id: n962tb

Zbiórka na nagrobek dla ppłk. Wacława Nestorowicza ps. „Kalina”

Zbiórka na nagrobek dla ppłk. Wacława Nestorowicza ps. „Kalina”

Nasi użytkownicy założyli 980 727 zrzutek i zebrali 1 002 417 890 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Ostatnimi czasy dotarła do nas wiadomość o zniszczonym nagrobku ppłk. Wacława Nestorowicza ps. „Kalina” (zdjęcia poniżej). Sprawą oczywistą jest szybka odbudowa pomnika, którą umożliwią zebrane na tej zbiórce środki. Oprócz renowacji nagrobka, planujemy również postawienie tablicy informacyjnej z życiorysem „Kaliny”, przy wejściu na karliński cmentarz, na którym znajduje się grób „Kaliny” oraz odsłonięcie tablicy pamiątkowej na budynku, gdzie mieszkał nasz bohater.


Cel zbiórki :

Chcemy przypomnieć poprzez wskazane działania, upamiętnić ppłk. Wacława Nestorowicza „ps. Kalina”, który jako pionier ziemi zachodniopomorskiej, przez wiele lat żył w Karlinie. Jego życiorys oraz bohaterskie czyny obligują nas do tego, aby upomnieć się o należną mu pamięć oraz szacunek, za walkę o wolną i niepodległą Polskę.

Najważniejsze informacje o ppłk Wacławie Nestorowiczu ps. „Kalina”

• uczestnik wojny polsko-bolszewickiej

• podczas okupacji niemieckiej i sowieckiej dowódca XIII Okręgu Białystok Narodowych Sił Zbrojnych

Odznaczony:

• dwukrotnie Krzyżem Walecznych (w 1920 roku za udział w wojnie polsko-bolszewickiej)


Kim jesteśmy:

Na Pomorzu Zachodnim, z siedzibą w Szczecinie, działa jeden z Okręgów Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych. W swych szeregach skupia on osoby interesujące się działalnością Związku Jaszczurczego, Narodowej Organizacji Wojskowej, Narodowych Sił Zbrojnych oraz Narodowego Zjednoczenia Wojskowego, które brały udział w walce w podziemiu niepodległościowym z lat okupacji niemieckiej, jak i sowieckiej oraz komunistycznej po zakończeniu II wojny światowej. Jednym z głównych celów Okręgu Szczecin jest kultywowanie pamięci i tradycji żołnierzy ZJ, NOW, NSZ, NZW. Członkowie Okręgu zobowiązani są do udziału w uroczystościach rocznicowych oraz patriotycznych, w tym wystawiając poczet sztandarowy NSZ. Dodatkową działalnością wynikającą z kultywowania tradycji NSZ są wszelkie prowadzone przez Okręg Szczecin projekty edukacyjne - spotkania z młodzieżą, spotkania ze świadkami historii, prelekcje i wykłady, a także działania skierowane na łączenie pokoleń. Po więcej informacji z naszej działalności, zapraszamy na nasz profil na Facebook’u

https://www.facebook.com/ZZNSZOkregSzczecin/


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 214

SK
Sylwester Kornas
KK
Krzysztof Kołodziejczyk
SP
Stowarzyszenie Pamięci NSZ Ziemi Włoszczowskiej
100 zł
ŁW
Łukasz Woźniak
PP
Szymon
100 zł
EP
Eliza Pelc
50 zł
PL
Nieznajomy Ktoś
71 zł
LL
Latos
50 zł
DS
Daniel Salawa
AM
Arkadio Morales
Zobacz więcej

Komentarze 4

 
2500 znaków