id: ncfyw8

Remont sali w oratorium

Remont sali w oratorium

Nasi użytkownicy założyli 1 037 883 zrzutki i zebrali 1 108 776 266 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

„Spełnił się sen, spełniło się marzenie, dziś wola Twoja Panie realizuje się…”


W 2024 roku obchodzimy jubileusz 200 - lecia snu, snu od którego dla nas salezjanów wszystko się zaczęło. Sen z 9 roku życia Janka Bosko, bo o nim mowa, objawił mu pole działania – młodzież - potrzebującą, poszukującą sensu w swoim życiu.


W tym roku chcielibyśmy, aby ten piękny sen ziścił się również na Gumieńcach – pośród naszej młodzieży i dzieci - więc  ruszyliśmy z szalonym pomysłem remontu dużej sali w naszym oratorium.


Sali, która na przestrzeni lat stała się miejscem spotkań młodych ludzi z Gumieniec. Sali, która była salą teatralną, salą kinową, salą do unihokeja. Wszystko to pokrzyżowały jednak wody gruntowe, które podnosząc się przed kilkoma laty, zalały to niezwykłe pomieszczenie. Po uszczelnieniu ścian bocznych, wykonaniu drenażu i odwodnieniu, salę pozostawiono na 4 lata do przeschnięcia.


Po 4 latach chcemy ją wyremontować i wyposażyć, sprawiając, aby była to sala multifunkcjonalna, służąca dzieciom, młodzieży i parafii. Pierwsze prace poczyniliśmy własnymi siłami, skuliśmy odparzoną wykładzinę PVC, zdjęliśmy stary sufit kasetonowy, przerobiliśmy hydraulikę i zdemontowaliśmy stare grzejniki. Kończymy przenoszenie studni drenażu. Ale to wszystko, to dopiero początek. Potrzeba, aby ściągnąć jeszcze stare tynki i ponownie wytynkować ściany, położyć nowe okablowanie elektryczne,  wykonać podwieszany sufit, wylać posadzkę i wszystko wykończyć oraz wyposażyć.


Niestety, nie tylko przerastają nas koszty całego przedsięwzięcia, ale jeszcze nie możemy tego wszystkiego wykonać sami, dlatego  pragniemy prosić Was wszystkich o wsparcie, o wielki dar serca dla naszej młodzieży.


Pomóżcie nam spełnić sen ks. Bosko na Gumieńcach.Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. twoja może być pierwsza!

Wpłaty 89

AK
Agnieszka
100 zł
AK
Agata - za aniołka z kiermaszu .
200 zł
DM
Dominik Kruszyński
1 660 zł
TO
Tomasz
500 zł
MU
Maria Urbaniak-Kiełbasińska
20 zł
PM
Tomasz Motyka
AK
Adam Kluźniak
50 zł
DK
Dariusz Kret
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków