id: espbj5

Wesprzyj rozwój Nauka. To Lubię

Wesprzyj rozwój Nauka. To Lubię

4 892
z 10 000 zł miesięcznie
48%
132 381 zł 
łącznie
3350 
wspierających
Wspieram
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności12

 • Mija rok, od kiedy poprosiłem Was o pomoc w rozwoju Nauka. To Lubię. Bardzo Wam dziękuję za każde wsparcie finansowe. Dzięki niemu wraz z Fundacją Nauka. To Lubię stworzyliśmy:

  🔷 niemal 170 tekstów popularnonaukowych,

  🔷 treści poradnikowe dla Akademii Cyfrowego Rodzica,

  🔷 dwa duże raporty fact-checkingowe (które możecie pobrać ze strony www.naukatolubie.pl),

  🔷 dziesiątki filmów na kanał YT Nauka. To Lubię,

  🔷 nowy kanał YT z treściami dla dzieci z Ukrainy - Nauka. To Lubię - Świat.


  Ponadto przyznaliśmy 4 granty dla młodych naukowców i tworzymy nową serię edukacyjną na kanał Nauka. To Lubię Junior.


  Dziękuję Wam za zaufanie!

  Czytaj więcej
 • Nie zwalniamy tempa pracy nad naszym kanałem dla dzieci i młodzieży z Ukrainy Nauka. To Lubię - Świat. Po lekcjach j. polskiego, przyszedł czas na dubbing naszej kultowej serii dla najmłodszych - "Jak działa człowiek?".


  b6ff135e13250470.jpeg

  Poprzez nowy kanał chcemy nie tylko uczyć j. polskiego, ale też dać najmłodszym gościom dostęp do ciekawych materiałów edukacyjnych. Seria jest w pełni dubbingowana. W opisie filmu znajduje się link do polskiej wersji językowej oraz do słowniczka z najważniejszymi wyrazami z każdego filmu.


  Stworzenie dubbingu było możliwe dzięki Mecenasom Nauka. To Lubię. Bardzo dziękujemy za wsparcie!

  Czytaj więcej
 • Otworzyliśmy kanał dla dzieci z Ukrainy!


  id0679f237204569.jpeg

  Wojna u naszych wschodnich sąsiadów sprawiła, że wiele Polaków otworzyło swoje serca i okazało pomocną dłoń. Zastanawialiśmy się, w jaki sposób Fundacja Nauka. To Lubię mogłaby się włączyć w pomoc potrzebującym i odpowiedź przyszła bardzo szybko. Będziemy robić to, co potrafimy najlepiej – czyli edukować!


  Postanowiliśmy otworzyć nowy kanał edukacyjno-popularnonaukowy dla dzieci i młodzieży z Ukrainy. Na ten moment znajdują się na nim proste lekcje, które oswajają z językiem polskim i pomagają odnaleźć się w nowym kraju (na przykład w szkole). Niebawem pojawią się tłumaczenia naszych cykli z kanału Nauka. To Lubię Junior - "Jak działa człowiek" oraz "Matematyka jest wszędzie".


  Kanał znajdziecie pod tym linkiem 👉🏻

  www.youtube.com/channel/UCjh7fz76HqTIlFLBt7kfIkg Jeśli znacie kogoś, komu lekcje mogą się przydać, prosimy, podeślijcie im tę informację.


  q46e601e9f192099.jpeg

  Zależało nam na tym, żeby do produkcji naszych materiałów zaangażować społeczność ukraińską, dlatego to właśnie oni są naszymi tłumaczami i dubbingowcami, a za swoją pracę otrzymują wynagrodzenie. Chociaż w taki sposób jesteśmy w stanie im pomóc.


  Projekt jest w 100% non profit i Fundacja Nauka. To Lubię nie zarabia na nim ani złotówki, a jego realizacja jest możliwa między innymi dzięki Wam - naszym Mecenasom, którzy wspierają Fundację Nauka. To Lubię poprzez Zrzutkę. Dziękujemy, że jesteście z nami. Za każdą złotówkę jesteśmy ogromnie wdzięczni!

  Czytaj więcej
 • Drodzy Mecenasi!

  Dzięki Waszemu wsparciu zespół Fundacji Nauka. To Lubię pracuje pełną parą. Regularnie nowe treści popularnonaukowe pojawiają się na kanale YT i portalu. Stale rozwijamy bazę artykułów dla najmłodszych na Nauka. To Lubię Junior. Na czas ferii, poza ciekawostkami z zimą w tle, zaproponowaliśmy im też serię filmów z prostymi, domowymi eksperymentami. Niedawno ukończyliśmy zmianę strony Akademii Cyfrowego Rodzica. Co dalej?


  Planów mamy naprawdę dużo. Przede wszystkim przygotowujemy ostatnie nagrania do serii edukacyjnej o kosmicznej sondzie Poznajce. Unikatowe imię naszej głównej bohaterki to dziecięca propozycja, która zwyciężyła w naszym konkursie. Już nie możemy się doczekać, kiedy pokażemy Wam efekt pracy. Filmu wykonanego w tej technice jeszcze na kanale Junior nie było.


  a60a5cf25b4bbdd3.png

  Nasze działania nie dzieją się też w oderwaniu od otaczających nas realiów. Postanowiliśmy wspomóc najmłodszych, którzy przyjechali do Polski z Ukrainy. Stworzyliśmy dla nich filmy, które pomogą im się odnaleźć w nowym kraju i nauczyć języka polskiego. Premiera kanału, przygotowanego specjalnie z myślą o nich, to kwestia kilku dni, których potrzebujemy na zmontowanie nagrań.


  To wszystko możemy robić dzięki Waszemu wsparciu, za które bardzo dziękuję.

  Czytaj więcej
 • Drodzy Mecenasi!

  Dzięki waszemu wsparciu utworzyliśmy fundusz grantowy dla młodych i zdolnych uczniów. Chcemy wspierać rozwijanie pasji i realizację niezwykłych pomysłów. Jesteśmy dumni, że udało nam się już sfinansować kilka projektów. Staramy się o nich na bieżąco informować na stronie.


  Niedawno nasz grant otrzymało Rakietowe Koło Naukowo – Techniczne „Invenio”

  O tworzonych przez nie silnikach hybrydowych przeczytasz TUTAJ

  f769b02a56918710.jpeg


  Czytaj więcej
 • Drodzy Mecenasi!


  Minął już prawie miesiąc, od kiedy ruszył projekt Akademia Superbohaterów. Do książki i gry karcianej dołączyły w międzyczasie koszulki z naszymi bohaterami. Koszulki możecie zamówić tylko do 7 listopada.

  s7cb4ceab50d8bb3.jpegNasze produkty zamówicie tylko w sklepie Fundacji Nauka. To Lubię www.sklep.naukatolubie.pl

  Dochód ze sprzedaży pozwala realizować ciekawe materiały edukacyjne dla dzieci i rodziców, a także finansować granty dla młodych, zdolnych naukowców.  Czytaj więcej
 • Drodzy,

  wystartowaliśmy z nowym projektem: nowa książka i pierwsza gra karciana, która stworzyłem: https://sklep.naukatolubie.pl, a Wy jako Mecenasi macie 20% zniżki na zakup. Wszystkie szczegóły otrzymaliście w mailu, jesli ktoś z Mecenasów nie odebrał proszę o kontakt: [email protected]


  Pozdrawiam,

  Tomek


  lb60307a911cb39c.png

  Czytaj więcej
 • Minęło trochę czasu, więc bardzo chciałbym Wam pokazać, co nowego w ostatnim czasie udało nam się zrobić dzięki Waszemu wsparciu.


  • Raporty fact checkingowe - to nowy format, w którym poruszam ważne, bieżące tematy, biorąc pod lupę najnowsze badania naukowe, dotyczące omawianego zagadnienia. Do tej pory udało nam się opracować dwa takie raporty, którym towarzyszą materiały video na kanał Nauka. To Lubię:


  Raport o skuteczności noszenia maseczek w kontekście pandemii Covid-19

  Raport na temat szczepień dzieci przeciw Covid-19


  • Nowy format video - Subiektywnym Okiem Rożka - czyli cotygodniowy przegląd najważniejszych (subiektywnie) lub najciekawszych badań/odkryć naukowych. Filmy z tego cyklu możecie zobaczyć TUTAJ.
  • W przygotowaniu jest serial animowany dla dzieci w technice animacji poklatkowej, dotyczący przygód sondy kosmicznej. Tego nie mogę Wam jeszcze zaprezentować, ale chciałbym, żebyście wiedzieli o tym projekcie, który powstaje z myślą o najmłodszych.
  • Niezmiennie zapraszam wszystkich Mecenasów na zamkniętą grupę na Facebooku, na której organizuję od czasu do czasu spotkania live, informując na bieżąco o działaniach Fundacji Nauka. To Lubię.


