id: n6k4a7

Działaj sercem, pomóż niedźwiedziom!

Działaj sercem, pomóż niedźwiedziom!

Nasi użytkownicy założyli 1 153 775 zrzutek i zebrali 1 198 900 506 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Wspólnie zadbajmy o nowe lokum dla Warszawskich Misi.


Wybieg przy trasie W-Z nie jest już bezpieczny dla naszych niedźwiedzi brunatnych - wszyscy widzieliśmy wstrząsające zdjęcia z bezmyślnego wtargnięcia na ich wybieg. Niestety nie było to pierwsze takie zdarzenie, dlatego jedyną słuszną decyzją było przeniesienie niedźwiedzi na bezpieczny teren.


f9fc504fae94b9c9.jpeg


Nie było to łatwe przedsięwzięcie, chociaż niektórzy byli przekonani, że wystarczy przeprowadzić niedźwiedzice przez Park Praski… (a jeszcze inni wierzą, że mamy tunel łączący ZOO z wybiegiem niedźwiedzi – taka miejska legenda). Tak naprawdę niedźwiedzie były wprowadzone w narkozę, przeniesione do samochodu i przewiezione na teren ZOO.


ca55816ae313cb04.jpeg


Nasze seniorki zniosły to bardzo dzielnie i teraz zapoznają się już z nowym wybiegiem.

Przy okazji narkozy niedźwiedziom wykonano podstawowe badania: dentystyczne, EKG, pobrano krew. Badania wykazały, że Mała ma problemy z sercem i próchnicę, a Sabina (poszkodowana w ostatnim incydencie) ma serce w porządku, a leczone kilka lat temu zęby nadal są w dobrym stanie. Wyniki badań krwi – wkrótce.

Na ocenę stanu serca i uzębienia zaprosiliśmy lekarzy weterynarii specjalistów: stomatolog dr Katarzynę Jodkowską i kardiolog dr Magdalenę Garncarz. Serdecznie dziękujemy!

Niedźwiedzie postanowiliśmy przenieść niezwłocznie po incydencie z pijanym mężczyzną, obawiając się chociażby naśladowców.


o0ec86394023e3f2.jpeg


Dwie niedźwiedzice – Sabina i Mała przyjechały w 2007 ze szkoły cyrkowej w Julinku. Miały dożyć sędziwego wieku na wybiegu przy Alei Solidarności i zakończyć historię niedźwiedzi w tym miejscu. Mieliśmy przygotowany dla nich wybieg na terenie ZOO na czas ich zupełnej starości. Jesienią 2019 r. trafiła już tam Tatra – trzecia mieszkanka wybiegu przy Alei Solidarności. Miała liczne problemy zdrowotne wieku starczego, w tym trudności z chodzeniem – dla swojego bezpieczeństwa nie mogła zostać na wybiegu z fosą. Teraz dołączyły do niej Sabina i Mała.


u61767bca0539f63.jpeg


Te dwie „miśki” nie są jeszcze tak niedołężne i mogłyby nadal korzystać z wybiegu, który był projektowany i dostosowany specjalnie dla niedźwiedzi brunatnych – oprócz widocznych z ulicy sztucznych skał na wybiegu jest teren z ziemią i drzewami, woda do pływania, wodospad i przestronne gawry. Głównym problemem tego wybiegu jest fakt, że znajduje się poza obrębem samego ZOO i dostępny jest dla każdego, bez potrzeby kupowania biletów.

Wybieg na terenie ZOO, na który trafiły teraz interwencyjnie Sabina i Mała, będzie jednak ich wybiegiem tymczasowym. Dostosujemy go, by był dla nich jak najwygodniejszy – m.in. wyposażymy w basen i deszczownię na upały, poprawimy gawry, ale docelowo dostaną nowy wybieg, specjalnie dla nich. Na to potrzeba jednak czasu i funduszy.

Cały dochód z naszej poprzedniej zbiórki „Załóż maskę - pomóż Pandzie” zostanie przeznaczony na modernizację niedźwiedziego lokum, jednak nie są to wystarczające środki. Z tego powodu otwieramy nową zbiórkę licząc ponownie na szczodrość miłośników zwierząt.

Fundacja Panda wraz z Dyrekcją Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego przygotowała zestaw wyjątkowych upominków za wsparcie.


Działaj sercem, pomóż niedźwiedziom!Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Oferty/licytacje 3

Kupuj, Wspieraj.

Kupuj, Wspieraj. Czytaj więcej

Nieaktywne
Inne
Spacer VIP po Warszawskim ZOO z przewodnikiem dla 4 os.
Wyjątkowy spacer alejkami Ogrodu, podczas którego poznasz funkcjonowanie ZOO oczami jego pracowników.
1000 zł

Kupione 3 z 10

Zakończona
Inne
Przejażdżka VIP meleksem po Warszawskim ZOO dla 4 os.
VIP-owska przejażdżka fundacyjnym "Pandolino" alejkami ZOO wraz z przewodnikiem z Fundacji PANDA.
1000 zł

Kupione 1 z 10

Zakończona
Inne
Spacer VIP po Warszawskim ZOO z Dyrektorem dr. Andrzejem G. Kruszewiczem dla 4 os.
Niezapomniany spacer alejkami Ogrodu wraz z Dyrektorem, który zdradzi tajniki funkcjonowania Ogrodów Zoologicznych, a także przedstawi mieszkające w W...
2000 zł

Kupione 1 z 1

Zakończona

Wpłaty 471

preloader

Komentarze 17

 
2500 znaków