id: ncnzkj

Książka dla Madagaskaru 2022

Książka dla Madagaskaru 2022

5 049 zł 
z 5 000 zł
100%
19 dni do końca
51 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

#KsiążkadlaMadagaskaru


Madagaskar to nietuzinkowe państwo afrykańskie słynące z lemurów, wanilii i bajecznych krajobrazów. Niestety wyspy nie można nazwać rajską. Panujący tam klimat oraz brak wystarczającej edukacji ekologiczno-rolniczej w połączeniu z wysokim przyrostem naturalnym, przyczyniają się do narastania problemu niedożywienia ludności. 

 

Ostatnimi czasy głód stał się jednym z głównych powodów śmierci Malgaszy, a pogłębia go działalność grupy przestępczej „Dahalo”, która plądruje wioski położone na południu wyspy. Znacznie niedofinansowanych pozostaje wiele dziedzin, między innymi służba zdrowia czy szkolnictwo, a analfabetyzm stanowi problem aż 31% populacji. To właśnie duże trudności w otrzymaniu nawet podstawowej edukacji zwróciły naszą szczególną uwagę, gdyż wierzymy, że bez niej o wiele trudniej poradzić sobie z panującym w kraju kryzysem. 

 

Czy wiedzieliście, że około 43% populacji Madagaskaru to dzieci do 14 roku życia? To właśnie one są szansą czerwonej wyspy! Wystarczy, że damy im odpowiednie narzędzia w postaci elementarzy, podręczników i innych książek, zarówno w ojczystym języku malgaskim, jak i francuskim. Możemy Was zapewnić, że chęci do nauki im nie zabraknie! 

 

Projekt „Książka dla Madagaskaru” to pomysł wolontariuszy stowarzyszenia NINIWA prowadzonego przez Misjonarzy Oblatów. Chcemy zebrać jak najwięcej funduszy po to, by już na miejscu zakupić potrzebne w szkołach i innych ośrodkach pomoce naukowe. 

 

Dlaczego nie zbieramy od razu książek? 


• Po pierwsze, chcemy jak najlepiej odpowiedzieć na lokalne potrzeby – to nauczyciele wiedzą, które podręczniki są najbardziej potrzebne ich uczniom. 

• Po drugie, zależy nam na wsparciu lokalnej gospodarki. Książki to na Madagaskarze bardzo drogi, można by rzec luksusowy produkt (choć nam pewnie trudno w to uwierzyć). Działającym na wyspie wydawnictwom, na pewno przydadzą się dodatkowe zamówienia na pozycje w języku malgaskim. 

• Trzecim, najbardziej prozaicznym powodem, są z kolei olbrzymie koszty przesłania paczek z Europy do Afryki, których chcemy uniknąć – niech całe zebrane fundusze pomogą uczniom! 


Mamy nadzieję, że razem z nami włączycie się w akcję i pomożecie nam podarować jak najwięcej „Książek dla Madagaskaru”. Z góry bardzo dziękujemy za każdą złotówkę, która przybliża nas do celu! 

 Misaotra anao!

Dziękuję!


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 51

preloader

Komentarze 1

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

878 786 zrzutek

i zebrali

807 981 707 zł

A ty na co dziś zbierasz?