Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki

36 447 zł z 200 000 zł

18%

36 447 zł

z 200 000 zł

312 dni

do końca

759

wspierających
18%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

TOMASZ OĆWIEJA (ZAŁOŻYCIEL ZRZUTKI) TO SZWAGIER ARTURA - NASZ ZIĘĆ. Jesteśmy rodzicami 22 letniego Artura który uległ wypadkowi drogowemu. 27 października 2017 Artur nie wrócił do domu po nocy spędzonej w pracy. Pracował w pizzerii. Był dostawcą pizzy. Nie odbierał komórki. W końcu zadzwonił telefon – Artur zderzył się z autobusem, przeszedł w nocy już dwie operacje mózgu, stan jest krytyczny, rokowanie zerowe, „proszę się przygotować na wszystko”.

jw7tyw-98029f58.png

Jesteśmy rodzicami 22 letniego Artura który uległ wypadkowi drogowemu.

27 października 2017 Artur nie wrócił do domu po nocy spędzonej w pracy. Pracował w pizzerii. Był dostawcą pizzy. Nie odbierał komórki.

W końcu zadzwonił telefon – Artur zderzył się z autobusem, przeszedł w nocy już dwie operacje mózgu, stan jest krytyczny, rokowanie zerowe, „proszę się przygotować na wszystko”. Kiedy przyjechaliśmy do szpitala Artur żył, lekarze powiedzieli, że mózg jest całkowicie zmiażdżony, w nocy udało się zoperować dwa krwiaki, do tego zmiażdżona miednica, połamany bark. Następne trzy doby będą decydujące.

Nocne zderzenie autobusu MPK i samochodu osobowego w Rzeszowie

W drugiej dobie pojawiły się komplikacje – wysoka gorączka nie reagująca na leki. Artur był utrzymywany w śpiączce farmakologicznej bez szans na wybudzenie, na respiratorze. Lekarze nie dawali nam żadnej nadziei.

Artur spędził dwa miesiące na oddziale intensywnej terapii, miesiąc na oddziale neurochirurgii, nawracające infekcje, wysoka gorączka, zaburzenia elektrolitowe, oddechowo – krążeniowe. Po dwóch miesiącach na respiratorze uznano, że nie podejmie własnej akcji oddechowej. Na naszą prośbę postanowiono jeszcze raz spróbować go odłączyć. Zaczął oddychać.

Dziś mijają trzy miesiące od wypadku. Artur żyje, jest przytomny, oddycha sam. Niestety deficyt neurologiczny jest ogromny. Nie może się poruszać, nie mówi, nie może się porozumieć, oddycha przez rurkę tracheostomijną. Jest jednak w pełni przytomny. Słyszy i widzi. Reaguje na bodźce. Prawdopodobnie jest świadomy i wszystko rozumie. Reaguje mimiką twarzy.

CYK112u.jpg

rZfMtCA.jpg

Artur potrzebuje stałej, specjalistycznej opieki lekarskiej i pielęgniarskiej, specjalistycznego żywienia i badań. Niestety nie kwalifikuje się na rehabilitacje refundowaną przez NFZ ponieważ nie spełnia kryteriów komunikatywności, został więc przeniesiony do zakładu opiekuńczo – leczniczego. Jedyną szansą Artura jest długotrwała rehabilitacja neurologiczna której nie może otrzymać w ZOLu. Koszty pobytu w prywatnych ośrodkach rehabilitacyjnych dla pacjenta w jego stanie wynoszą od 15 do 25 tysięcy złotych miesięcznie. Są to dla nas nieosiągalne sumy ponieważ Artur wymaga stałego pobytu w takim ośrodku.

6YkeDgM.jpg

Powiedziano nam, że Artur jest jeszcze młody a od wypadku nie minęło jeszcze dużo czasu, mózg jest plastyczny i utracone połączenia mogą się jeszcze odnowić, zdrowa tkanka mózgowa przejąć funkcje uszkodzonej. Do tego jednak potrzebne jest jak najszybsze rozpoczęcie rehabilitacji, póki nie jest za późno. Nie mamy wiele czasu. Potrzebujemy pomocy w zebraniu pieniędzy na rehabilitację i sprzęt medyczny. Prosimy wszystkich o pomoc w uratowaniu naszego dziecka. Dziękujemy serdecznie wszystkim wpłacającym.

Aktualności6

  • Artur jest już po operacji rekonstrukcji czaszki. Jest bardzo osłabiony ale już się obudził. Najbliższe dni będą dla niego trudne. Wierzymy, że wszystko pójdzie w dobrym kierunku i dziękujemy wszystkim za okazane wsparcie. Zapraszamy na stronę https://www.facebook.com/dla.artura/ gdzie można znaleźć więcej informacji.

  • Chcielibyśmy poinformować, że zmienia się organizator zrzutki - ze szwagra Artura Tomasza Oćwieja na Kamilę Oćwieja - siostrę Artura. Postanowiliśmy wprowadzić tą zmianę ponieważ siostra jest faktycznym organizatorem zbiórki i z pomocą męża zajmuje się wszystkimi sprawami z nią związanymi oraz koordynacją całej pomocy dla Artura. W ten sposób organizacja będzie dla nas łatwiejsza. Artur jest w coraz lepszej formie, obecnie czekamy na operację rekonstrukcji czaszki, która powinna odbyć się już końcem września. Prosimy o pomoc w zebraniu środków na dalszą rehabilitację i dziękujemy na wszelkie wsparcie. Więcej szczegółów jak i zdjęcia i aktualności na stronie dlaartura.pl :)

  • Zapraszamy do odwiedzenia i zasubskrybowania kanału youtube, na którym zamieszczamy filmy z postępami i osiągnięciami Artura. https://www.youtube.com/channel/UCMxWPXN4oDkbnzI09ISoN8A Dziękujemy wszystkim wpłacającym i udostępniającym zrzutkę za wszelkie wsparcie :)

  • Zobacz więcej

Wpłacający759

AR
Artur Ryński
20 zł
KK
Katarzyna Klusaczyk
ukryta
 
Dane ukryte
4 zł
PD
Paweł Domański
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
15 zł
E
Ewelina
ukryta
 
Dane ukryte
2,80 zł
 
Dane ukryte
ukryta
Zobacz więcej

Komentarze35

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

437 636 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?