id: n9xnhs

Projekt GEOpraktyki

Projekt GEOpraktyki

Nasi użytkownicy założyli 1 037 240 zrzutek i zebrali 1 107 173 010 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

GEOpraktyki to interdyscyplinarny projekt naukowy zrzeszający studentów i doktorantów Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W ramach projektu uczestnicy opracowują indywidualny program badawczy uwzględniający zarówno samodzielne, jak i grupowe koncepcje badań naukowych, koncentrujących się wokół obszaru ekspedycji. W zeszłym roku eksplorowaliśmy Indonezję. Możecie nas śledzić na Facebooku, Instagramie i na naszej stronie internetowej (https://geopraktyki.amu.edu.pl/pl/, facebook.com/geopraktyki, @geopraktyki).

W tym roku eksplorować będziemy Mauretanię.... Zachęcamy do wsparcia naszej zrzutki :) dla naszych darczyńców przywieziemy upominki w postaci pocztówek, breloków, przypraw, ubrań....


KOSZT WYJAZDU I DLACZEGO ZRZUTKA 

Koszt naszej wyprawy to ponad 70 tysięcy złotych. Składają się na to bilety lotnicze, szczepienia ochronne, noclegi i wyżywienie, ale także i przede wszystkim usługi przewodników i wejścia dopadków narodowych. Staramy się zorganizować wszystko, uwzględniając możliwie najtańsze sposoby, jednak światowy kryzys ekonomiczny nam to utrudnia. 

Dzięki władzom Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu jesteśmy obecnie w stanie pokryć około 30% oszacowanych kosztów. Jesteśmy za to wdzięczni!

Pozostałą część będziemy zobowiązani pokryć z własnych, prywatnych środków - dlatego nieśmiało zwracamy się do Państwa z prośbą o jakąkolwiek pomoc, finansową lub merytoryczną (np. kontakt do potencjalnych partnerów). Państwa wsparcie będzie również Państwa udziałem w naszej wyprawie naukowo-badawczej za co serdecznie dziękujemy!TROCHĘ HISTORII

EDYCJA I - w peruwiańskiej dżungli

W 2015 roku po raz pierwszy wyruszyliśmy w dalekie regiony świata. Podczas pierwszej edycji badaliśmy jakość rzeki w Amazońskiej puszczy, dbaliśmy o przyszłość naszej planety sadząc drzewa w lesie oraz dogadywaliśmy się dlaczego Peruwiańczycy są tak bardzo otwarci na swoich rodaków.

ka2a3d19d2204ddd.pngk92f9aa624838f67.png

EDYCJA II - na stokach Andów

Po raz kolejny w większym składzie zmierzaliśmy do Ameryki Południowej. Tym razem była to Boliwia, gdzie skupiliśmy się na badaniach historii lodowców w skrajnie nieprzyjaznym środowisku. Pomagaliśmy w odbudowie wsi i opiekowaliśmy się małpami. Dotarliśmy też do wielu migrantów z Polski, którzy podczas wywiadów przedstawili nam swoje kręte drogi.

 

EDYCJA III - w sercu Eurazji

Przemierzając Kazachstan wybraliśmy kolej, co pozwoliło nam całymi godzinami podziwiać równiny tego wielkiego kraju. Przede wszystkim dowiedzieliśmy się, jak funkcjonuje ten główny środek transportu. W naszym kręgu zainteresowań znalazły się również procesy związane z przerwaniem tamy lodowej (GLOF), a także badania uwarunkowań rozwoju geoturystyki. Spędziliśmy na wysokościach kolejne dni oraz spotkaliśmy się z Polonią.

ys5r7y-2986bec7.png

EDYCJA IV - w dorzeczu Mekongu

Gorący Wietnam był wymagającym miesiącem pracy nad zbieraniem próbek wody z zanieczyszczonych wód Azji. Zebraliśmy unikatowe próbki gleby tak by sprawdzić zawartość w nich metali ciężkich. Dodatkowo wzięliśmy też udział w akcji czyszczenia rzeki Mekong.

ys5r7y-96ec77ac.png

Tak pobieraliśmy wodę, czasem pływając po rzece łodzią, czasem wchodząc po kolana w mule. Polecamy wszystkim studentom.

ys5r7y-5e58ecdc.png

W Wietnamie najpopularniejszym środkiem transportu jest skuter. Bardzo często z niego korzystaliśmy, było ekstremalnie.


