id: n8fzwt

Na realizację projektu społecznego na rzecz seniorów

Na realizację projektu społecznego na rzecz seniorów

2 977 zł
z 8 000
37%
zakończona
13.11.2019r
54
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 016 159 zrzutek i zebrali 1 064 290 730 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności2

 • Już w przyszłym tygodniu startujemy ze zdjęciami, oj będzie ogień :) Wszystko prawie dopięte, więc trzymajcie kciuki. Dzieki za wsparcie <3
  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Pomóż nam zrealizować projekt, który pomoże odczarować wizerunek seniorów. Kiedyś każdy z nas będzie seniorem, więc lepiej żeby świat dowiedział się wcześniej, że #OldschoolIsCool.

Celem zrzutki jest realizacja projektu Oldschool Is Cool

Nasz projekt jest próbą odczarowania wizerunku seniorów, jako osób nieporadnych, nieprzystosowanych i nieatrakcyjnych dla współczesnego świata. Celem jest ukazanie seniorów jako badassow, którzy zjedli zębów nie na lepieniu pierogów i odmawianiu różańca, a byciu cool pomimo mijających lat.

Projekt udowadniać ma, że każdego możemy ubrać w modne ciuchy, posadzić w hipsterskiej knajpie i zrobić mu kozackie zdjęcie, ale to nie to jest ważne, ważne jest to co dzieje się poza tym. Celem społecznym jest również uświadamianie młodych ludzi, że babcia i dziadek to nie bankomat, ale osoby, które inspirują i wciąż mają wiele do zaoferowania światu.

Współczesny świat potrzebuje energii seniorów

Każdy z nas zna z autopsji sytuacje, w których zamiast przeżywać życie skupiamy się na odpowiedniej kreacji, jakby ocena innych zawsze miała być ostatecznym potwierdzeniem jakości naszego życia. W całym tym pościgu za najbardziej atrakcyjną formą prezentacji siebie, zatracamy magię doświadczania życia. Obserwując w social mediach piękne życie naszych przyjaciół, znajomych, czy nierzadko ludzi których nawet nie znamy, popadamy w błędne koło myśli pt.”Jestem niewystarczający”.

Zapominamy natomiast, że nieważne co znajdziemy na wirtualnych osiach czasu, lecz to co dzieje się za wyrazistymi filtrami współczesnego świata.

Nasi dziadkowie, nasze babcie, zawsze mimo wszystko potrafią zarażać energią, doceniają każdy drobiazg i każdy kolejny dzień. Rytmu ich życia nie dyktują kolejne aktualizacje statusów, nowe filtry na instagramie czy liczba obserwujących.

Żyją chwilą i doświadczają chwilę, lepiej niż ktokolwiek z nas.

Kim jesteśmy my?

Jesteśmy zawsze uprzejmie, a nasi dziadkowie pozwolili nam uwierzyć, że możemy pokolorować otaczającą nas rzeczywistość. Od 6 lat z powodzeniem prowadzimy działania kreatywne zarówno w branży foto, video jak i blogosferze. Na swoim koncie mamy realizację blisko 11 samodzielnie zrealizowanych kampanii kreatywnych opartych na naszych oryginalnych koncepcjach.

Dlaczego seniorzy?

Projekt na rzecz seniorów był naszym marzeniem od początku naszej działalności jako kolektywu zawsze uprzejmie, ponieważ to właśnie nasi dziadkowie zawsze wierzyli w nas mimo wszystko.

Podczas swojej kreatywnej działalności realizowałyśmy poboczne projekty, przy współpracy z seniorami, którzy nas oczarowali. Nie potrzebują polubień, udostępnień i wyświetleń, wbrew powszechnemu przekonaniu żyją pełnią życia bardziej niż większość z nas. Podróżują, eksperymentują, realizują pasje, tworzą społeczności, w tym wszystkim co robią nie znajdziemy wydymanej kreacji, nie znajdziemy tego stereotypowego smutku i nudy. Znajdziemy autentyczność i szczerą chęć wykorzystania każdego dnia życia.

