id: rsarpk

Na dokończenie budowy domu dla niepełnosprawnego rodzeństwa

Na dokończenie budowy domu dla niepełnosprawnego rodzeństwa

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
33 590 zł
z 100 000
33%
zakończona
31.08.2022r
504
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Nasi użytkownicy założyli 1 065 868 zrzutek i zebrali 1 160 416 437 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności6

 • Dzień dobry Kochani, jest nam bardzo miło że wciąż wspieracie zbiórkę na nasz dom. Dziś chcemy podzielić się zdjęciami z kolejnego długo wyczekiwanego etapu czyli podłączenia przyłącza wody i kanalizacji. Cieszymy się że udało się zakończyć ten etap, ponieważ odcinek przyłącza był dość długi (około 70m) oraz dość skomplikowany. Aktualnie jesteśmy na etapie, uzbrajania skrzynki rozdzielczej od elektryki oraz podłączenia do niej kabla zasilającego, ze skrzynki przy bramie, której nie ma, ale będzie :) O kolejnych etapach będziemy pisać. Pozdrawiamy :)


  y2caa7172f5161b8.jpeg

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

k52039670c59b42b.jpeg


Jesteśmy rodzeństwem Marzena, Jarek, Waldek i Natalia Różanowscy. Troje z nas choruje na zanik mięśni. Dokładnie nie wiemy, na jaki rodzaj zaniku chorujemy, ponieważ w badaniach genetycznych wykryto bardzo dużo zmian i ciężko jest określić tę jedną nieprawidłowość, która powoduje naszą chorobę.  Od mniej więcej 8 roku życia poruszamy się na wózku, a od paru lat nasz oddech w nocy wymaga wsparcia nieinwazyjnego respiratora.


Pomimo dość ciężkiej choroby, staramy się czerpać z życia jak najwięcej. Pracujemy przez Internet. Waldek zajmuje się obsługą klienta. Jarek zajmuje się administracją stron. Natalia studiuje księgowość, a w czasie wolnym dużo nam pomaga. Naszym wieloletnim marzeniem, które realizujemy, jest wybudowanie własnego domu. 


sdc0b8adc0f73be1.jpeg


Nasze marzenie o własnych czterech ścianach istniało w głębi serca już wcześniej ale oficjalnie w 2011 roku rozpoczęliśmy zbieranie środków na własne mieszkanie. Po jakimś czasie trochę zmieniliśmy koncepcję z mieszkania na dom.


W 2016 roku kupiliśmy działkę o powierzchni 1059 metrów kwadratowych, która znajduje się przy ulicy Polnej w Somoninie i jest zupełnie płaska, czyli taka jakie wózkowicze lubią najbardziej.


Następnie w 2017 roku kupiliśmy projekt Nicea 2 (którego wizualizację widać na zdjęciu w tle) na który po adaptacji i dostosowaniu go do naszych potrzeb otrzymaliśmy pozwolenie na budowę pod koniec 2018 roku.


Po tylu latach możemy z OGROMNĄ radością i ekscytacją poinformować, że nasza długo wyczekiwana budowa rozpoczęła się pod koniec września 2019 roku.


Z pewnością nie moglibyśmy jej rozpocząć jeszcze przez długi czas, gdyby nie wsparcie lokalnych firm i osób które bardzo nam pomagają. Jesteśmy im za to bardzo wdzięczni. Ale by dokończyć naszą budowę potrzebujemy również Waszego wsparcia.

db1e477702217be2.jpeg


Marzymy o dokończeniu budowy domu, ponieważ w obecnym, gdzie mieszkamy razem z rodzicami, brakuje przestrzeni. Nasza czwórka ma do dyspozycji dwa pokoje, a w naszym wieku przydałoby się trochę prywatności. Poza tym nasi rodzice są coraz starsi i dlatego również potrzebujemy więcej pokoi, by móc zatrudnić osobę która będzie z nami mieszkać i nam pomagać w czynnościach życia codziennego. W przeciwnym razie boimy się, że w przyszłości musielibyśmy trafić do DPS-u.


Co już udało się nam osiągnąć:

 • Zakup działki
 • Adaptacja projektu oraz uzyskanie pozwolenia na budowę
 • Wykop, fundament, ocieplenie fundamentu, zasyp, kanaliza, podkład betonowy
 • Ściany nośne, strop, schody, ściany na poddaszu ze słupkami i wieńcem


Co zostało do zrobienia:

 • Dach którego budowa jest planowana na ten rok
 • Okna
 • Instalacja elektryczna
 • Instalacja gazowa
 • Instalacja ogrzewania
 • Instalacja wody
 • Posadzki
 • Tynki
 • Ocieplenie
 • Drzwi
 • Utwardzenie wjazdu
 • Wyposażenie


Jesteśmy z Somonina, powiat Kartuzy - jeśli chcecie nas Państwo wesprzeć w formie rzeczowej (materiały budowlane) lub wykonaniem pracy na naszą rzecz prosimy o kontakt bezpośredni z koordynatorem budowy Wioletta Goldmann-Nowak - tel. 517-844-434


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 504

preloader

Komentarze 50

 
2500 znaków