id: n962tb

Zbiórka na nagrobek dla ppłk. Wacława Nestorowicza ps. „Kalina”

Zbiórka na nagrobek dla ppłk. Wacława Nestorowicza ps. „Kalina”

Nasi użytkownicy założyli 959 625 zrzutek i zebrali 967 733 633 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Ostatnimi czasy dotarła do nas wiadomość o zniszczonym nagrobku ppłk. Wacława Nestorowicza ps. „Kalina” (zdjęcia poniżej). Sprawą oczywistą jest szybka odbudowa pomnika, którą umożliwią zebrane na tej zbiórce środki. Oprócz renowacji nagrobka, planujemy również postawienie tablicy informacyjnej z życiorysem „Kaliny”, przy wejściu na karliński cmentarz, na którym znajduje się grób „Kaliny” oraz odsłonięcie tablicy pamiątkowej na budynku, gdzie mieszkał nasz bohater.


Cel zbiórki :

Chcemy przypomnieć poprzez wskazane działania, upamiętnić ppłk. Wacława Nestorowicza „ps. Kalina”, który jako pionier ziemi zachodniopomorskiej, przez wiele lat żył w Karlinie. Jego życiorys oraz bohaterskie czyny obligują nas do tego, aby upomnieć się o należną mu pamięć oraz szacunek, za walkę o wolną i niepodległą Polskę.

Najważniejsze informacje o ppłk Wacławie Nestorowiczu ps. „Kalina”

• uczestnik wojny polsko-bolszewickiej

• podczas okupacji niemieckiej i sowieckiej dowódca XIII Okręgu Białystok Narodowych Sił Zbrojnych

Odznaczony:

• dwukrotnie Krzyżem Walecznych (w 1920 roku za udział w wojnie polsko-bolszewickiej)


Kim jesteśmy:

Na Pomorzu Zachodnim, z siedzibą w Szczecinie, działa jeden z Okręgów Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych. W swych szeregach skupia on osoby interesujące się działalnością Związku Jaszczurczego, Narodowej Organizacji Wojskowej, Narodowych Sił Zbrojnych oraz Narodowego Zjednoczenia Wojskowego, które brały udział w walce w podziemiu niepodległościowym z lat okupacji niemieckiej, jak i sowieckiej oraz komunistycznej po zakończeniu II wojny światowej. Jednym z głównych celów Okręgu Szczecin jest kultywowanie pamięci i tradycji żołnierzy ZJ, NOW, NSZ, NZW. Członkowie Okręgu zobowiązani są do udziału w uroczystościach rocznicowych oraz patriotycznych, w tym wystawiając poczet sztandarowy NSZ. Dodatkową działalnością wynikającą z kultywowania tradycji NSZ są wszelkie prowadzone przez Okręg Szczecin projekty edukacyjne - spotkania z młodzieżą, spotkania ze świadkami historii, prelekcje i wykłady, a także działania skierowane na łączenie pokoleń. Po więcej informacji z naszej działalności, zapraszamy na nasz profil na Facebook’u

https://www.facebook.com/ZZNSZOkregSzczecin/


Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 185

BI
Bartłomiej Ilcewicz - szal Kamień Pom.
95 zł
DS
Dominik Strzelczyk
45 zł
MD
Maciej D
TB
Tomasz Bębacz
30 zł
TB
Tomasz Berta
40 zł
PL
Piotr Labudda
151 zł
AS
Alicja Siałkowska
ukryta
DL
Dariusz Lewandowski
WN
Wojtek Nowak
Zobacz więcej

Komentarze 3

 
2500 znaków