Na dokończenie budowy domu dla niepełnosprawnego rodzeństwa ID: rsarpk

Na dokończenie budowy domu dla niepełnosprawnego rodzeństwa ID: rsarpk

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki

20 797 zł z 100 000 zł

20%

20 797 zł

20 797 zł

z 100 000 zł

54 dni

54 dni

do końca

339

339

wspierających
20%
Wpłać na zrzutkę

Aktualności 4

 • Na naszej budowie zostały wykonane kolejne etapy czyli okna dachowe, instalacja elektryczna oraz wodno-kanalizacyjna. Dużo się dzieje dziękujemy bardzo za wsparcie :)

  Czytaj więcej
 • Dziękujemy bardzo za wsparcie w postaci wpłat na naszą zbiórkę, dzięki Wam możemy realizować kolejne etapy naszej budowy, w połowie lutego rozpoczną się prace nad instalacją elektryczną. O postępach będziemy Was informować :)

  Przypominamy również o możliwości przekazania nam 1% podatku:
  KRS: 0000270809
  CEL: Różanowski,820
  Czytaj więcej
 • Kochani, bardzo dziękujemy za wsparcie naszej zrzutki :)

  Aktualnie od założenia zbiórki zostały wybudowane ściany szczytowe oraz działowe, zostały również postawione kominy oraz została wykonana konstrukcja dachu wraz z odeskowaniem, w zeszłym tygodniu zostały również zamontowane okna oraz drzwi wejściowe.

  Bardzo dużo udało się zrobić, ale jeszcze sporo zostało do zrobienia... Dlatego będziemy bardzo wdzięczni za wpłaty.
  Czytaj więcej
 • Zapraszamy do odsłuchania naszej rozmowy w Radiu Głos:
  http://www.radioglos.pl/wiadomosci/regionalne/6987-ich-marzeniem-jest-wlasny-dom-przystosowany-do-potrzeb-osob-na-wozkach
  Czytaj więcej

Opis zrzutki

k52039670c59b42b.jpeg


Jesteśmy rodzeństwem Marzena, Jarek, Waldek i Natalia Różanowscy. Troje z nas choruje na zanik mięśni. Dokładnie nie wiemy, na jaki rodzaj zaniku chorujemy, ponieważ w badaniach genetycznych wykryto bardzo dużo zmian i ciężko jest określić tę jedną nieprawidłowość, która powoduje naszą chorobę.  Od mniej więcej 8 roku życia poruszamy się na wózku, a od paru lat nasz oddech w nocy wymaga wsparcia nieinwazyjnego respiratora.


Pomimo dość ciężkiej choroby, staramy się czerpać z życia jak najwięcej. Pracujemy przez Internet. Waldek zajmuje się obsługą klienta. Jarek zajmuje się administracją stron. Natalia studiuje księgowość, a w czasie wolnym dużo nam pomaga. Naszym wieloletnim marzeniem, które realizujemy, jest wybudowanie własnego domu. 


sdc0b8adc0f73be1.jpeg


Nasze marzenie o własnych czterech ścianach istniało w głębi serca już wcześniej ale oficjalnie w 2011 roku rozpoczęliśmy zbieranie środków na własne mieszkanie. Po jakimś czasie trochę zmieniliśmy koncepcję z mieszkania na dom.


W 2016 roku kupiliśmy działkę o powierzchni 1059 metrów kwadratowych, która znajduje się przy ulicy Polnej w Somoninie i jest zupełnie płaska, czyli taka jakie wózkowicze lubią najbardziej.


Następnie w 2017 roku kupiliśmy projekt Nicea 2 (którego wizualizację widać na zdjęciu w tle) na który po adaptacji i dostosowaniu go do naszych potrzeb otrzymaliśmy pozwolenie na budowę pod koniec 2018 roku.


Po tylu latach możemy z OGROMNĄ radością i ekscytacją poinformować, że nasza długo wyczekiwana budowa rozpoczęła się pod koniec września 2019 roku.


Z pewnością nie moglibyśmy jej rozpocząć jeszcze przez długi czas, gdyby nie wsparcie lokalnych firm i osób które bardzo nam pomagają. Jesteśmy im za to bardzo wdzięczni. Ale by dokończyć naszą budowę potrzebujemy również Waszego wsparcia.

db1e477702217be2.jpeg


Marzymy o dokończeniu budowy domu, ponieważ w obecnym, gdzie mieszkamy razem z rodzicami, brakuje przestrzeni. Nasza czwórka ma do dyspozycji dwa pokoje, a w naszym wieku przydałoby się trochę prywatności. Poza tym nasi rodzice są coraz starsi i dlatego również potrzebujemy więcej pokoi, by móc zatrudnić osobę która będzie z nami mieszkać i nam pomagać w czynnościach życia codziennego. W przeciwnym razie boimy się, że w przyszłości musielibyśmy trafić do DPS-u.


Co już udało się nam osiągnąć:

 • Zakup działki
 • Adaptacja projektu oraz uzyskanie pozwolenia na budowę
 • Wykop, fundament, ocieplenie fundamentu, zasyp, kanaliza, podkład betonowy
 • Ściany nośne, strop, schody, ściany na poddaszu ze słupkami i wieńcem


Co zostało do zrobienia:

 • Dach którego budowa jest planowana na ten rok
 • Okna
 • Instalacja elektryczna
 • Instalacja gazowa
 • Instalacja ogrzewania
 • Instalacja wody
 • Posadzki
 • Tynki
 • Ocieplenie
 • Drzwi
 • Utwardzenie wjazdu
 • Wyposażenie


Jesteśmy z Somonina, powiat Kartuzy - jeśli chcecie nas Państwo wesprzeć w formie rzeczowej (materiały budowlane) lub wykonaniem pracy na naszą rzecz prosimy o kontakt bezpośredni z koordynatorem budowy Wioletta Goldmann-Nowak - tel. 517-844-434


Wpłacający339

SL
Sebastian Lukas
20 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
15 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
10 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
10 zł
 
Dane ukryte
10 zł
Zobacz więcej

Komentarze26

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

519 943 zrzutki


A ty na co dziś zbierasz?