id: espbj5

Wesprzyj rozwój Nauka. To Lubię

Wesprzyj rozwój Nauka. To Lubię

Aktualności14

 • Drodzy Mecenasi!


  Wasze wsparcie pomaga nam nieustannie rozwijać się i tworzyć nowe materiały popularnonaukowe dla dorosłych i dzieci. Podsumowaliśmy niedawno 2022 rok. Wiedzieliśmy, że był intensywny, ale dopiero zsumowanie wszystkiego pokazało nam, jak wiele zrobiliśmy. Za nami dziesiątki godzin pracy nad projektami, które przełożyły się na ponad 300 materiałów Nauka. To Lubię. Powstało:

  • 47 filmów na główny kanał Nauka. To Lubię
  • 27 materiałów video na kanał Nauka. To Lubię Junior
  • 241 wpisów w serwisie Nauka. To Lubię

  Ranking najpopularniejszych filmów i artykułów znajdziecie TUTAJ.


  Rok 2022 przyniósł też w Fundacji Nauka. To Lubię wiele ważnych wydarzeń. Promowaliśmy polskich naukowców za granicą (m.in. w Dubaju i USA), stworzyliśmy nowy format video na kanale YT Nauka. To Lubię pt. „Innowatorzy”, a dzięki Waszemu wsparciu wyprodukowaliśmy serial dla dzieci o przygodach sondy kosmicznej (do zobaczenia TUTAJ).


  Dzięki Wam i my możemy wspierać. Nasz program grantowy "Nowi superbohaterowie" przewiduje pomoc finansową i medialną dla młodych, zdolnych naukowców. W 2022 roku przyznaliśmy trzy granty (a kolejne dwa trafią do nowych beneficjentów już w styczniu). Wsparliśmy:

  • Grupę Alkonost, budującą mikrosatelitę
  • Członków Sekcji Rakietowej Studenckiego Koła Astronautycznego Politechniki Warszawskiej, pracujących nad rakietą Twardowsky
  • Antka, Emilię i Klaudię, którzy wraz z dwójką rówieśników ze ZEA opracowali swój własny projekt misji na Marsa


  Rok 2022 pokazał nam, że to, co robimy, ma sens i jest potrzebne. Mamy nadzieję nie zwalniać tempa w 2023 roku.


  Dziękuję za Wasze wsparcie.

  Tomasz Rożek

  hjScNtl1G2Yaxang.png


  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

e8299d4cbdc24f33.pngNauka to Lubię ma już 8 lat. Dzisiaj to już nie tylko video blog, który właśnie przekroczył liczbę pół miliona subskrypcji, ale także podcast, kanał naukowy dla dzieci i strona www. To wszystko dla Was i dzięki Wam. I mam nadzieję, że to dopiero początek. Sam jednak nie jestem w stanie rozwijać środowiska Nauka. To Lubię, dlatego chcę was poprosić o pomoc. 

 

Moje działania znajdziesz pod tymi linkami:

 

Blog Nauka. To Lubię

Kanał na YouTube Nauka. To Lubię

Kanał na YouTube Nauka. To Lubię Junior

Podcast Nauka. To Lubię

 

CEL ZRZUTKI

 

Dzięki Waszemu wsparciu chciałbym stworzyć naukowy serwis fact-checkingowy. Ostatnie miesiące szczególnie wyraźnie pokazały, jak ważne są wiarygodne źródła informacji. Chciałbym stworzyć miejsce, w którym będzie można weryfikować naukowe fakty.

 

Dla najmłodszych chciałbym robić ciekawe, rozwijające serie video. Mam nadzieję, że uda nam się zebrać środki, by były wizualnie piękne i animowane.


Zobacz jeden z moich filmów na kanał Nauka. To Lubię Junior:

 


Rodzicom i nauczycielom chciałbym dostarczać więcej interesujących materiałów, nie tylko w formie video, ale także w formie np. poradników.


Ponadto za część kwoty, którą wpłacicie na konto zrzutki chcę stworzyć fundusz grantowy dla młodych i zdolnych uczniów. Zależy mi na wspieraniu czasami szalonych, ale moim zdaniem wartościowych projektów naukowych. Spotykam wielu młodych ludzi, którzy mają ogromny potencjał, uważam, że nie możemy pozwolić na to, żeby się marnował. W przeszłości wspierałem różne inicjatywy – jak chociażby ostatnio budowę uczniowskiego „satelity”  – ale chcę by Fundacja Nauka. To Lubię zajmowała się tym regularnie.

 

Osoby, które zdecydują się na stałe wspieranie fundacji zaproszę do rady, która będzie współdecydowała, które naukowe projekty warto sfinansować!


POMÓŻ MI ZREALIZOWAĆ TEN CEL

 

Naukę popularyzuję od lat. Sprawdzam fakty, mówię o nich w sposób zrozumiały, chcę byście byli na bieżąco z tym, co dzieje się w nauce. Uważam, że to ważne i dla osób dorosłych i dla dzieci. W rozwoju Nauka. To Lubię dotarłem jednak do ściany. Bez finansowego wsparcia nie jestem w stanie robić więcej. Czas mamy szczególny, dla wielu bardzo trudny. Ostatnie miesiące szczególnie wyraźnie pokazały, jak ważne są wiarygodne źródła informacji, jak ważne jest wspieranie rodziców i szkoły w edukacji dzieci. Dlatego właśnie TERAZ was proszę o finansowe wsparcie. Za każdą, nawet najmniejszą kwotę z całego serca dziękuję. 


Zachęcam do wpłaty cyklicznej, ale nie narzucam żadnych progów. Wspierasz tyle, ile możesz. Bez względu na kwotę, Mecenasów Nauka. To Lubię zapraszam do zamkniętej grupy, w której będziemy:


- regularnie spotykać się w formule online;

- dyskutować o tematach odcinków;

- decydować o przyznawaniu grantów;

- ustalać daty i miejsca spotkań stacjonarnych (po pandemii).


DOŁĄCZ DO GRUPY MECENASÓW NAUKA. TO LUBIĘ

e1fedccfe53be5ec.jpeg

Dlaczego wsparcie cykliczne jest tak ważne?

Będę regularne spotykał się (w formule on-line) z osobami wpłacającymi cyklicznie
Będziemy umawiać się na spotkania stacjonarne (po pandemii)
Na specjalnej grupie społeczności Nauka. To Lubię będziemy dyskutować o tematach odcinków filmów na kanale NTL
Wybierając cykliczne wsparcie zasiądziesz w specjalnej radzie, która będzie współdecydowała, które naukowe projekty warto sfinansować
Korzyści płynące ze wsparcia cyklicznego:
Organizator otrzymuje 100% Twoich środków - nie pobieramy prowizji
Zachowujesz pełną kontrolę - w każdej chwili możesz bez zobowiązań przerwać wsparcie
Organizator może w pełni skupić się na swojej twórczości/działalności
Otrzymujesz stały dostęp do postów oraz specjalne wyróżnienie
Nie musisz pamiętać o kolejnych wpłatach
To prostsze niż Ci się wydaje :)
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Komentarze 84

 
2500 znaków