id: rsarpk

Na dokończenie budowy domu dla niepełnosprawnego rodzeństwa

Na dokończenie budowy domu dla niepełnosprawnego rodzeństwa

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
25 914 zł z 100 000 zł
25%
342 dni do końca
413 wspierających
Wpłać na zrzutkę

Aktualności 5

 • Od naszej ostatniej aktualizacji na budowie została wykonana elewacja budynku wraz z montażem parapetów zewnętrznych, teraz z zewnątrz budynek wygląda jak gotowy do zamieszkania.


  Natomiast w środku również został wykonany kolejny ważny krok, czyli zostały wykonane tynki.


  Przed nami teraz posadzki oraz ogrzewanie podłogowe, dziękujemy wszystkim za wsparcie naszej budowy :)kf1892c53299655d.jpegjfaf5b893c790d26.jpeg

  Czytaj więcej
 • Na naszej budowie zostały wykonane kolejne etapy czyli okna dachowe, instalacja elektryczna oraz wodno-kanalizacyjna. Dużo się dzieje dziękujemy bardzo za wsparcie :)

  Czytaj więcej
 • Dziękujemy bardzo za wsparcie w postaci wpłat na naszą zbiórkę, dzięki Wam możemy realizować kolejne etapy naszej budowy, w połowie lutego rozpoczną się prace nad instalacją elektryczną. O postępach będziemy Was informować :)

  Przypominamy również o możliwości przekazania nam 1% podatku:
  KRS: 0000270809
  CEL: Różanowski,820
  Czytaj więcej
 • Kochani, bardzo dziękujemy za wsparcie naszej zrzutki :)

  Aktualnie od założenia zbiórki zostały wybudowane ściany szczytowe oraz działowe, zostały również postawione kominy oraz została wykonana konstrukcja dachu wraz z odeskowaniem, w zeszłym tygodniu zostały również zamontowane okna oraz drzwi wejściowe.

  Bardzo dużo udało się zrobić, ale jeszcze sporo zostało do zrobienia... Dlatego będziemy bardzo wdzięczni za wpłaty.
  Czytaj więcej
 • Zapraszamy do odsłuchania naszej rozmowy w Radiu Głos:
  http://www.radioglos.pl/wiadomosci/regionalne/6987-ich-marzeniem-jest-wlasny-dom-przystosowany-do-potrzeb-osob-na-wozkach
  Czytaj więcej

Opis zrzutki

k52039670c59b42b.jpeg


Jesteśmy rodzeństwem Marzena, Jarek, Waldek i Natalia Różanowscy. Troje z nas choruje na zanik mięśni. Dokładnie nie wiemy, na jaki rodzaj zaniku chorujemy, ponieważ w badaniach genetycznych wykryto bardzo dużo zmian i ciężko jest określić tę jedną nieprawidłowość, która powoduje naszą chorobę.  Od mniej więcej 8 roku życia poruszamy się na wózku, a od paru lat nasz oddech w nocy wymaga wsparcia nieinwazyjnego respiratora.


Pomimo dość ciężkiej choroby, staramy się czerpać z życia jak najwięcej. Pracujemy przez Internet. Waldek zajmuje się obsługą klienta. Jarek zajmuje się administracją stron. Natalia studiuje księgowość, a w czasie wolnym dużo nam pomaga. Naszym wieloletnim marzeniem, które realizujemy, jest wybudowanie własnego domu. 


sdc0b8adc0f73be1.jpeg


Nasze marzenie o własnych czterech ścianach istniało w głębi serca już wcześniej ale oficjalnie w 2011 roku rozpoczęliśmy zbieranie środków na własne mieszkanie. Po jakimś czasie trochę zmieniliśmy koncepcję z mieszkania na dom.


W 2016 roku kupiliśmy działkę o powierzchni 1059 metrów kwadratowych, która znajduje się przy ulicy Polnej w Somoninie i jest zupełnie płaska, czyli taka jakie wózkowicze lubią najbardziej.


Następnie w 2017 roku kupiliśmy projekt Nicea 2 (którego wizualizację widać na zdjęciu w tle) na który po adaptacji i dostosowaniu go do naszych potrzeb otrzymaliśmy pozwolenie na budowę pod koniec 2018 roku.


Po tylu latach możemy z OGROMNĄ radością i ekscytacją poinformować, że nasza długo wyczekiwana budowa rozpoczęła się pod koniec września 2019 roku.


Z pewnością nie moglibyśmy jej rozpocząć jeszcze przez długi czas, gdyby nie wsparcie lokalnych firm i osób które bardzo nam pomagają. Jesteśmy im za to bardzo wdzięczni. Ale by dokończyć naszą budowę potrzebujemy również Waszego wsparcia.

db1e477702217be2.jpeg


Marzymy o dokończeniu budowy domu, ponieważ w obecnym, gdzie mieszkamy razem z rodzicami, brakuje przestrzeni. Nasza czwórka ma do dyspozycji dwa pokoje, a w naszym wieku przydałoby się trochę prywatności. Poza tym nasi rodzice są coraz starsi i dlatego również potrzebujemy więcej pokoi, by móc zatrudnić osobę która będzie z nami mieszkać i nam pomagać w czynnościach życia codziennego. W przeciwnym razie boimy się, że w przyszłości musielibyśmy trafić do DPS-u.


Co już udało się nam osiągnąć:

 • Zakup działki
 • Adaptacja projektu oraz uzyskanie pozwolenia na budowę
 • Wykop, fundament, ocieplenie fundamentu, zasyp, kanaliza, podkład betonowy
 • Ściany nośne, strop, schody, ściany na poddaszu ze słupkami i wieńcem


Co zostało do zrobienia:

 • Dach którego budowa jest planowana na ten rok
 • Okna
 • Instalacja elektryczna
 • Instalacja gazowa
 • Instalacja ogrzewania
 • Instalacja wody
 • Posadzki
 • Tynki
 • Ocieplenie
 • Drzwi
 • Utwardzenie wjazdu
 • Wyposażenie


Jesteśmy z Somonina, powiat Kartuzy - jeśli chcecie nas Państwo wesprzeć w formie rzeczowej (materiały budowlane) lub wykonaniem pracy na naszą rzecz prosimy o kontakt bezpośredni z koordynatorem budowy Wioletta Goldmann-Nowak - tel. 517-844-434


Wpłacający 413

 
Dane ukryte
10 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
5 zł
 
Dane ukryte
5 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
25 zł
Zobacz więcej

Komentarze 41

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

624 135 zrzutek

i zebrali

375 132 043 zł

A ty na co dziś zbierasz?