Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
21 zł 
z 60 000 zł
0%
316 dni do końca
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Cześć Wszystkim

Mam na imię Kasia, mam 21 lat i jestem Kobietą transpłciową, dla większego zrozumienia i empatii wytłumaczę po swojemu jak to jest a potem bardziej profesjonalnie.

Testosteron – hormon który odpowiada za płeć płodu, jak jest go więcej dostarczanego to urodzi się chłopiec, jak mniej to dziewczynka, ale jak będzie go za dużo aby urodziła się dziewczyna, ale jednoczenie za mało aby urodził się chłopak to szczerze jest to tzw. wyliczanka i losowe, ale w takim przypadku może urodzić się dziewczyna w ciele chłopaka i na odwrót. Mnie niestety coś takiego przytrafiło, jestem dziewczyną w ciele chłopaka i to wykazał również test MMPI (Minesocki test, który robi się aby wykryć tzw. płeć mózgu, ale i nie tylko po to).

Płeć moja, rozumiana jako zestaw narządów płciowych męskich, umożliwiających rozród płciowy, określona została w momencie urodzenia zgodnie z budową narządów płciowych. U noworodka nie jest możliwe stuprocentowo bezbłędne określenie identyfikacji płciowej. Około szesnastego roku życia zaczęły ujawniać się u mnie nieodwracalne zaburzenia identyfikacji płciowej, które trwają nadal i polegają na stałym pragnieniu życia jako osoba płci żeńskiej – płci przeciwnej względem określonej w chwili porodu.

Transseksualizm (F64.0 wg Międzynarodowej Statystycznej Klasyfikacji Chorób i Problemów Zdrowotnych ICD-10) oznacza rozbieżność pomiędzy poczuciem psychicznym płci, a biologiczną budową ciała. Według aktualnego stanu wiedzy medycznej, nie istnieje żadna metoda leczenia, która pozwala na „odwrócenie” ukształtowanej identyfikacji płciowej. W związku z tym faktem przeszłam wyżej wspomnianą diagnostykę oraz leczenie w zakresie możliwym do przeprowadzenia bez zmiany formalnego (urzędowego) oznaczenia płci w dokumentach. Terapia ta umożliwia mi znaczne upodobnienie się mojego wyglądu zewnętrznego do wyglądu typowego dla płci, z którą identyfikuję się psychicznie i emocjonalnie. Moja terapia hormonalna rozpoczęła się 27 grudnia 2021 roku. Zaczęłam również usuwać zbędne owłosienie różnych części ciała w celu, aby moja płeć była poprawnie określana przez społeczeństwo. Zmiany te będą pogłębiać się wraz z kontynuacją terapii hormonalnej.

Jedyną możliwością usunięcia tych rozbieżności i stworzenia mi warunków do normalnego funkcjonowania przy realizacji roli społecznej żeńskiej jest dostosowanie cech budowy mojego ciała poprzez kontynuację terapii hormonalnej w połączeniu z zabiegami plastyczno-chirurgicznymi.

W obecnym stanie rzeczy używając identyfikatora pracownika, składając zamówienie w sklepie internetowym, zawierając umowy cywilnoprawne, wykonując operacje na rachunku bankowym, idąc do jakiegokolwiek urzędu, znajduję się w sytuacji wstydliwej, obnażającej moją intymność oraz godzącej w moją prywatność i godność człowieka poprzez przymuszenie do zidentyfikowania się z niewłaściwą płcią. Często znajduję się w sytuacji, w której ludzie tracą do mnie zaufanie ze względu na zapis płci, numeru PESEL w dowodzie osobistym niezgodnego z moją płcią fenotypową (wyglądem ciała) i trwałą identyfikacją płciową żeńską. Sytuacja ta wystawia mnie również na dyskryminację podczas poszukiwania lub zmiany pracy. Muszę wszystkim wyjaśniać, dlaczego mam w dowodzie inne oznaczenie płci mimo, że przeszłam korektę płci na żeńską w zakresie możliwym przed dokonaniem korekty prawnej. Narażona jestem nadto na negowanie prawdziwości moich danych osobowych uwidocznionych w dowodzie osobistym z dużym ryzykiem interwencji policji i zatrzymania mnie lub mojego dowodu tożsamości. Sytuacja ta naraża mnie na nieustanne, nieuzasadnione przykrości, dyskryminację oraz zagrożenie, co jest niedopuszczalne prawem polskim oraz prawem Unii Europejskiej (między innymi na podstawie art. 8 i 14 Konwencji o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności). Ponadto w myśl Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, każdy ma prawo do decydowania o swoim życiu osobistym oraz do ochrony prawnej życia prywatnego. Okazując obecny dowód osobisty dowolnej osobie jestem zmuszona ujawniać tej osobie prywatne informacje dotyczące transseksualizmu.

Należy nadto nadmienić, że zabieg operacyjnej korekty płci jest jedynym poprawnym sposobem leczenia osób ze zdiagnozowanym transseksualizmem, zaś dostęp do opieki medycznej i leczenia zgodnie z najlepszą wiedzą medyczną jest podstawowym prawem człowieka i jest też gwarantowane przez polskie prawo. Zgodnie z prawem polskim, operacje plastyczno-chirurgiczne, które są niezbędne do mojego leczenia, mogę wykonać jedynie po wydaniu decyzji sądowej ustalającej, że jestem kobietą, w przeciwnym wypadku działania te mimo, że są zgodne z aktualną wiedzą medyczną, byłyby niezgodne z zapisami Kodeksu Karnego minimum w zakresie odpowiedzialności karnej za oszpecenie ciała. Po zmianie formalnego oznaczenia płci w akcie urodzenia, zabiegi te będą mogły stać w zgodzie z prawem, gdyż będą one dostosowywać pozostałe znamiona płci do stanu zgodnego z moją identyfikacją płciową, płcią zapisaną w akcie urodzenia (po uwzględnieniu wzmianek dodatkowych) oraz stanowić będzie element poprawnego leczenia. Obecnie znajduję się w sytuacji z zablokowanym dostępem do leczenia według najlepszej wiedzy medycznej, ponieważ stan prawny nie pozwala przeprowadzić niezbędnego leczenia plastyczno-chirurgicznego.

Chciała bym móc przejść operacje feminizujące twarz jak i ciała, tylko niestety jest to dość kosztowne, więc liczę również na dobre serca ludzi.Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 2

XA
Dorota
20 zł
 
Dane ukryte
ukryta

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

866 044 zrzutki

i zebrali

768 956 623 zł

A ty na co dziś zbierasz?