Aktualności 2

  • Hura, mamy DRUGI tysiąc! Dwa tysiące to był nasz cel, który został osiągnięty jeszcze przed datą końcową. Dlatego z wielką radością po raz KOLEJNY zwiększamy próg i walczmy do samego końca. 6 dni ciężkiej walki przed nami, robimy to dla wspaniałych kotków z Kociarni!

    Czytaj więcej
  • Na koncie wybiło pierwsze 1000 złotych, a może nie ostatnie? Serdecznie dziękujemy, że zdecydowaliście się pomóc naszym kociakom. Jednak się nie poddajemy, zaciskamy pasa i przemy do przodu, bo zostały nam jeszcze 3 tygodnie! 🐾❤️

    Czytaj więcej

Opis zrzutki

Zima to ciężki czas dla fundacji wspierających zwierzęta - poza kosztami stałymi dochodzą opłaty za ogrzewanie, koty mają większe zapotrzebowanie na ciepło i jedzenie. To też czas, w którym częściej podrzuca się i porzuca czworonogi, gdy okazują się nietrafionym prezentem lub zbędnym bagażem na wyjazd w czasie ferii świątecznych.


W ramach projektu na studia zdecydowałyśmy się wesprzeć naszych mniejszych przyjaciół, a zebrane środki przeznaczyć na Kociarnię w Ostródzie, którą tworzy Pani Agnieszka wraz z innymi dobrymi ludźmi. Wolontariuszy jest kilku, którzy regularnie odwiedzają koty - sprzątają, karmią, głaszczą i przede wszystkim próbują znaleźć domy. Żadna z tych czynności nie należy do najłatwiejszych.


Kociarnia działa od ponad dwóch lat, sponsorują ją ludzie dobrej woli - nie otrzymują żadnej pomocy z miasta ani tym bardziej z państwa. I zajmuje się ponad 40 kotami: najmłodsza z nich Aga ma zaledwie kilka miesięcy, a najstarszy Jubilat skończył 10 lat. Są koty zdrowe, są niestety i te chore - są także te wolnożyjące, które są regularnie przez fundację kastrowane, by zapobiec dalszemu niekontrolowanemu rozmnażaniu. Koszta leczenia miesięcznie zbliżają się do 10 tysięcy, karmienie zwierzaków to kolejny tysiąc. Są jeszcze butle z gazem do ogrzewania, jest chemia gospodarcza.


Dlatego chcemy pomóc, jak umiemy. Studiujemy dziennikarstwo, więc media społecznościowe i internet nie są nam obce - znamy je doskonale i chcemy ich użyć, by zrobić coś dobrego. Stworzyłyśmy akcję #dajpiątakadlakociaka bo wiemy, że w okresie świątecznym szczególnie ciężko jest znaleźć jakiś grosz, by przekazać go na cele charytatywne. Wiemy też, że ludzie mają dobre serca i właśnie w tym magicznym czasie wyjątkowo to pokazują - dlatego każdy grosz się liczy, każda wpłata. Daj piątaka dla kociaka, bo to zbiórka kasy na kocie rarytasy!

Wpłacający 89

J
Janina
500 zł
 
Dane ukryte
200 zł
GK
Grażyna Kłodnicka
155 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
90 zł
M
Minionki w czapce
65 zł
 
Dane ukryte
60 zł
KN
Kamil Nazaruk
50 zł
W
Wioletta
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

647 307 zrzutek

i zebrali

403 560 655 zł

A ty na co dziś zbierasz?