  Z całego serca dziękuję wszystkim, którzy zdecydowali się na wsparcie i rozwój działań Fundacji. Bez Was - drodzy Mecenasi - nie byłoby wielu wartościowych projektów.


  Serdecznie pozdrawiam,

  Tomek Rożek

  Czytaj więcej
 • Drodzy Mecenasi!


  Wczoraj z okazji Dnia Dziecka Fundacja Nauka. To Lubię ogłosiła konkurs plastyczny dla najmłodszych, który mógł zostać zorganizowany między innymi dzięki Waszemu wsparciu! Bardzo za to dziękuję w imieniu swoim i naszych przyszłych laureatów :-)


  Szczegóły konkursu, który powstał w ramach projektu "Akademia Cyfrowego Rodzica", znajdują się tutaj:


  SZCZEGÓŁY KONKURSU

  m275591adcbe766f.png

  Zachęcam Wasze dzieci, lub dzieci Waszych znajomych, przyjaciół, rodziny, do uczestnictwa. Poślijcie tę informację dalej w świat.

  Czytaj więcej
 • Minęły 3 tygodnie od wystartowania zrzutki na rozwój projektów Nauka. To Lubię i dziś chciałbym się podzielić pierwszymi efektami prac oraz pokazać, co udało się stworzyć dzięki Waszemu wsparciu.


  #1 Pierwszy materiał to fact-checkingowy film na temat sadzenia lasów. W podlinkowanym poniżej video staram się odpowiedzieć na pytanie, czy sadzenie drzew pomogłoby zatrzymać postępujące zmiany klimatyczne?


  POD TYM LINKIEM ZNAJDZIESZ FILM NA TEN TEMAT


  #2 Wczoraj miał swoją premierę naukowy raport fact-checkingowy dotyczący skuteczności maseczek w kontekście walki z pandemią koronawirusa. Fundacja przygotowała raport w formie dokumentu pdf oraz film na kanał YouTube Nauka. To Lubię


  PRZEJDŹ DO FILMU


  ZOBACZ DOKUMENT PDF


  PRZECZYTAJ WPIS NA BLOGU


  Za każde wsparcie dziękuję i obiecuję jeszcze więcej ciekawych materiałów!

  Czytaj więcej
 • Wszystkich, którzy wsparli rozwój Nauka. To Lubię, zapraszam do zapisu na specjalną listę mailingową. Za pomocą tego newslettera będę na bieżąco wysyłał Wam wiadomości na temat działań fundacji, które wsparliście poprzez zrzutkę.


  TUTAJ ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

  r8872da533a5624d.jpeg

  Czytaj więcej
 • Drodzy,

  „Nauka. To Lubię” – zarówno portal, jak i kanał oraz fanpage szybko się rozwijają. To Wasza zasługa!

  Właśnie przekroczyliśmy pół miliona subskrypcji na YouTube‼️

  Ogromnie Wam dziękuję za to, że jesteście i za to, że mogę liczyć na Wasze zaufanie!

  Przed nami wiele ciekawych projektów, filmów, tekstów. Wszystko dzięki Wam i dla Was!

  Czy dosięgniemy miliona subskrypcji? 😉 Czas pokaże, a dziś dziękuję za to, że jesteście ze mną.

  Tomasz Rożek

  ted37ac402315b19.png

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

e8299d4cbdc24f33.pngNauka to Lubię ma już 8 lat. Dzisiaj to już nie tylko video blog, który właśnie przekroczył liczbę pół miliona subskrypcji, ale także podcast, kanał naukowy dla dzieci i strona www. To wszystko dla Was i dzięki Wam. I mam nadzieję, że to dopiero początek. Sam jednak nie jestem w stanie rozwijać środowiska Nauka. To Lubię, dlatego chcę was poprosić o pomoc. 