I tą energię, którą naładowali nas chcemy przesłać dalej :)

Marta Niewczas

Agnieszka Potoczna

Na co przeznaczymy fundusze?

Dotychczas zebrane fundusze przeznaczyłyśmy na realizację klipu video, w którym ukazałyśmy seniorów przeżywających drugą młodość. Osoby, które pomimo upływu lat potrafią się bawić, cieszyć życiem i nawiązywać nowe przyjaźnie.

Kolejnym elementem naszej kampanii jest event, który w praktyce będzie imprezą międzypokoleniową. Chcemy stworzyć wydarzenie, na którym wszyscy, bez względu na wiek, będą się dobrze bawić. Wydarzenie zbiegałoby się z obchodami Dni Seniora. Całość dopełniłby koncerty oraz projekcja naszego oldschool'owego klipu. Bardzo nam zależy na promocji naszego projektu, więc zebrane pieniądze przeznaczyłybyśmy również na merchandising wydarzenia: koszulki z logiem, torby i plecaki ekologiczne, przypinki, czapki.

Niech Oldschool Is Cool otworzy się na jak największą liczbę odbiorców!

Ostatnim elementem naszej kampanii jest jednorazowy magazyn, zin, w którym znajdą się artykuły nawiązujące do głównego hasła projektu, sesje zdjęciowe oraz wywiady z seniorami. Będzie to również dodatkowa przestrzeń na opowiedzenie kolejnych inspirujących historii seniorów.

Klip wideo

ZREALIZOWANY

Czasopismo promocyjne (zin)

Materiały promocyjne

koszulki, torby ekologiczne, worki, przypinki, ulotki, pocztówki, przypinki itd.

Impreza międzypokoleniowa

wydarzenie zwieńczające projekt

Finał projektu

Zwieńczeniem całej kampanii będzie impreza międzypokoleniowa, który ma na celu realnie zintegrować społeczność seniorów z młodym pokoleniem. To kolejna szansa, aby udowodnić, że bariery między nimi są jedynie pozorne.

Na wydarzeniu sprzedawane będą wszystkie materiały promocyjne sygnowane hasłem OLDSCHOOL IS COOL. Dochód ze sprzedaży przeznaczymy na wybrany cel charytatywny związany z seniorami.

Wydarzenie odbędzie się we Wrocławiu, a o wszelkich szczegółach (data, miejsce itd.) informować będziemy na bieżąco.

Niezależnie od tego czy jesteś sponsorem czy widzem- przyjdź na wydarzenie i na żywo przekonaj się dlaczego OLDSCHOOL IS COOL.

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO Z PROJEKTEM?

Aktualizacje dotyczące postępów będziemy publikować na stronie zrzutki, ale jeśli lubisz wiedzieć pierwsza/y to polecamy, aby śledzić nasze sociale.

obserwuj nas

Informacje o organizatorze

Zrzutka na OLDSCHOOL IS COOL

Stworzona przez zawsze uprzejmie

Jesteśmy zawsze uprzejmie i nieprzerwanie od 6 lat kolorujemy otaczającą nasz rzeczywistość kreując ją za pomocą tych ruchomych i tych całkiem statycznych obrazków, które składają się na naszą uprzejmą historię. Z powodzeniem prowadzimy działania kreatywne zarówno w branży foto, video jak i blogosferze. Na swoim koncie mamy 11 samodzielnie zrealizowanych kampanii kreatywnych opartych na naszych oryginalnych koncepcjach.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 54

KP
Klaudia Przeslak
450 zł
KK
Kacper Kolanczyk
250 zł
SN
Sucha
150 zł
AM
Kicia
100 zł
KG
Karolina Gałajda
100 zł
ES
Ewa Sadowska
100 zł
WO
waldek olbryk
100 zł
KA
Kate
100 zł
BG
Beata Gajdzik
100 zł
DM
Danuta Michalska
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 20

 
2500 znaków