id: n5pjfx

Wirtualna kwesta - pomoc zimowa dla bezdomnych

Wirtualna kwesta - pomoc zimowa dla bezdomnych

5 873 zł z 7 000 zł
83%
zakończona 28.02.2021r
68 wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Koło Mieleckie Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta realizuje swoje cele od 1992 r. Prowadzimy Schronisko dla bezdomnych oraz Noclegownię z Ogrzewalnią, a nasza zdolność do działania w bardzo dużym stopniu zależy od wielkości udzielonego nam wsparcia.

W związku z zamknięciem cmentarzy nie odbyła się kwesta cmentarna na rzecz osób bezdomnych, którym pomaga Koło Mieleckie TPBA. Jest to dla nas ogromna strata, ponieważ dzięki szczodrości społeczności mieleckiej, ich empatii i sympatii okazywanej naszej działalności, mogliśmy z roku na rok zebrać do puszek coraz więcej pieniążków, które pozwoliły nam opłacić rachunki za zimowe ogrzewanie placówek lub przeznaczyć je na bezpośrednią pomoc osobom bezdomnym. No cóż, straszne czasy, ciężkie czasy, czasy wielkiej próby.

Zwracamy się zatem do wszystkich osób wrażliwych na potrzeby bliźnich o solidarność z tymi, którzy pozbawieni są elementarnych dóbr, nawet dachu nad głową. Do tej pory, dzięki współpracy z samorządem terytorialnym, wielkodusznemu wsparciu Ofiarodawców i Darczyńców możemy kontynuować naszą posługę na rzecz bezdomnych. Zapewniamy im bezpieczne schronienie, które w okresie zimy jest wręcz warunkiem przetrwania, wyżywienie i odzież. Staramy się też pomagać naszym podopiecznym w prostowaniu pogmatwanych nieraz dróg życia i w powrocie do społeczeństwa.

Wierzymy, że pomożecie nam Państwo przetrwać ten trudny okres. Prosząc o pomoc robimy to w imieniu najbiedniejszych z biednych, których nierzadko ratujemy przed biologiczną śmiercią – szczególnie zimą. Każdy, kto nas wpiera, ma w tym swój udział.


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 68

KP
Karolina Pieróg
47 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
EM
Ewelina Marynczak
20 zł
KB
Klaudia Burkowski-Blasiak
200 zł
 
Dane ukryte
500 zł
TB
Tomasz Bal
50 zł
 
Dane ukryte
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

744 180 zrzutek

i zebrali

529 366 380 zł

A ty na co dziś zbierasz?