id: nbxu4x

Punkt medyczny w Tanzanii

Punkt medyczny w Tanzanii

2 136 zł 
z 100 000 zł
2%
29 dni do końca
95 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Zrzutka pod patronatem

Zrzutka pod patronatem

Fundacja Africa Help

Fundacja Africa Help

Aktualności1

 • Jesteśmy w Tanzanii w Oltotoi. Piszemy do Was stąd o wsparcie dla budowy naszego projektu. Obecnie jest już zbudowany stan surowy otwarty. Do zakończenia jeszcze sporo brakuje. Posadzki, tynki, drzwi i okna oraz całe wyposażenie.

  Punkt medyczny składa się z dwóch budynków: pierwszy to gabinet pielęgniarki, salka edukacyjna i mała apteka a drugi to gabinet lekarski z USG i salka porodowa.

  Na prośbę mieszkanek wioski, zdecydowałam podjąć się stworzenia w drugim budynku malutkiej kliniki ginekologiczno- położniczej wyposażonej w gabinet lekarski, USG i salkę porodową. Kobiety masajskie rodzą dzieci przeważnie w swoich chatach lub tam gdzie złapią ją skurcze porodowe, bez jakiejkolwiek opieki. Często umierają w wyniku zakażeń. W przypadku powikłań nie mogą liczyć na żadną pomoc.

  Liczmy na wasze wsparcie!

  f5ac34b7c3f9c6f5.jpeg

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Moi Kochani!

Gdy ostatnim razem zebrałam od Was pieniądze dla dzieci z sierocińca na Zanzibarze, jechałam bardzo podekscytowana, że mogę coś zrobić dzięki Waszej pomocy. Nie tylko wysłać kasę, ale samemu pojechać i dopilnować zakupów i remontu dla dzieciaków. I zrobiłam to! 25 dzieci w wieku od kilku do kilkunastu lat otrzymało wszelkie niezbędne ubrania, środki higieniczne, plecaki, wyprawkę szkolną, pralki, garnki i wiele innych potrzebnych do codziennego życia przedmiotów. Wykonaliśmy też remont łazienek, odmalowanie pokojów. Kupiliśmy szafki. Piszę w liczbie mnogiej ponieważ towarzyszyli mi Seif, który także po moim wyjedzie pilnował remontu sierocińca oraz Ania Walkowiak, prowadząca już projekty w Afryce.

Jednak dopóki, nie pojechałam do Tanzanii, nie wiedziałam w jak skrajnej nędzy można żyć. Za namową Ani pojechałam do centralnej części kraju, do buszu.  Ania prowadzi tam projekt budowy punktu pomocy medycznej dla dzieci masajskich.

Sytuacja setek dzieci w buszu nie jest godna pozazdroszczenia. Wyobraźcie sobie, że nie macie w domu kranów, prysznica ani toalety.

Aby napić się wody  idziecie kilkanaście kilometrów do najbliższego ujęcia wody.

Nie macie czasu już na nic innego, bo bez wody umrzecie Ty i Twoja rodzina. 


W wiosce masajskiej Oltoti, w okręgu Manyara w Tanzanii żyje kilkadziesiąt rodzin masajskich bez dostępu do czystej, uzdatnionej wody. Mieszkają w chatach bez prądu i wody, wraz ze zwierzętami gospodarskimi. Te trudne warunki są przyczyną wielu niebezpiecznych chorób takich jak dur brzuszny, cholera, grzybice skóry, choroby oczu, które nie leczone prowadzą czasem do ślepoty. 


Na zachorowania narażone są przede wszystkim dzieci, które nie mając dostępu do czystej wody - piją wodę z kałuży, doprowadzając się tym samym do licznych chorób takich jak tyfus, cholera czy choroby biegunkowe wyniszczające ich młode organizmy. W konsekwencji dzieci nie dają rady zwalczyć atakujących je bakterii i pasożytów i często umierają. 

Głównym zadaniem kobiet i dzieci  jest  kilkukilometrowa wędrówka po wodę niezdatną do picia. Kobiety radziły sobie gotując wodę na ogniu, nigdy jednak nie dawało to 100% pewności, co do ilości żyjących w niej drobnoustrojów. Skład chemiczny wody nie podlegał w ogóle badaniom. 

Dzięki budowie punktu medycznego, dzieci wracając ze szkoły będą mogły uzyskać pomoc medyczną i lekarstwa, uczyć się jak mogą uniknąć nękających je chorób dzięki piciu tylko czystej wody i zachowaniu higieny.

Każdy Was może pomóc w realizacji tego punktu medycznego i przyczynić się do polepszenia warunków życia i postępu w Tanzanii!


Dziękuję za Waszą dobroć

Dagmara Kaźmierska

 

 Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 95

 
Dane ukryte
10 zł
MG
Mona Gdynia
ukryta
KM
Klaudia
15 zł
GN
Gabriela
20 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
5 zł
 
Dane ukryte
10 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Agata Starsiak
50 zł
 
Dane ukryte
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 2

 
2500 znaków
 • Agata Starsiak

  Kochana Pani Dagmarko całym sercem wspieram Afryke dzisiaj wpłaciłam pieniążki na Afryke 5 lutego miałam imieniny otrzymałam na prezent 50 zł od cioci i postanowiłam te pieniążki przekazać na Afryke ponieważ te pieniążki tam bardziej się przydadzą może to niewiele ale chcę pomóc bo lubię dzielić się z ludźmi i jak będę mieć pieniążki to zawsze pomoge. Wiem ile ludzi w Afryke potrzebuje pomocy dlatego wspieram całym sercem Afryke. Pani Dagmarko pozdrawiam serdecznie Agatka

 • K
  Karolina

  Dokładam swoje złotówki na szyczytny cel Pani Dagmarko! Oby siw przydały tym, którzy na prawdę ich potrzebują. Będę śledzić zbiórkę i co raz, postaram się coś dodać od siebie. Pięknie dziękujemy, ze robi Pani takie piękne rzeczy! Prosze pozdrowić Księdza, dużo zdrówka!

  20 zł

Zrzutka pod patronatem

Zrzutka pod patronatem

Fundacja Africa Help

Fundacja Africa Help

Nasi użytkownicy założyli

853 688 zrzutek

i zebrali

740 513 820 zł

A ty na co dziś zbierasz?