Na rozwój kanału YT z relacjami z wojny w Ukrainie
Na rozwój kanału YT z relacjami z wojny w Ukrainie
Aktualności13
-
Podsumowanie maja, czyli na co wydaję Wasze hajsy

Tradycyjny comiesięczny post otwarty dla moich Wspierających i (mam nadzieję) przyszłych Wspierających 🤝
Maj był bardzo intensywny i trudny, na tyle, że nie zdążyliśmy zrobić spotkania online, ale było trochę na żywo 30 maja w Domu Ukraińskim i Czarnomorce:) Niektórzy Wspierający byli;) dzięki, że jesteście - na żywo czy online.
Było za to AŻ 5 reportaży: Charków, 3. Szturmowa, siatkomioty ze 116., wolontariusze z Charkowa i Bałaklija, był też mini materiał z Kijowa, gdzie w ataku rakietowym zginęły 24 osoby czy mini materiał z Merefy w obwodzie charkowskim, gdzie w wyniku ataku rakietowego zginęło 6 osób.
Były 2 "Wywiady z (nie) donieckiego kwadratu: z Marcinem Strzyżewskim i Kubą Benedyczakiem oraz "Debata z (nie) donieckiego kwadratu" z mieszkańcami Kijowa: Weredykiem, Agnieszką Piasecką i Piotrem Płoskim. Obchodziliśmy też 2 lata podcastu "Zapiski z (nie) donieckiego kwadratu". Majowy montaż pochłonął więc bardzo dużo, bo aż 2670 zł. Niestety ubyło mi Wspierających i muszę trochę przystopować z kosztami, bo oprócz montażu 1200 zł to ubezpieczenie, 250 zł telefony i Internet, 200 zł reklamy na YT (przy 5000 subskrypcji robimy Q&A uda się w czerwcu?), 1000 zł paliwo (dzielę po równo ze zrzutka.pl/bataliondonbas a ja miesięcznie robię 5-7 tys. km), a gdzie środki a życie? Niestety Elphaba padła i czeka mnie remont za kilka tysięcy złotych, bo to najprawdopodobniej uszczelka pod głowicą. Do Ukrainy wróciłam tylko dzięki Exenowi, który najpierw pożyczył mi na miesiąc Discovery, a potem uznał, że mi je da dla 116. Brygady mojego Męża.
Nie zawieszam jednak mojej pracy, tylko nieco ją zmieniam przynajmniej na czas czerwiec-sierpień. Za kilka dni w piątki wieczorem (ustalamy godzinę) wróci podcast, ale przez wakacje tylko raz w tygodniu. Przez najbliższe 3 miesiące nie będzie "Debaty z (nie) donieckiego kwadratu". Wywiady, nie tylko z przyczyn finansowych ale i technicznych, zostają co drugi tydzień w sobotę - najbliższy 13 czerwca z Katarzyną Łozą! W tygodniach gdy nie ma wywiadu w niedzielę będą reportaże, po czterech miesiącach robienia ich tydzień w tydzień po prostu nie daję rady, także finansowo, bo to nie tylko montaż, ale przecież dojazd, przyjazd i moja praca. Najbliższy reportaż 7 czerwca z Donbasu🔥 szykujcie się na niemal godzinny film!!!
Na YT będą też shortsy, może wrócą i "Porady", które ostatnio były trochę nieregularne. Postaram się też robić trochę "W drodze", by YT nie odczuwał pustki:)
W czerwcu realizuję kilka materiałów, które zobaczycie w wakacje. Wciąż staram się o pokazanie Wam pracy mobilnej OPL, będę też w centrum dowodzenia światem 225. Pułku Szturmowego, planujemy też coś dużego z 81. Brygadą i moim ulubionym kapelanem. Tyle na razie mogę powiedzieć, ale zapewniam, że to nie koniec knucia.
Liczę po cichu, że wsparcie drgnie w górę i we wrześniu wrócimy do standardowego rozkładu jazdy:)
Teksty moje na pewno będą się pojawiać dla Wspierających bez zmian w okresie letnim. Ściskam Was mocno.
Wasza Wiedźma
Dodawaj aktualności i informuj wspierających o postępach akcji.
To zwiększy wiarygodność Twojej zrzutki i zaangażowanie darczyńców.
Opis zrzutki
Dzień dobry z Ukrainy. Ja nazywam się Karolina Kuzema, a to jest mój kanał YT👇
https://youtube.com/@karolinakuzema?si=Gs2tPOcFIQOECInR
2 razy w tygodniu słuchacie tu podcastu "Zapiski z (nie) donieckiego kwadratu", raz w tygodniu rozmowy z cyklu "Wywiady z (nie) donieckiego kwadratu", raz w miesiącu jest "Debata z (nie) donieckiego kwadratu", "Porady z (nie) donieckiego kwadratu", do tego shorty, "W drodze", wideo specjalne czy "O co chodzi na tej wojnie". Wiem, że wielu z Was kojarzy mnie głównie ze zrzutka.pl/bataliondonbas, gdzie jest na pomoc ZSU zebraliśmy ponad 4,5 mln zł, ale to właśnie ta pomoc kosztowała mnie niestety utratę regularnej pracy. Działam więc na swój rachunek, bo jako bezrobotna jakoś muszę;) zakładam zrzutkę cykliczną, bo mam support ekipy Zrzutki i brak prowizji 🙌🙌
Materiały, o których Wam wspomniałam, tylko w kwestii montażu pochłaniają minimum 2000 zł (w zależności od miesiąca...), a czasem i 3000 zł. A ja nie chcę robić jednego reportażu miesięcznie! Pomoc Ukrainie pochłania masę mojego czasu, ale po 28 latach pracy w dziennikarstwie ciężko się z nim rozstać. Ale z drugiej strony mówiąc brutalnie trzeba mieć co do garnka włożyć 🤷♀️
Jeśli lubicie to, co robię - wesprzyjcie moją pracę dziennikarską. A ja Was nie zawiodę;)
Karolina "Wiedźma" Kuzema
Korzyści płynące ze wsparcia cyklicznego:
Lokalizacja
Oferty/licytacje 9
Organizatora:
Prywatne Q&A (do 10 pytań)
1000 zł
Dostępne 3 szt.
Wybierz temat "Porad z (nie) donieckiego kwadratu"!
250 zł
Dostępne 10 szt.
Twój odcinek "Zapisków z (nie) donieckiego kwadratu"!
500 zł
Dostępne 10 szt.