 

Moje działania znajdziesz pod tymi linkami:

 

Blog Nauka. To Lubię

Kanał na YouTube Nauka. To Lubię

Kanał na YouTube Nauka. To Lubię Junior

Podcast Nauka. To Lubię

 

CEL ZRZUTKI

 

Dzięki Waszemu wsparciu chciałbym stworzyć naukowy serwis fact-checkingowy. Ostatnie miesiące szczególnie wyraźnie pokazały, jak ważne są wiarygodne źródła informacji. Chciałbym stworzyć miejsce, w którym będzie można weryfikować naukowe fakty.

 

Dla najmłodszych chciałbym robić ciekawe, rozwijające serie video. Mam nadzieję, że uda nam się zebrać środki, by były wizualnie piękne i animowane.


Zobacz jeden z moich filmów na kanał Nauka. To Lubię Junior:

 


Rodzicom i nauczycielom chciałbym dostarczać więcej interesujących materiałów, nie tylko w formie video, ale także w formie np. poradników.


Ponadto za część kwoty, którą wpłacicie na konto zrzutki chcę stworzyć fundusz grantowy dla młodych i zdolnych uczniów. Zależy mi na wspieraniu czasami szalonych, ale moim zdaniem wartościowych projektów naukowych. Spotykam wielu młodych ludzi, którzy mają ogromny potencjał, uważam, że nie możemy pozwolić na to, żeby się marnował. W przeszłości wspierałem różne inicjatywy – jak chociażby ostatnio budowę uczniowskiego „satelity”  – ale chcę by Fundacja Nauka. To Lubię zajmowała się tym regularnie.

 

Osoby, które zdecydują się na stałe wspieranie fundacji zaproszę do rady, która będzie współdecydowała, które naukowe projekty warto sfinansować!


POMÓŻ MI ZREALIZOWAĆ TEN CEL

 

Naukę popularyzuję od lat. Sprawdzam fakty, mówię o nich w sposób zrozumiały, chcę byście byli na bieżąco z tym, co dzieje się w nauce. Uważam, że to ważne i dla osób dorosłych i dla dzieci. W rozwoju Nauka. To Lubię dotarłem jednak do ściany. Bez finansowego wsparcia nie jestem w stanie robić więcej. Czas mamy szczególny, dla wielu bardzo trudny. Ostatnie miesiące szczególnie wyraźnie pokazały, jak ważne są wiarygodne źródła informacji, jak ważne jest wspieranie rodziców i szkoły w edukacji dzieci. Dlatego właśnie TERAZ was proszę o finansowe wsparcie. Za każdą, nawet najmniejszą kwotę z całego serca dziękuję. 


Zachęcam do wpłaty cyklicznej, ale nie narzucam żadnych progów. Wspierasz tyle, ile możesz. Bez względu na kwotę, Mecenasów Nauka. To Lubię zapraszam do zamkniętej grupy, w której będziemy:


- regularnie spotykać się w formule online;

- dyskutować o tematach odcinków;

- decydować o przyznawaniu grantów;

- ustalać daty i miejsca spotkań stacjonarnych (po pandemii).


DOŁĄCZ DO GRUPY MECENASÓW NAUKA. TO LUBIĘ

e1fedccfe53be5ec.jpeg

Dlaczego wsparcie cykliczne jest tak ważne?

Będę regularne spotykał się (w formule on-line) z osobami wpłacającymi cyklicznie
Będziemy umawiać się na spotkania stacjonarne (po pandemii)
Na spcecjalnej grupie społeczności Nauka. To Lubię będziemy dyskutować o tematach odcinków filmów na kanale NTL
Wybierając cykliczne wsparcie zasiądziesz w specjalnej radzie, która będzie współdecydowała, które naukowe projekty warto sfinansować
Korzyści płynące ze wsparcia cyklicznego:
Organizator otrzymuje 100% Twoich środków - nie pobieramy prowizji
Zachowujesz pełną kontrolę - w każdej chwili możesz bez zobowiązań przerwać wsparcie
Organizator może w pełni skupić się na swojej twórczości/działalności
Otrzymujesz stały dostęp do postów oraz specjalne wyróżnienie
Nie musisz pamiętać o kolejnych wpłatach
To prostsze niż Ci się wydaje :)
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 3350

preloader

Komentarze 83

 
2500 znaków

Otrzymuj wsparcie. Regularnie.