to 3 tys.

Musimy też zapłacić sporą fakturę - 720 zł - za operację Gniewka.

Badanie usg - 150 zł x 6, czyli 900 zł.

Zagrodę postawimy same, ale musimy kupić materiały - panele, słupki, furtkę, beton - ok. 1,5 tys. zł.

No i nie mamy wyjścia i znowu musimy prosić Was o pomoc. Ta cała sytuacja nie powinna się wydarzyć, ale się wydarzyła... Mężczyzna, któremu świnki zostały odebrane, nie dopilnował kastracji, ani nie zapewnił bezpiecznego rozdzielenia knurków od loszek. Stało się i jakoś musimy sobie teraz poradzić.

Bardzo prosimy o pomoc. Jeszcze nigdy nie zawiedliście świniaków i wierzymy, że i tym razem z Waszą pomocą jakoś z tego wybrniemy.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 94

MD
Maciej Dziczkowski
1 000 zł
MA
Mateusz Andrzejewicz
200 zł
MF
Maria Ferensztajn
200 zł
NS
Natalia
200 zł
 
Dane ukryte
100 zł
PW
Paulina Warachim
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
JB
Irena Bartczak
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
AK
Anna Kamińska
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 7

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

754 519 zrzutek

i zebrali

545 970 596 zł

A ty na co dziś zbierasz?