id: jgj67v

Na leczenie Marty terapią TREG

Na leczenie Marty terapią TREG

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
219 985 zł 
z 350 000 zł
62%
62 dni do końca
1219 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

“Co byś chciała dostać od Mikołaja?” Spytałam swoją 9-letnią córkę. “Zdrowie!” odpowiedziała bez namysłu.


Marta to silna, pogodna dziewczynka której w czerwcu ubiegłego roku zdiagnozowano cukrzycę typu 1. Stopniowo jej układ odpornościowy zaczął niszczyć komórki trzustki produkujące insulinę.Teraz przyjmuje ją każdego dnia w formie zastrzyków. Od czasu diagnozy nasze życie diametralnie się zmieniło . Każdego dnia stosujemy się do zaleceń lekarskich, by nie dopuścić do wystąpienia, hipoglikemii, hiperglikemii, kwasicy ketonowej które stanowią bezpośrednie zagrożenie życia i zdrowia Marty.


W tym roku życzenie świąteczne Marty ma szansę na spełnienie. Okazało się że moja córka kwalifikuje się do leczenia nowatorską terapią TERG.


Autorami innowacyjnej terapii TREG są najwyższej klasy specjaliści z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Katedry i Zakładu Immunologii Medycznej, Katedry i Kliniki Pediatrii, Diabetologii i Endokrynologii oraz Cancer Immunology Group w International Centre for Cancer Vaccine Science.


Polega ona na pobraniu od chorego własnych komórek (limfocytów T regulatorowych), namnożeniu ich w laboratorium oraz ponownym podaniu choremu. Zwiększenie liczby komórek Tregs w organizmie chorych daje im szansę na częściowe zachowanie funkcji trzustki. Uratowanie tego co jeszcze nie zostało zniszczone w wyniku choroby.


Efekty tej terapii pozwolą Marcie na uniknięcie groźnych powikłań poprzez zatrzymanie rozwoju choroby. To ogromna szansa dla niej a jej leczenie i dane zebrane podczas terapii przyczyniają się do rozwoju całego projektu leczenia metodą TREG.


Niestety ta nowatorska terapia nie jest refundowana przez NFZ. Jej całkowity koszt to 350 000 zł. Dlatego prosimy Cię o pomoc i szansę na lepszą przyszłość dla mojego dziecka.


Dziękuję że tu jesteś.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 1219

NW
Natalia Wanago
30 zł
AR
Adam Rusiniak miód
200 zł
DZ
Danuta Zapert
100 zł
KB
Kamil Bernard
150 zł
K
Karolszczech
140 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
ukryta
IB
Irena Bogdan Fedejko
500 zł
AW
Fredo Henryka
30 zł
AW
Piekarnia Sępopol Artur Rygielski
200 zł
Zobacz więcej

Komentarze 74

 
2500 znaków

Lokalizacja

11-731

Zyndaki, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Nasi użytkownicy założyli

800 542 zrzutki

i zebrali

620 876 768 zł

A ty na co dziś zbierasz?