id: nbf3b4

Odbudowanie domu po pożarze.

Odbudowanie domu po pożarze.

Nasi użytkownicy założyli 1 034 554 zrzutki i zebrali 1 100 694 859 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Witajcie,

19.11.2023 o godz. 15.00 doszło do pożaru domu Krzysztofa w Bieczu — co najważniejsze nikt z rodziny nie ucierpiał.

Na wyższej kondygnacji mieszkał syn Krzysztofa wraz z żoną (strażackie małżeństwo) i 6 letnią córeczką.

Pożar strawił cały dach oraz strych zabytkowej 100 letniej kamienicy. Piętro oraz parter zostały całkowicie zalane wodą wskutek czego zniszczone są sufity, ściany, podłogi, meble, akcesoria codziennego użytku oraz wiele pamiątek pokoleniowych. Z pomocą życzliwych i odważnych ludzi część rzeczy została zabezpieczona co nie zmienia faktu, że dom nie nadaje się do zamieszkania. Wymaga znacznej i kosztownej inwestycji w odbudowę aby móc znów w nim zamieszkać. Krzysztof z Rodziną w ciągu kilku godzin zostali pozbawieni dachu nad głową. Wiekowa kamienica była owocem ciężkiej, długoletniej pracy Krzysztofa, który własnymi rękoma przeprowadzał wszystkie niezbędne remonty.

W codziennej pracy i staraniach los nie szczędził mu trudności - kilkanaście lat temu jego żona ciężko zachorowała. Kiedy wydawało się, że sytuacja jest już dostatecznie stabilna dotknęła ją druga choroba. Mąż nieustannie wspierał ją w walce. Jednak 3 lata temu Pani Renata zmarła. Krzysztof wiedział, że musi stanąć na wysokości zadania i zadbać o najbliższych. Ten czas rozpoczął szerokie pasmo nieszczęść. W ubiegłym roku zapalił się samochód, którym jechał. Na szczęście udało mu się bezpiecznie z niego wydostać. W kwietniu tego roku zmarła jego Mama, a teraz tragedia związana z pożarem domu.

W tych trudnych chwilach otaczali i otaczają go najbliżsi, przyjaciele i sąsiedzi wspierając psychicznie i organizacyjnie. Zawsze to doceniał i odwzajemniał sąsiedzką pomoc, reagując na potrzeby innych. Mimo swoich trosk i trudności zawsze zachowywał uśmiech na twarzy i znajdował czas na rozmowę z drugim człowiekiem. Skromny, pełen empatii, bardzo pracowity i bezinteresowny - tymi słowami można go określić.

Jednak w tej tragedii potrzeba już szerszego wsparcia. Dlatego serdecznie zwracamy się do Was i liczymy na pomoc.HWfl8KPXifUBThCc.jpg

WhKgNwiQSXvjVwUA.jpgxbWuwXsFXp9SAAej.jpg

Lokalizacja

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 301

MA
Marek
150 zł
 
Dane ukryte
100 zł
JS
Smoluchowska Helena
100 zł
MK
Mateusz K
300 zł
AK
Artur
19 zł
MG
Xxx
50 zł
ŁU
Łukasz
50 zł
KP
Kris
300 zł
ŻL
Grzegorz
100 zł
PA
Paula
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków
  •  
    Użytkownik anonimowy

    Jest ciężko, ale dobrzy ludzie pomogą. Głowa do góry!

    150 zł