id: jw7tyw

Na rehabilitację dla Artura

Na rehabilitację dla Artura

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
41 231 zł 
z 200 000 zł
20%
169 dni do końca
833 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności6

 • Artur jest już po operacji rekonstrukcji czaszki. Jest bardzo osłabiony ale już się obudził. Najbliższe dni będą dla niego trudne. Wierzymy, że wszystko pójdzie w dobrym kierunku i dziękujemy wszystkim za okazane wsparcie. Zapraszamy na stronę https://www.facebook.com/dla.artura/ gdzie można znaleźć więcej informacji.
  Czytaj więcej
 • Chcielibyśmy poinformować, że zmienia się organizator zrzutki - ze szwagra Artura Tomasza Oćwieja na Kamilę Oćwieja - siostrę Artura. Postanowiliśmy wprowadzić tą zmianę ponieważ siostra jest faktycznym organizatorem zbiórki i z pomocą męża zajmuje się wszystkimi sprawami z nią związanymi oraz koordynacją całej pomocy dla Artura. W ten sposób organizacja będzie dla nas łatwiejsza. Artur jest w coraz lepszej formie, obecnie czekamy na operację rekonstrukcji czaszki, która powinna odbyć się już końcem września. Prosimy o pomoc w zebraniu środków na dalszą rehabilitację i dziękujemy na wszelkie wsparcie. Więcej szczegółów jak i zdjęcia i aktualności na stronie dlaartura.pl :)
  Czytaj więcej
 • Zapraszamy do odwiedzenia i zasubskrybowania kanału youtube, na którym zamieszczamy filmy z postępami i osiągnięciami Artura. https://www.youtube.com/channel/UCMxWPXN4oDkbnzI09ISoN8A Dziękujemy wszystkim wpłacającym i udostępniającym zrzutkę za wszelkie wsparcie :)
  Czytaj więcej
 • Zapraszamy do obejrzenia reportażu o Arturze opublikowanego przez telewizję TVP3 Rzeszów --- https://www.facebook.com/tvp.rzeszow/videos/861731520691942/
  Czytaj więcej
 • Dla wszystkich zainteresowanych udostępniamy folder ze zdjęciami, dokumentami potwierdzającymi autentyczność celu oraz wstępnymi kosztorysami rehabilitacji ---- https://drive.google.com/drive/folders/13OMwXFNuSR-dQjYP7m64u_I3ZYwh9prA?usp=sharing
  Czytaj więcej
 • Witamy wszystkich. Artur do tej pory całkowicie sparaliżowany, bez kontaktu, reagujący jedynie grymasem twarzy na ból. Po 4 miesiącach w całkowitym bezruchu, kolejnym pogorszeniu stanu i powrocie do szpitala stało coś czego nikt się nie spodziewał. Artur zaczął się poruszać i zaczyna mówić: ---- https://youtu.be/7fjjmjfUBfs ---https://youtu.be/rx6Jr9j75TA ---- Prosimy o pomoc dla naszego syna, potrzebuje pilnie rehabilitacji żeby go uratować. To najwspanialszy chłopak który nam - rodzicom pokazał, że świat może być piękny. Pomagał nam, miał plany na przyszłość, chciał iść na studia, kochał kwiaty, jest najwspanialszym dzieckiem. Pomóżmy mu błagam o pomoc dla niego. Dziękujemy za wszystkie wpłaty i udostępnienia.
  Czytaj więcej
 • Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia strony na facebooku poświęconej Arturowi, znajdą tam państwo wszystkie informacje o tym jak można pomóc oraz aktualności i informacje o stanie Artura. Prosimy o udostępnienie i zapraszanie swoich znajomych do polubienia i obserwowania strony. ------ https://www.facebook.com/dla.artura Wczoraj u Artura pojawiła się padaczka typowa po urazach mózgu, został przewieziony do szpitala i przebywa na oddziale neurologi gdzie leczony jest też z powodu infekcji. Stan jest ciężki ale Artur nie poddaje się. Wdrożone leczenie pozwoliło na opanowanie napadów padaczkowych. Obecnie największe ryzyko stanowią infekcje na które niestety Artur jest bardzo podatny. Obecnie jest w trakcie antybiotykoterapii, kontynuowana jest podstawowa rehabilitacja ruchowa mająca na celu przygotowanie Artura do właściwej rehabilitacji neurologicznej. Ponadto niedawno udało się też nawiązać pierwszy logiczny kontakt z Arturem za pomocą tzw. "cyber" oka - urządzenia służącego do komunikacji alternatywnej z chorymi którzy nie są w stanie porozumiewać się (kamera śledząca ruch oczu i wskazująca na monitorze komputera punkt w który patrzy pacjent). Artur jest w stanie za pomocą wzroku odpowiadać na pytania "tak" lub "nie" jednak wymaga to od niego wiele wysiłku i koncentracji. Oglądając zdjęcia wyraźnie wpatruje się w twarze. Jest to duży przełom dla Artura dzięki któremu wiemy, że jest on świadomy i rozumie nas. Dziękujemy za wszystkie dotychczasowe wpłaty, każda pomoc jest dla nas bardzo cenna i przybliża nas do celu jakim jest przywrócenie Artura "do życia".
  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

