id: nca2mv

Szlak Bez Presji, czyli Charytatywne Przejście Głównego Szlaku Sudeckiego (GSS) na rzecz wsparcia terapeutycznego osób w depresji

Szlak Bez Presji, czyli Charytatywne Przejście Głównego Szlaku Sudeckiego (GSS) na rzecz wsparcia terapeutycznego osób w depresji

Nasi użytkownicy założyli 1 034 554 zrzutki i zebrali 1 100 695 021 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Szlak Bez Presji, czyli Charytatywne Przejście Głównego Szlaku Sudeckiego na rzecz wsparcia Terapeutycznego osób w depresji.


Współzałożyciel Fundacji Z wyboru Marcin Pawelec postanowił znów wyruszyć w góry z misją! Tym razem za cel przyjął przejście Głównego Szlaku Sudeckiego (GSS) o długości 444 kilometrów w 14 dni. GSS to drugi najdłuższy szlak w polskich górach. Znakowany kolorem czerwonym, prowadzi od Prudnika w Górach Opawskich do Świeradowa-Zdroju w Górach Izerskich.


Skąd pomysł?

To co nasuwa nam się jako pierwsze w odpowiedzi na to pytanie to: miłość do gór i chęć niesienia ulgi w świecie pełnym presji. 


Dla podopiecznych Projektu The Presja droga przez życie, przy towarzyszących im objawach jest prawdziwym wyzwaniem. Postanowiliśmy kolejny raz symbolicznie "odzwierciedlić" wyczyn, przed którym stoją osoby w kryzysie psychicznym, przechodząc 444 -kilometrowy szlak. Codzienne życie bywa wyzwaniem, ale pragniemy, aby każdy wśród presji życia codziennego mógł również doznać uczucia ulgi.


Głęboko wierzymy, że życie w poczuciu ulgi jest możliwe i aby to osiągnąć z pomocą przychodzi właśnie terapia.


Na co zbieramy? 


100% środków pieniężnych z darowizn od darczyńców i sponsorów przeznaczymy na dofinansowywanie psychoterapii dla osób o niskich dochodach. Zebrane środki pieniężne pozwolą na dalsze dofinansowywanie terapii w projekcie The Presja. Od kwietnia 2021 r do sierpnia 2023 r. w naszej Fundacji przeprowadziliśmy 650 darmowych konsultacji i 1000 dotacyjnych terapii.


Każdego miesiąca odnotujemy wzrost zapotrzebowania na wsparcie psychologiczne.


Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) depresja jest czwartą najpoważniejszą chorobą na świecie i jedną z głównych przyczyn samobójstw. W Polsce w 2017 r. szacowano, że chorych jest ok. 1,8 mln osób. Zaledwie 5 lat później, w 2022 r., liczba chorych wzrosła ponad dwukrotnie i wynosi aż 4 miliony. 


Będziemy wdzięczni za każdą wpłaconą złotówkę! Każdego kto współdzieli naszą miłość do polskich gór i pragnienie niesienia wsparcia innym zapraszamy do dołączenia do wspólnej wędrówki po Głównym Szlaku Sudeckim. Pamiętajcie, że możecie dołączyć na dowolnym odcinku i przejść choćby kilka kilometrów, a gwarantujemy, że nie spotkacie się z presją, a uważnością i otwartością na drugiego człowieka.


9G8DLlNkilTkyq8v.jpg

Żeby wiedzieć gdzie jest obecnie Marcin kliknij w link do śledzenia znajdujący się pod opisem zrzutki, podobnie jak dokładny plan naszej wyprawy.


Chcesz Pogadać/Pomóc/...?


Jeśli rezonują w tobie wartości stojące za Szlakiem Bez Presji zapraszamy do kontaktu: [email protected]Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 14

 
Dane ukryte
ukryta
AB
Alessandro Bianchi
200 zł
PB
Piotr B.
100 zł
AP
Artur P.
444 zł
GR
Przewodnik Opawski
ukryta
KB
Konrad BFC
20 zł
JZ
Tomek z jakzrobicpiwo.pl
50 zł
 
Dane ukryte
ukryta
NP
Natalia Perdeus
50 zł
 
Dane ukryte
10 zł
Zobacz więcej

Komentarze 4

 
2500 znaków