Polski Czerwony Krzyż - #NaRatunekPowódź
Polski Czerwony Krzyż - #NaRatunekPowódź
Nasi użytkownicy założyli 1 215 936 zrzutek i zebrali 1 317 642 850 zł
A ty na co dziś zbierasz?
Aktualności13
-
Strata domu, ewakuacja, a nawet obserwowanie zrozpaczonych rodziców, którzy zmagają się z konsekwencjami katastrofy, to wydarzenia, które mogą wywrzeć ogromny wpływ na rozwój emocjonalny i psychiczny dziecka. Powrót do zalanego domu, widok zniszczeń i brak poczucia bezpieczeństwa mogą wywoływać stany lękowe, koszmary oraz nadmierne pobudzenie emocjonalne. Dzieci mogą obawiać się kolejnych katastrof, nawet w sytuacjach, które nie stanowią realnego zagrożenia.
Dlatego też rozpoczęliśmy właśnie program Zielonej Szkoły dla dzieci z terenów dotkniętych powodzią. Podczas 3 tygodniowych turnusów łącznie w wyjeździe PCK udział weźmie ponad 350 dzieci z trzech szkół z województw Dolnośląskiego i Opolskiego.
W projekcie weźmie udział ponad 350 uczniów z klas 1-8 szkół podstawowych z Bardo, Lewina Brzeskiego oraz Łomnicy wraz z opiekunami. „Zielona Szkoła” Polskiego Czerwonego Krzyża obejmuje 2 turnusy do Ośrodka ZHP „Nadwarciański Gród” w Załęczu Wielkim oraz jeden wyjazd do Lublina (gdzie dzieci zostaną zakwaterowane w akademiku Lubelskiego Uniwersytetu Medycznego). Pierwszy turnus rozpocznie się już w niedzielę, 29 września i potrwa do 6 października, drugi już tydzień później (6 października – 13 października). Na miejscu dzieci będą mogły uczestniczyć w zajęciach rekreacyjnych i edukacyjnych, które pomogą im uporać się z traumatycznymi doświadczeniami związanymi z powodzią.
Przyjęcie dzieci z pierwszego turnusu w Załęczu Wielkim
Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!
Dodawaj aktualności i informuj wspierających o postępach akcji.
To zwiększy wiarygodność Twojej zrzutki i zaangażowanie darczyńców.
Opis zrzutki
Apel o wsparcie – każda złotówka ma znaczenie!
PCK rozpoczyna ogólnopolską zbiórkę #NaRatunekPowódź, która umożliwi szybką pomoc poszkodowanym.
Ostatnie dni przyniosły dramatyczne zmiany hydrologiczne w południowych regionach Polski. Sytuacja zmienia się z minuty na minutę. Rzeki przybierają błyskawicznie, a intensywne opady deszczu, które mają potrwać do końca weekendu, mogą doprowadzić do jeszcze większych zniszczeń, o czym na bieżąco informują lokalne władze.
Polski Czerwony Krzyż, we współpracy z lokalnymi sztabami kryzysowymi, służbami ratowniczymi oraz samorządami, już teraz przygotowuje się do organizowania pomocy dla najbardziej dotkniętych rejonów. Zbiórka ma na celu zebranie funduszy, które natychmiast zostaną wykorzystane na zakup niezbędnych produktów i sprzętu. Wśród priorytetów jest zapewnienie poszkodowanym:
Pakietów żywnościowych: W pierwszej fazie akcji pomocowej kluczowe będzie dostarczenie paczek żywnościowych dla osób ewakuowanych z zagrożonych terenów.
Wody pitnej: Zniszczenia infrastruktury wodociągowej i zanieczyszczenie wód to jedne z częściej występujących skutków powodzi. PCK już przygotowuje zapasy wody pitnej, która zostanie dostarczona tam, gdzie lokalne ujęcia przestaną funkcjonować.
Pakietów higienicznych: Powódź przynosi również zagrożenie sanitarne. Woda zalewająca tereny często jest zanieczyszczona, co zwiększa ryzyko wystąpienia chorób. PCK już teraz planuje dostarczenie pakietów higienicznych, zawierających środki czystości, dezynfekujące oraz niezbędne produkty higieniczne.
Osuszaczy: Po zakończeniu akcji ratunkowej kluczowe będzie osuszanie zalanych budynków. Pieniądze ze zbiórki umożliwią zakup osuszaczy, które po tym, jak poziom wody opadnie, pomogą w przywracaniu mieszkańcom godnych warunków życia.
Inne formy wpłaty:
• przelewem na konto Polskiego Czerwonego Krzyża w Banku Millenium:
16 1160 2202 0000 0002 7718 3060 (tytułem NaRatunekPowódź),
• przez BLIK – tel. 794 33 22 11 z dopiskiem Powódź
Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!