EDYCJA V - Wokół pustyni Omanu

W gorącym Omanie odkrywaliśmy piękno pustyń. Badaliśmy zagospodarowanie wadi w miastach oraz porównywaliśmy zagospodarowanie turystyczne między północną a południową częścią kraju. Oman jest rajem dla geologów, dzięki temu mogliśmy zwaloryzować wiele geostanowisk. Zrobiliśmy masę zdjęć obecnych wszędzie wielbłądów i doświadczyliśmy omańskiej gościnności. Zbieraliśmy próbki gleb i spotkaliśmy się z profesorem Sultan Qaboos University

y70dcf08c507f9b1.jpeg

EDYCJA VI - Okiełznać sawanny Tanzanii

Podczas wyprawy do Tanzanii w 2021 roku nie zabrakło najważniejszych miejsc: badaliśmy struktury geologiczne na wybrzeżu najgłębszego jeziora Afryki (Tanganiki), prowadziliśmy badania biometeorologiczne w Parku Narodowym Serengeti oraz określaliśmy wpływ mediów społecznościowych na kreowanie wizerunku Zanzibaru. 

nEECrxIE9w2LIb9wPPGQ-z0RD9SXqHLzwZSxGR1pbnTfoy4b5TcdwZO2J_ZUsA-TUeB5FLNN6RHT-F6D3061ufqSphI7hyv2tYSUzP7DmVc5duR5g_N1HYtDQZ23FOi8IAPG_5sOG82h8d0x4uixEc9l1QOHz96MaY0FxRmKfmoSQAUVeQIk1_Hz1GlYIo6E6jMllKCR44MMa_ShTAYhpf1kGeysL3A2HQnNnerG3KrLd-q3wqKWxquEknae0609psyoF8ryYeWTtbMA

EDYCJA VII - W Pacyficznym pierścieniu ognia

tDVgPBxlfgA2CwPz.jpg

W 2022 roku eksplorowaliśmy Indonezję, odwiedziliśmy 4 wyspy (Jawę, Bali, Lombok, Pulau Pari). Zbieraliśmy próbki piasku, prowadziliśmy badania biometeorologiczne i badaliśmy aspekty związane z kulturą i turystyką w Indonezji.EDYCJA VIII - Saharyjskimi piaskami Mauretanii

Badania pt: Efekt Oazy, na tworzenie się lokalnego klimatu na przykładzie oazy Terjit


Porastający oazę gaj palmowy otoczony jest przez płaskowyż Adrar, krajobraz ten kształtowany jest przez suche doliny i ruchome wydmy. Duże zróżnicowanie powierzchni terenu na niewielkim obszarze sprawia, że Oaza Terji to dogodny obszar do badania wahań dobowych temperatury powietrza nad obszarem porośniętym palmami i obszarem pustynnym. Zostanie przeprowadzona seria dobowych pomiarów temperatury i wilgotności powietrza za pomocą stacji pogodowej Kestrel w gaju palmowym i na piaszczystej wydmie. Zostaną wykonane naloty statkiem bezzałogowym z zamontowanym czujnikiem do pomiaru temperatury i wilgotności powietrza oraz kamerą termowizyjną. Naloty zostaną wykonane w pionie i poziomie nad oazą Terjit i pustynnych obszarach przyległych w różnych porach doby. Badania pozwolą na porównanie warunków termicznych tych powierzchni w ciągu doby i zbadanie efektu oazy.


24yjBBKtV4qYUx4m.jpg

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Nagrody/oferty 6

Kupuj, Wspieraj, Sprzedawaj, Dodawaj.

Kupuj, Wspieraj, Sprzedawaj, Dodawaj. Czytaj więcej

Nieaktywne
Inne
Pocztówka z wyprawy
Wyślemy do Ciebie pocztówkę z naszej wyprawy i umieścimy podziękowania na naszym fanpage'u
25 zł

Kupione 4

Zakończona
Inne
Bransoletka
Bransoletka z Mauretanii......., która ozdobi każdy outfit :) to również wspaniały prezent
40 zł

Kupione 2

Zakończona
Inne
Magnes na lodówkę :)
Przywieziemy dla Ciebie oryginalny magnes, który będzie zdobił Twoją lodówkę
50 zł

Kupione 2

Zakończona
Inne
coś z kuchni...
Marzą Ci się orientalne przyprawy? Coś pysznego i lokalnego wprost z naszej wyprawy?
75 zł
Zakończona
Moda • Inne
Ubranie z naszej wyprawy
Jeśli marzysz o koszulce, kapeluszu czy innym elemencie stroju z naszej wyprawy.... zachęcamy :)
100 zł

Kupione 3

Zakończona

Wpłaty 13

PG
Paulina Grzesiok
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
ŁS
Łukasz Szał
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
30 zł
AB
Agnieszka Maria Bąk-Smyrnów
40 zł
DJ
Dominika Jaster
30 zł
 
Dane ukryte
200 zł
PW
Paweł Wypych
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków