22 048 zł z 48 000 zł

45%

22 048 zł

z 48 000 zł

zakończona

31.10.2019r

240

wspierających
45%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Chcemy wejść do studia, nagrać i wydać naszą pierwszą płytę. Wesprzyj nas i zdobądź album Chóru Czarownic.

To będą pracowite i ekscytujące miesiące - wejdziemy do studia! Nagramy, a potem wydamy album CD. Czekamy na niego od dawna i wiemy, że Wy również czekacie.

W albumie pojawi się materiał z naszych ostatnich dwóch lat pracy, wielu wspaniałych koncertów ale nie zabraknie niespodzianek, zaprosimy do współpracy gości.

Opinie o Chórze Czarownic:

„Chór Czarownic już zmienia Polskę” Adam Wajrak, ekolog, dziennikarz,

„Występ chóru to spektakularna, gniewna klątwa rzucona na patriarchat (…) Podczas występów chóru publiczność spontanicznie wstaje i przyłącza się do śpiewu. Towarzyszą temu niezwykle intensywne emocje: poczucie wspólnoty, jednocześnie groza i nadzieja.” Agnieszka Graff, pisarka,

„Te kobiety wręcz wbiły widownię w ziemię! Ale mają moc” PPA we Wrocławiu,

Historia Chóru:

Inspiracja do jego powstania była historia pierwszej kobiety w Polsce, na poznańskim Chwaliszewie oskarżonej o czary i spalonej na stosie.

W skład wchodzi zespół wokalny składający się z ok.30 kobiet różnych zawodów, wieku i światopoglądów a akompaniuje im awangardowi muzycy. Na scenie jest wiele oryginalnych instrumentów na których grają chórzystki.

Chór Czarownic śpiewa głośno, gniewnie, punkowo, z energią ale także z refleksją, autoironia i ponadczasowa mądrością. Występ zbudza wsród widzów najwyższe emocje. Literacko to opowieść z punktu widzenia kobiet i ich skomplikowanych relacji ze współczesnym światem. Ta historia uniwersalnie wpisuje się we współczesne społeczne leki związane ze wzrostem napięć lokalnych i globalnych, ze zmianami społecznymi, odradzającym się nacjonalizmem i faszyzmem w Europie i na świecie.

Ze sceny płyną pieśni czułe, intymne, szczere, domowe oraz gwałtowne i buntownicze.

Chór Czarownic wystąpił już w wielu znaczących miejscach - na Forum Przyszłości Kultury w Teatrze Powszechnym w Warszawie, na Festiwalu Spoiwa Kultury w Szczecinie, na Festiwalu Sztuki Współczesnej w Białymstoku, na Festiwalu Rockowym w Jarocinie, na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, w Teatrze Polskim w Poznaniu i Kongresie Kobiet w Poznaniu.

Ten projekt to nie tylko wydarzenie artystyczne - to także manifest filozoficzny.

Pieśń Chóru Czarownic p.t.: 'Twoja władza' stał się nieformalnym hymnem Czarnych Protestów w 2016 roku w Poznaniu, był również śpiewany w innych miastach, m.in w Szczecinie, Gorzowie, Berlinie, Warszawie i wielu innych.

O projekcie w Przekroju: https://przekroj.pl/kultura/stado-bab-ewa-lowzyl?fbclid=IwAR0sSaE5AO3l0lMGXC7Yi-ffRy37-pSajVXgeK4MOGxAWXv0BuJ-R0kv6gc

Chór Czarownic

Chór Czarownic, Dni Sztuki Współczesnej w Białymstoku

Chór Czarownic

Chór Czarownic, foto: Wojciech Ziemski

Chór Czarownic, foto: Kasia Teinert

Chór Czarownic, PPA Wrocław

Chór Czarownic, foto: Kasia Teinert

Chór Czarownic, foto: Kasia Teinert

Chór Czarownic, foto: Basia Sinica

Chór Czarownic

Chór Czarownic

Chór Czarownic

Aktualności1

  • Katarzyna Michalik o naszym Chórze https://bliss.natemat.pl/258173,chor-czarownic-to-oryginalny-spektakl-muzyczny-wierza-w-kobiety-i-feminizm?fbclid=IwAR2LZPnE2kGk915F0zoEPAPxDXL7XlzhxFLBwsj9j6Lwlq_UlUIyWq3xdAg

Wpłacający240

MB
Michał Bekisz
1 114 zł
JM
Jan Mizgajski
1 111 zł
 
Dane ukryte
501 zł
 
Elektrobim
500 zł
 
Dane ukryte
454 zł
MZ
Małgorzata Zawrocka
420 zł
 
Dane ukryte
400 zł
 
Dane ukryte
400 zł
 
Dane ukryte
400 zł
 
Dane ukryte
333 zł
Zobacz więcej

Komentarze39

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nagrody

Wpłać 1 zł i więcej

Zaśpiewasz wraz z zespołem 2 utwory na koncercie

Zaśpiewasz wraz z zespołem 2 utwory na koncercie

Przygotujemy cię tak, że będziesz mogła/mógł razem z nami zaśpiewać 2 utwory na scenie na koncercie w wybranym terminie. Gwarantujemy satysfakcję!

wybrano 72 razy

Wybieram

Wpłać 60 zł i więcej

Płyta CD

Płyta CD

Na płycie pojawią się aranżacje, jakich jeszcze nie mieliście okazji usłyszeć na naszych koncertach, ale również dobrze znane melodie, kilka remixów oraz książeczka z naszymi tekstami. 


wybrano 72 razy (pozostało 328 z 400)

Wybieram

Wpłać 70 zł i więcej

Koszulka Chóru Czarownic

Koszulka Chóru Czarownic

Koszulki Chóru Czarownic z organicznej bawełny, kroje damskie i męskie, rozmiary S-XL, kolor koszulek czarny z białym logo i białe z czarnym logo. 

wybrano 24 razy (pozostało 16 z 40)

Wybieram

Wpłać 99 zł i więcej

Świadomość ciała, ruch, ekspresja - warsztaty

Świadomość ciała, ruch, ekspresja - warsztaty

Warsztaty skierowane są zarówno dla tych, którzy mieli kiedyś styczność z ruchem scenicznym, tańcem, teatrem, jak i dla tych, którzy pierwszy raz zmierzą się z taką nietypową formą wyrażania siebie.  

Na zajęciach skupimy się na technikach pantomimy klasycznej i grupowej, działaniu intuitywnym, poznamy wiele odmian tańca ekspresyjnego, emocjonalnego oraz tańca w kontakcie.
Pojawi się także wiele ćwiczeń, które pozwolą nam otworzyć się na zupełnie pomijany dziś sposób komunikacji, tzn. komunikację niewerbalną. Zajmiemy się aktywizowaniem naszych zblokowanych mięśni, zwracając uwagę na naturalną indywidualną energię pochodzącą z ciała-umysłu. Łącząc świadomy oddech z ruchem, postaramy się rozluźnić wszelkie napięcia mięśniowe spowodowane stresem i siedzącym trybem pracy. Rozciągniemy i uplastycznimy całe nasze ciało, zwracając uwagę na te partie mięśni, o których na co dzień zapominamy.

Warsztaty obejmować będą:
* Plastykę ciała,
* Taniec w kontakcie,
* Taniec ekspresyjny, taniec intuitywny
* Działania na wyobraźnię ruchową
* Relaksację
* Rozciąganie
*Technikę pantomimy klasycznej, grupowej
* Działania na zaufanie w grupie 
* Krótkie etiudy teatralne 

Przewidywany czas zajęć 3 h z przerwą. 
Grupa min. 5 osób 

wybrano 3 razy (pozostało 2 z 5)

Wybieram

Wpłać 100 zł i więcej

Warsztaty piosenki aktorskiej z Samborem Dudzińskim

Warsztaty piosenki aktorskiej z Samborem Dudzińskim

Warsztaty piosenki aktorskiej prowadzone przez Sambora Dudzińskiego-Dymek - piosenkarza, wynalazcę, multiinstrumentalistę, aktora, kompozytora, wielokrotnie nagradzanego artystę, kilkukrotnego laureata Złotej Maski, nagrody PPA we Wrocławiu, Grand Prix za wybitną osobowość na Festiwalu Sztuki Estradowej w Warszawie, Grand Prix Festiwalu Piosenki Zjednoczonej Europy. Współpracował z wieloma znanymi reżyserami/rkami, współpracował z Teatrem Dramatycznym w Warszawie, Teatrem Capitol we Wrocławiu i wieloma innych.  


UWAGA! WARSZTATY ODBĘDĘ SIĘ JEŚLI ZOSTANĄ WKUPIONE DLA MIN 6 A MAKS. DLA 10 OSÓB.


wybrano 3 razy (pozostało 7 z 10)

Wybieram

Wpłać 250 zł i więcej

Grafika Alicji Białej

Grafika Alicji Białej

Grafika Alicji Białej rysowana specjalnie dla Chóru Czarownic. Prezentowana grafika w technice druku cyfrowego oprawiona w ramę w formacie 50 x 70, z podpisem samej autorki - Alicji Białej.

wybrano 4 razy (pozostało 16 z 20)

Wybieram

Wpłać 251 zł i więcej

Halka czarownicy

Halka czarownicy

Halka specjalnie szyta na rozmiar osoby zainteresowanej. Bawełna, koronka. Nie ma dwóch takich samych egzemplarzy - każda inna, szersza, węższa, dłuższa, krótsza ale wszystkie urodziwe :)

(pozostało 3 z 3)

Wybieram

Wpłać 300 zł i więcej

Grafika Marty Zawrockiej

Grafika Marty Zawrockiej

Grafika offsetowa autorstwa jednej z chórzystek a jednocześnie graficzki pracującej w technikach tradycyjnych Marty Zawrockiej.  Edycja limitowana 3 sztuki, format wraz z oprawą 50 x 70 cm. 

wybrano 2 razy (pozostało 1 z 3)

Wybieram

Wpłać 400 zł i więcej

Piękna, rajska suknia od grupy Mixer

Piękna, rajska suknia od grupy Mixer

Grupa projektantów Mixer https://www.facebook.com/Grupa-Mixer-117260918293720/ znani z wielu awangardowych realizacji w teatrach w całej Polsce przekazała na naszą Zrzutkę tę oto ręcznie szytą suknię. Góra uszyta jest z delikatnego, naturalnego jedwabiu a dół zszywany i formowany z kilku rodzajów tkanin. Sukienka ta pochodzi z kolekcji inspirowanej rajskimi ptakami. Nie ma takiej drugiej kreacji na całym świecie. Rozmiar dla osoby wysokiej /170+/ i szczupłej.

(pozostało 1 z 1)

Wybieram

Wpłać 500 zł i więcej

Warsztaty farbiarskie w Psychotropical studio dla Ciebie i grupy znajomych

Warsztaty farbiarskie w Psychotropical studio dla Ciebie i grupy znajomych

Warsztaty farbiarskie w Psychotropical studio dla Ciebie i grupy znajomych. Kilka godzin kreatywnych działań. 
Opis warsztatów - link do strony
Profil FB Psychotropical studio
Każdy z uczestników warsztatów pod kierunkiem prowadzącej nauczy się barwienia tkanin w technice Shibori znanego powszechnie pod nazwą 'tie-dye'. Tak zabarwioną tkaninę można wykorzystać do wykonania zasłony, można taki materiał oprawić, powiesić na ścianie lub coś uszyć. Warsztaty potrwają około 4-5 godzin. Warsztatowicze otrzymają niezbędne narzędzia i po wprowadzeniu oraz opisie techniki (składanie, wiązanie, barwienie) wykonają swoje prace z pomocą prowadzącej. 


(pozostało 3 z 3)

Wybieram

Wpłać 40 zł i więcej

Książka Bartka Fetysza. OBUDZIŁEM SIĘ TROCHĘ PODŁY.

Książka Bartka Fetysza. OBUDZIŁEM SIĘ TROCHĘ PODŁY.

Osiemnaście obrazoburczych felietonów dotykających różnorodnych tematów: seksu, rasy, sławy, bogactwa.

Bartek Fetysz: dziennikarz, pisarz, krytyk kultury


Opinie: Małgorzata Domagalik: "Przeczytałam. Mocne. Błyskotliwe. Wulgarne. Gorzkie. Zabawne. Z sensem głębszym niż powierzchowne dotykanie świata".

Manuela Gretkowska: "Czytajcie Fetysza, czasem jedzie po bandzie, ale takie bandyckie czasy. On je swoim pisaniem przyszpila".

Magdalena Parys: "Fetysz bez retuszu i tylko dla mocnych, przygotujcie się, że powie Wam to, o czym baliście się nawet myśleć. Bolesny, prawdziwy, bezkompromisowy".

Ilona Łepkowska: "Jak ja bym chciała mieć takie pióro i tyle odwagi". 

Wydawnictwo: Chatulim

wybrano 5 razy (pozostało 0 z 5)

Wpłać 80 zł i więcej

Sernik i kawa w La Ruinie

Sernik i kawa w La Ruinie

Legendarnie pyszny sernik i kawa w sławnej La Ruinie, kawiarni na poznańskiej Śródce. Bon dwuosobowy. 

wybrano 2 razy (pozostało 0 z 2)

Wpłać 81 zł i więcej

Lekcja gry na bębnie obręczowym

Lekcja gry na bębnie obręczowym

Zapraszamy na lekcję gry na bębnie obręczowym prowadzoną przez Borysa Słowikowskiego https://www.facebook.com/framedrumsborys/?epa=SEARCH_BOX

Termin do uzgodnienia z prowadzącym

wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)

Wpłać 92 zł i więcej

Psychotropical dla Chóru Czarownic

Psychotropical dla Chóru Czarownic

Koszulki ręcznie farbowane w pracowni Psychotropical Studio. Piękne, trwałe, oryginalne. Nie ma dwóch takich samych na tym świecie. Więcej o pracowni: www.psychotropicalstudio.com

https://www.facebook.com/psychotropicalstudio/


wybrano 12 razy (pozostało 0 z 12)

Wpłać 1000 zł i więcej

Ognisko z czarownicami

Ognisko z czarownicami

Ognisko, grzane wino i poczęstunek w towarzystwie czarownic. Zapraszamy Ciebie wraz z przyjaciółmi (max.8 gości). Miejsce: Poznań. 

wybrano 2 razy (pozostało 0 z 2)

Nasi użytkownicy założyli

393 995 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?