id: t2spb5

Na rozwój kanału YT z relacjami z wojny w Ukrainie

Na rozwój kanału YT z relacjami z wojny w Ukrainie

 
Karolina Kuzema

Aktualności13

  • Podsumowanie maja, czyli na co wydaję Wasze hajsyeM7FeBqom0gi4BUE.jpg


    Tradycyjny comiesięczny post otwarty dla moich Wspierających i (mam nadzieję) przyszłych Wspierających 🤝


    Maj był bardzo intensywny i trudny, na tyle, że nie zdążyliśmy zrobić spotkania online, ale było trochę na żywo 30 maja w Domu Ukraińskim i Czarnomorce:) Niektórzy Wspierający byli;) dzięki, że jesteście - na żywo czy online.

    Było za to AŻ 5 reportaży: Charków, 3. Szturmowa, siatkomioty ze 116., wolontariusze z Charkowa i Bałaklija, był też mini materiał z Kijowa, gdzie w ataku rakietowym zginęły 24 osoby czy mini materiał z Merefy w obwodzie charkowskim, gdzie w wyniku ataku rakietowego zginęło 6 osób.

    Były 2 "Wywiady z (nie) donieckiego kwadratu: z Marcinem Strzyżewskim i Kubą Benedyczakiem oraz "Debata z (nie) donieckiego kwadratu" z mieszkańcami Kijowa: Weredykiem, Agnieszką Piasecką i Piotrem Płoskim. Obchodziliśmy też 2 lata podcastu "Zapiski z (nie) donieckiego kwadratu". Majowy montaż pochłonął więc bardzo dużo, bo aż 2670 zł. Niestety ubyło mi Wspierających i muszę trochę przystopować z kosztami, bo oprócz montażu 1200 zł to ubezpieczenie, 250 zł telefony i Internet, 200 zł reklamy na YT (przy 5000 subskrypcji robimy Q&A uda się w czerwcu?), 1000 zł paliwo (dzielę po równo ze zrzutka.pl/bataliondonbas a ja miesięcznie robię 5-7 tys. km), a gdzie środki a życie? Niestety Elphaba padła i czeka mnie remont za kilka tysięcy złotych, bo to najprawdopodobniej uszczelka pod głowicą. Do Ukrainy wróciłam tylko dzięki Exenowi, który najpierw pożyczył mi na miesiąc Discovery, a potem uznał, że mi je da dla 116. Brygady mojego Męża. 

    Nie zawieszam jednak mojej pracy, tylko nieco ją zmieniam przynajmniej na czas czerwiec-sierpień. Za kilka dni w piątki wieczorem (ustalamy godzinę) wróci podcast, ale przez wakacje tylko raz w tygodniu. Przez najbliższe 3 miesiące nie będzie "Debaty z (nie) donieckiego kwadratu". Wywiady, nie tylko z przyczyn finansowych ale i technicznych, zostają co drugi tydzień w sobotę - najbliższy 13 czerwca z Katarzyną Łozą! W tygodniach gdy nie ma wywiadu w niedzielę będą reportaże, po czterech miesiącach robienia ich tydzień w tydzień po prostu nie daję rady, także finansowo, bo to nie tylko montaż, ale przecież dojazd, przyjazd i moja praca. Najbliższy reportaż 7 czerwca z Donbasu🔥 szykujcie się na niemal godzinny film!!!

    Na YT będą też shortsy, może wrócą i "Porady", które ostatnio były trochę nieregularne. Postaram się też robić trochę "W drodze", by YT nie odczuwał pustki:)

    W czerwcu realizuję kilka materiałów, które zobaczycie w wakacje. Wciąż staram się o pokazanie Wam pracy mobilnej OPL, będę też w centrum dowodzenia światem 225. Pułku Szturmowego, planujemy też coś dużego z 81. Brygadą i moim ulubionym kapelanem. Tyle na razie mogę powiedzieć, ale zapewniam, że to nie koniec knucia. 

    Liczę po cichu, że wsparcie drgnie w górę i we wrześniu wrócimy do standardowego rozkładu jazdy:) 

    Teksty moje na pewno będą się pojawiać dla Wspierających bez zmian w okresie letnim. Ściskam Was mocno.