TOMASZ OĆWIEJA (ZAŁOŻYCIEL ZRZUTKI) TO SZWAGIER ARTURA - NASZ ZIĘĆ. Jesteśmy rodzicami 22 letniego Artura który uległ wypadkowi drogowemu. 27 października 2017 Artur nie wrócił do domu po nocy spędzonej w pracy. Pracował w pizzerii. Był dostawcą pizzy. Nie odbierał komórki. W końcu zadzwonił telefon – Artur zderzył się z autobusem, przeszedł w nocy już dwie operacje mózgu, stan jest krytyczny, rokowanie zerowe, „proszę się przygotować na wszystko”.

jw7tyw-98029f58.png

Jesteśmy rodzicami 22 letniego Artura który uległ wypadkowi drogowemu.

27 października 2017 Artur nie wrócił do domu po nocy spędzonej w pracy. Pracował w pizzerii. Był dostawcą pizzy. Nie odbierał komórki.

W końcu zadzwonił telefon – Artur zderzył się z autobusem, przeszedł w nocy już dwie operacje mózgu, stan jest krytyczny, rokowanie zerowe, „proszę się przygotować na wszystko”. Kiedy przyjechaliśmy do szpitala Artur żył, lekarze powiedzieli, że mózg jest całkowicie zmiażdżony, w nocy udało się zoperować dwa krwiaki, do tego zmiażdżona miednica, połamany bark. Następne trzy doby będą decydujące.

Nocne zderzenie autobusu MPK i samochodu osobowego w Rzeszowie

W drugiej dobie pojawiły się komplikacje – wysoka gorączka nie reagująca na leki. Artur był utrzymywany w śpiączce farmakologicznej bez szans na wybudzenie, na respiratorze. Lekarze nie dawali nam żadnej nadziei.

Artur spędził dwa miesiące na oddziale intensywnej terapii, miesiąc na oddziale neurochirurgii, nawracające infekcje, wysoka gorączka, zaburzenia elektrolitowe, oddechowo – krążeniowe. Po dwóch miesiącach na respiratorze uznano, że nie podejmie własnej akcji oddechowej. Na naszą prośbę postanowiono jeszcze raz spróbować go odłączyć. Zaczął oddychać.

Dziś mijają trzy miesiące od wypadku. Artur żyje, jest przytomny, oddycha sam. Niestety deficyt neurologiczny jest ogromny. Nie może się poruszać, nie mówi, nie może się porozumieć, oddycha przez rurkę tracheostomijną. Jest jednak w pełni przytomny. Słyszy i widzi. Reaguje na bodźce. Prawdopodobnie jest świadomy i wszystko rozumie. Reaguje mimiką twarzy.

CYK112u.jpg

rZfMtCA.jpg

Artur potrzebuje stałej, specjalistycznej opieki lekarskiej i pielęgniarskiej, specjalistycznego żywienia i badań. Niestety nie kwalifikuje się na rehabilitacje refundowaną przez NFZ ponieważ nie spełnia kryteriów komunikatywności, został więc przeniesiony do zakładu opiekuńczo – leczniczego. Jedyną szansą Artura jest długotrwała rehabilitacja neurologiczna której nie może otrzymać w ZOLu. Koszty pobytu w prywatnych ośrodkach rehabilitacyjnych dla pacjenta w jego stanie wynoszą od 15 do 25 tysięcy złotych miesięcznie. Są to dla nas nieosiągalne sumy ponieważ Artur wymaga stałego pobytu w takim ośrodku.

6YkeDgM.jpg

Powiedziano nam, że Artur jest jeszcze młody a od wypadku nie minęło jeszcze dużo czasu, mózg jest plastyczny i utracone połączenia mogą się jeszcze odnowić, zdrowa tkanka mózgowa przejąć funkcje uszkodzonej. Do tego jednak potrzebne jest jak najszybsze rozpoczęcie rehabilitacji, póki nie jest za późno. Nie mamy wiele czasu. Potrzebujemy pomocy w zebraniu pieniędzy na rehabilitację i sprzęt medyczny. Prosimy wszystkich o pomoc w uratowaniu naszego dziecka. Dziękujemy serdecznie wszystkim wpłacającym.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 833

BS
Bartosz Stasiak
10 zł
MK
Marzena K
700 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
ukryta
WS
Weronika Strach
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
100 zł
 
500 zł
 
Dane ukryte
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze 36

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

863 942 zrzutki

i zebrali

760 450 653 zł

A ty na co dziś zbierasz?