id: n76ep8

NSP Gogolewo - mała szkoła w trudnych czasach

NSP Gogolewo - mała szkoła w trudnych czasach

15 100 zł 
z 10 000 zł
151%
zakończona 30.06.2020r
113 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Witamy serdecznie,

po raz kolejny chcielibyśmy prosić Państwa o pomoc.

Zbieramy fundusze dla Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Gogolewie. Spośród wszystkich, którzy wpłacą środki na nasz cel, rozlosujemy 10 szt koszulek i 20 szt kubków z logiem naszego lokalnego klubu sportowego. Koszulki z tyłu będą oczywiście z nazwiskiem naszego Darczyńcy :)


Zebrane środki zostaną przekazana na utrzymanie szkoły, która prowadzona jest przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Dalewo i Gogolewo. Pieniądze zostaną wykorzystane na bieżące potrzeby szkoły związane z eksploatacją budynku oraz opłatami związanymi z działalnością NSP Gogolewo.

Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Gogolewie powstała w 2001 roku, jako odpowiedź mieszkańców na likwidację państwowej podstawówki. Mieszkańcy, by nie stracić miejsca, które od zawsze było im bliskie, podjęli działania mające na celu utrzymanie w ich miejscowościach szkoły, by ich dzieci mogły uczyć się na miejscu, tak jak robili to ich rodzice i dziadkowie od pokoleń.

Zawiązali Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Dalewo i Gogolewo, które przejęło na siebie prowadzenie szkoły. Gmina udostępniła nam budynek, ale to my odpowiadamy za jego utrzymanie, remonty oraz wszystkie koszty związane z działalnością szkoły i zatrudnieniem kadry. Działamy jako organizacja non-profit. Wspierają nas Rodzice, sołectwa Dalewa i Gogolewa, panie z Koła Gospodyń Wiejskich, nasze Grono Pedagogiczne, jednak to przez te wszystkie lata nasze lokalne dobre dusze, które mimo, że już przyzwyczajone do tego, że istniejemy dla nich i dzięki nim, to czasem koszty przewyższają i ich możliwości.

Nasza szkoła daje równe szanse każdemu, dlatego mimo, że jesteśmy jednostką niepubliczną, nie pobieramy czesnego – funkcjonujemy dzięki subwencji i dotacji oświatowej oraz dobrowolnym darowiznom. Status „niepublicznej” hamuje otrzymanie przez nas jakichkolwiek dodatkowych środków przeznaczonych na oświatę w budżecie państwa lub samorządu – zostajemy więc sami sobie i jesteśmy zmuszeni prosić o pomoc innych. Dla nas edukacja to nie ekonomiczne słupki, które mają pokazywać finansowy zysk, tylko każdy młody człowiek – Absolwent NSP Gogolewo, który uczony był od małego, jak ważny jest dla otoczenia oraz jak ważne, by był sobą i nie bał się tego. W tak małej szkole jak nasza, dużo łatwiej zapanować nad agresją, czy wykluczeniem. Jesteśmy placówką bezpieczną, bliską dla dzieci i otwartą dla Rodziców. W klasach 1-8 mamy 52 uczniów plus 26 przedszkolaków

(3-6 lat). Małe klasy to komfort dla dzieci, Rodziców i nauczycieli, ale dla Stowarzyszenia to mniej pieniędzy do wykorzystania, bo subwencja idzie za dzieckiem.

Podniesienie płacy minimalnej oraz rosnące koszty utrzymania placówki, wymuszają na nas założenie tej zbiórki. Bez Państwa pomocy, obawiamy się kolejnych miesięcy, ponieważ nie stać nas na to, by funkcjonować nawet na tym minimum, jakie do tej pory było dla wszystkich czymś oczywistym.

Ta szkoła była tu od kilku dziesięcioleci i nie możemy dopuścić do tego, by znowu, ale tym razem, raz na zawsze została zamknięta. Kiedyś nam próbowano zburzyć fundament, jakim ona była dla nas. Wiemy jak to jest, gdy dezorientacja dopada Rodziców, a oni próbują nas chronić przed tym powolnym burzeniem się świata wokół. Wiemy jak to jest, gdy kończąc rok szkolny, nie miało się pewności, czy we wrześniu uzbiera się środki finansowe na tyle, by znowu do tego budynku wrócić, do tych samych murów, do tych samych nauczycieli, dźwięku dzwonka, kolegów z klasy.. My wiemy jak to jest, bo za naszych czasów szkołę zlikwidowano i nie pozwolimy, by nasze dzieci przechodziły to samo. Jeżeli teraz nie damy rady, to tutaj już nigdy nie będzie szkoły, a jest ona miejscem łączącym ludzi – tutaj spotykają się mieszkańcy na uroczystościach, na zabawach, podczas przyprowadzania dzieci na zajęcia, to nasze serce, które nie może przestać bić, bo bez niego lokalna społeczność, która od 19 lat stała się sobie bliższa niż kiedykolwiek przedtem, będzie się od siebie oddalała, prowadząc do destrukcji więzi ją łączące.

Prosimy Was, pomóżcie nam utrzymać Niepubliczną Szkołę Podstawową w Gogolewie.

Jeżeli ktokolwiek z Państwa byłby skłonny do nawiązania z nami współpracy, sponsoringu, lub pokierowania nami, byśmy wiedzieli, gdzie się zwracać o pomoc, nie obciążając portfeli dobrych ludzi, to bylibyśmy bardzo wdzięczni za każdy gest. Odpłacamy ogromną wdzięcznością i pozytywną myślą każdemu, kto pomaga nam nawet w najmniejszy sposób.

Z wyrazami ogromnego szacunku i wdzięczności

Izabela Kaźmierczak

 Zastępca Prezesa Zarządu Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Dalewo i Gogolewo


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 113

EF
Ewelina Furmańczyk
4 500 zł
PB
Paweł Bednarski
600 zł
RR
500 zł
MK
Natalia Lewicka
500 zł
RG
Rafal Glowacki
500 zł
MK
Aneta Kamińska
410 zł
PB
Patrycja Bodek
400 zł
Katarzyna Żarska
290 zł
NN
Natalia Niewierkiewicz
220 zł
JW
Justyna Wierzchowska
220 zł
Zobacz więcej

Komentarze 6

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

865 012 zrzutek

i zebrali

764 001 704 zł

A ty na co dziś zbierasz?