    Wasza Wiedźma

Dodawaj aktualności i informuj wspierających o postępach akcji.

Dodawaj aktualności i informuj wspierających o postępach akcji.
To zwiększy wiarygodność Twojej zrzutki i zaangażowanie darczyńców.

Opis zrzutki

Dzień dobry z Ukrainy. Ja nazywam się Karolina Kuzema, a to jest mój kanał YT👇

https://youtube.com/@karolinakuzema?si=Gs2tPOcFIQOECInR

2 razy w tygodniu słuchacie tu podcastu "Zapiski z (nie) donieckiego kwadratu", raz w tygodniu rozmowy z cyklu "Wywiady z (nie) donieckiego kwadratu", raz w miesiącu jest "Debata z (nie) donieckiego kwadratu", "Porady z (nie) donieckiego kwadratu", do tego shorty, "W drodze", wideo specjalne czy "O co chodzi na tej wojnie". Wiem, że wielu z Was kojarzy mnie głównie ze zrzutka.pl/bataliondonbas, gdzie jest na pomoc ZSU zebraliśmy ponad 4,5 mln zł, ale to właśnie ta pomoc kosztowała mnie niestety utratę regularnej pracy. Działam więc na swój rachunek, bo jako bezrobotna jakoś muszę;) zakładam zrzutkę cykliczną, bo mam support ekipy Zrzutki i brak prowizji 🙌🙌

Materiały, o których Wam wspomniałam, tylko w kwestii montażu pochłaniają minimum 2000 zł (w zależności od miesiąca...), a czasem i 3000 zł. A ja nie chcę robić jednego reportażu miesięcznie! Pomoc Ukrainie pochłania masę mojego czasu, ale po 28 latach pracy w dziennikarstwie ciężko się z nim rozstać. Ale z drugiej strony mówiąc brutalnie trzeba mieć co do garnka włożyć 🤷‍♀️

Jeśli lubicie to, co robię - wesprzyjcie moją pracę dziennikarską. A ja Was nie zawiodę;)

Karolina "Wiedźma" Kuzema


Korzyści płynące ze wsparcia cyklicznego:
Organizator otrzymuje 100% Twoich środków - nie pobieramy prowizji
Zachowujesz pełną kontrolę - w każdej chwili możesz bez zobowiązań przerwać wsparcie
Organizator może w pełni skupić się na swojej twórczości/działalności
Otrzymujesz stały dostęp do postów oraz specjalne wyróżnienie
Nie musisz pamiętać o kolejnych wpłatach
To prostsze niż Ci się wydaje :)

Lokalizacja

Recurring Blik
Wypróbuj Płatności powtarzalne BLIK i wspieraj regularnie zrzutki w kilku kliknięciach
Recurring Blik Image
Wypróbuj Płatności powtarzalne BLIK i wspieraj regularnie zrzutki w kilku kliknięciach
Recurring Blik

Oferty/licytacje 9

Kupuj, Wspieraj.

Kupuj, Wspieraj. Czytaj więcej

Organizatora:

Autografy i unikaty • Unikaty

Prywatne Q&A (do 10 pytań)

Chcesz znać odpowiedzi na pytania dotyczące Ukrainy i mojej pracy w Ukrainie, ale gdzieś Ci umykają? Zapraszam na wzięcie mnie w krzyżowy ogień pytań ...

1000 zł

Dostępne 3 szt.

Autografy i unikaty • Unikaty

Wybierz temat "Porad z (nie) donieckiego kwadratu"!

Co robić, gdy leci Szahid? Jak spakować apteczkę i plecak ewakuacyjny? Jak radzisz sobie ze stresem? To już wiesz z mojego YT. A jakie porady Ty chces...

250 zł

Dostępne 10 szt.

Autografy i unikaty • Unikaty

Twój odcinek "Zapisków z (nie) donieckiego kwadratu"!

Wybierz własny temat specjalnego odcinka podcastu "Zapiski z (nie) donieckiego kwadratu". Specjalny 10-minutowy odcinek nagram dodatkowo, oprócz stand...

500 zł

Dostępne 10 szt.

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Dbamy o bezpieczeństwo. W razie wątpliwości zgłoś tę zrzutkę przez