Projekt GEOpraktyki
Projekt GEOpraktyki
Nasi użytkownicy założyli 1 236 122 zrzutki i zebrali 1 377 751 637 zł
A ty na co dziś zbierasz?
Opis zrzutki
GEOpraktyki to interdyscyplinarny projekt naukowy zrzeszający studentów i doktorantów Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W ramach projektu uczestnicy opracowują indywidualny program badawczy uwzględniający zarówno samodzielne, jak i grupowe koncepcje badań naukowych, koncentrujących się wokół obszaru ekspedycji. W zeszłym roku eksplorowaliśmy Indonezję. Możecie nas śledzić na Facebooku, Instagramie i na naszej stronie internetowej (https://geopraktyki.amu.edu.pl/pl/, facebook.com/geopraktyki, @geopraktyki).
W tym roku eksplorować będziemy Mauretanię.... Zachęcamy do wsparcia naszej zrzutki :) dla naszych darczyńców przywieziemy upominki w postaci pocztówek, breloków, przypraw, ubrań....
KOSZT WYJAZDU I DLACZEGO ZRZUTKA
Koszt naszej wyprawy to ponad 70 tysięcy złotych. Składają się na to bilety lotnicze, szczepienia ochronne, noclegi i wyżywienie, ale także i przede wszystkim usługi przewodników i wejścia dopadków narodowych. Staramy się zorganizować wszystko, uwzględniając możliwie najtańsze sposoby, jednak światowy kryzys ekonomiczny nam to utrudnia.
Dzięki władzom Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu jesteśmy obecnie w stanie pokryć około 30% oszacowanych kosztów. Jesteśmy za to wdzięczni!
Pozostałą część będziemy zobowiązani pokryć z własnych, prywatnych środków - dlatego nieśmiało zwracamy się do Państwa z prośbą o jakąkolwiek pomoc, finansową lub merytoryczną (np. kontakt do potencjalnych partnerów). Państwa wsparcie będzie również Państwa udziałem w naszej wyprawie naukowo-badawczej za co serdecznie dziękujemy!
TROCHĘ HISTORII
EDYCJA I - w peruwiańskiej dżungli
W 2015 roku po raz pierwszy wyruszyliśmy w dalekie regiony świata. Podczas pierwszej edycji badaliśmy jakość rzeki w Amazońskiej puszczy, dbaliśmy o przyszłość naszej planety sadząc drzewa w lesie oraz dogadywaliśmy się dlaczego Peruwiańczycy są tak bardzo otwarci na swoich rodaków.
EDYCJA II - na stokach Andów
Po raz kolejny w większym składzie zmierzaliśmy do Ameryki Południowej. Tym razem była to Boliwia, gdzie skupiliśmy się na badaniach historii lodowców w skrajnie nieprzyjaznym środowisku. Pomagaliśmy w odbudowie wsi i opiekowaliśmy się małpami. Dotarliśmy też do wielu migrantów z Polski, którzy podczas wywiadów przedstawili nam swoje kręte drogi.
EDYCJA III - w sercu Eurazji
Przemierzając Kazachstan wybraliśmy kolej, co pozwoliło nam całymi godzinami podziwiać równiny tego wielkiego kraju. Przede wszystkim dowiedzieliśmy się, jak funkcjonuje ten główny środek transportu. W naszym kręgu zainteresowań znalazły się również procesy związane z przerwaniem tamy lodowej (GLOF), a także badania uwarunkowań rozwoju geoturystyki. Spędziliśmy na wysokościach kolejne dni oraz spotkaliśmy się z Polonią.
EDYCJA IV - w dorzeczu Mekongu
Gorący Wietnam był wymagającym miesiącem pracy nad zbieraniem próbek wody z zanieczyszczonych wód Azji. Zebraliśmy unikatowe próbki gleby tak by sprawdzić zawartość w nich metali ciężkich. Dodatkowo wzięliśmy też udział w akcji czyszczenia rzeki Mekong.
Tak pobieraliśmy wodę, czasem pływając po rzece łodzią, czasem wchodząc po kolana w mule. Polecamy wszystkim studentom.
W Wietnamie najpopularniejszym środkiem transportu jest skuter. Bardzo często z niego korzystaliśmy, było ekstremalnie.
EDYCJA V - Wokół pustyni Omanu
W gorącym Omanie odkrywaliśmy piękno pustyń. Badaliśmy zagospodarowanie wadi w miastach oraz porównywaliśmy zagospodarowanie turystyczne między północną a południową częścią kraju. Oman jest rajem dla geologów, dzięki temu mogliśmy zwaloryzować wiele geostanowisk. Zrobiliśmy masę zdjęć obecnych wszędzie wielbłądów i doświadczyliśmy omańskiej gościnności. Zbieraliśmy próbki gleb i spotkaliśmy się z profesorem Sultan Qaboos University
EDYCJA VI - Okiełznać sawanny Tanzanii
Podczas wyprawy do Tanzanii w 2021 roku nie zabrakło najważniejszych miejsc: badaliśmy struktury geologiczne na wybrzeżu najgłębszego jeziora Afryki (Tanganiki), prowadziliśmy badania biometeorologiczne w Parku Narodowym Serengeti oraz określaliśmy wpływ mediów społecznościowych na kreowanie wizerunku Zanzibaru.
EDYCJA VII - W Pacyficznym pierścieniu ognia
W 2022 roku eksplorowaliśmy Indonezję, odwiedziliśmy 4 wyspy (Jawę, Bali, Lombok, Pulau Pari). Zbieraliśmy próbki piasku, prowadziliśmy badania biometeorologiczne i badaliśmy aspekty związane z kulturą i turystyką w Indonezji.
EDYCJA VIII - Saharyjskimi piaskami Mauretanii
Badania pt: Efekt Oazy, na tworzenie się lokalnego klimatu na przykładzie oazy Terjit
Porastający oazę gaj palmowy otoczony jest przez płaskowyż Adrar, krajobraz ten kształtowany jest przez suche doliny i ruchome wydmy. Duże zróżnicowanie powierzchni terenu na niewielkim obszarze sprawia, że Oaza Terji to dogodny obszar do badania wahań dobowych temperatury powietrza nad obszarem porośniętym palmami i obszarem pustynnym. Zostanie przeprowadzona seria dobowych pomiarów temperatury i wilgotności powietrza za pomocą stacji pogodowej Kestrel w gaju palmowym i na piaszczystej wydmie. Zostaną wykonane naloty statkiem bezzałogowym z zamontowanym czujnikiem do pomiaru temperatury i wilgotności powietrza oraz kamerą termowizyjną. Naloty zostaną wykonane w pionie i poziomie nad oazą Terjit i pustynnych obszarach przyległych w różnych porach doby. Badania pozwolą na porównanie warunków termicznych tych powierzchni w ciągu doby i zbadanie efektu oazy.
Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!
Oferty/licytacje 6
Kupuj, Wspieraj.
Kupuj, Wspieraj. Czytaj więcej
Organizatora:
25 zł
Kupione 4
100 zł
Kupione 3
40 zł
Kupione 2
50 zł
Kupione 2
5 zł
75 zł
Udanej wyprawy!!! Pozdrawiam całą ekipę :)