id: n2mmmd

Aukcje wspomagające Wolontariat Roku

Aukcje wspomagające Wolontariat Roku

Nasi użytkownicy założyli 1 178 440 zrzutek i zebrali 1 232 017 046 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

dzięki Waszemu uczestnictwu w aukcjach chcemy pomóc, poniżej info o organizacji którą wybraliśmy:

Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi to najstarsza polska organizacja działająca na rzecz niewidomych. Została założona w 1911 r. przez niewidomą franciszkankę Matkę Elżbietę Różę Czacką. Od ponad 100 lat służymy niewidomym i niedowidzącym na każdym etapie życia, otaczając ich wszechstronną opieką edukacyjno-wychowawczą, rehabilitacyjną, socjalną i religijną. W tym celu prowadzimy ośrodek w Laskach oraz placówki w Rabce, Sobieszewie, Żułowie i Niepołomicach. Jako organizacja pozarządowa misję na rzecz niewidomych możemy realizować dzięki donacjom przekazywanym przez Darczyńców indywidualnych, firmy oraz różnego typu organizacje.

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Laskach położony jest w otulinie Puszczy Kampinoskiej, gdzie na powierzchni 77 hektarów mieści się 11 placówek: przedszkole, szkoły podstawowe, liceum ogólnokształcące, szkoła policealna, technikum, szkoły zawodowe, szkoła muzyczna. Kształcimy tu ponad 200 niewidomych dzieci i młodzieży w wieku od lat 5 do 19. Blisko połowa wychowanków jest dotknięta dodatkowymi poważnymi schorzeniami. Praca z niewidomymi dziećmi i ich rodzicami zaczyna się w Laskach w Dziale Wczesnego Wspomagania Rozwoju Niewidomego Dziecka (dla dzieci z północnej Polski taki dział funkcjonuje w Sobieszewie).

Niewidomi objęci są takim samym programem nauczania jak dzieci widzące w szkołach publicznych, posługując się jednak drukiem wypukłym - pismem Braille'a oraz specjalistycznymi pomocami szkolnymi (wypukłe mapy i globusy, makiety budowli, modele brył geometrycznych etc.). Uzdolnieni muzycznie rozwijają swe umiejętności w szkole muzycznej w zakresie gry na organach, gitarze, fortepianie, flecie i skrzypcach. Aby zapewnić naszym uczniom lepszy start w przyszłość kładziemy też duży nacisk na naukę języków obcych (angielski, niemiecki) oraz biegłą obsługę komputera.

Dzieci w Laskach objęte są także rehabilitacją wzroku (dla dzieci słabowidzących), nauką orientacji przestrzennej, rehabilitacją ruchową, hipoterapią, muzykoterapią.

Aktualnie w ośrodku przebywa również około 40 dzieci z Ukrainy, które uczą się w naszych placówkach.

 

 

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 19

TM
TMM
71 zł
IG
Iza Grzelak
300 zł
KO
Kalina O.
150 zł
KP
Kasia P-K
75 zł
PJ
PRZEMYSŁAW JAWORSKI
100 zł
SN
Szymon Nowicki
150 zł
JD
JULITA DURKA
100 zł
EK
Edyta Kaliszewska
50 zł
IP
Izabela Płatek
50 zł
JW
Jakub Wojtkowiak
85 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!