id: ncym5n

Makieta średzkiej Kolegiaty w skali 1:50

Makieta średzkiej Kolegiaty w skali 1:50

Aktualności6

 • image
  Budowa makiety powoli posuwa się do przodu. Podmuroana jest już pozostała część wieży, powstaje konstrukcja poddasza nawy głównej oraz kopuła kaplicy, niedługo zaczną się prace nad attyką.
  Czytaj więcej
 • image
  Od ostatniej aktualizacji makieta trochę urosła. Teraz tempo prac trochę zwolniło, wszystko przez to, że jest coraz więcej precyzyjnej pracy, szlifowania i docinania cegieł, ale powoli mury pną się do góry.
  Czytaj więcej
 • Mamy dziś niespodziankę i swego rodzaju nagrodę dla osób, które wsparły budowę makiety Kolegiaty!🧱

  Każda osoba, która wsparła nas kwotą co najmniej 10 złotych będzie miała możliwość odwiedzenia budowy i obejrzenia postępów!

  Aby skorzystać z tej możliwości prosimy o kontakt mailowy na adres 📨[email protected] z adresu podanego podczas wpłaty na stronie zrzutki, tam uzyskacie wszystkie informacje.😁💪

  Czytaj więcej
 • image
  Dzięki Waszemu wsparciu na plac budowy dotarły dzisiaj nowe materiały, czyli:
  -10 tys. cegiełek (około 1/3 całego zapotrzebowania)
  -20 tubek kleju (powinien starczyć do końca)
  -5 metrów taśmy LED razem z zasilaczem, ściemniaczem i pilotem.
  Czytaj więcej
 • image
  Makieta ma już 4/6 okien w nawach bocznych, dwa pozostałe pojawią się niedługo, podobnie jak okna prezbiterium. Chwilowo skończyły się cegiełki, jednak w drodze jest już ufundowana w całości ze zrzutki dostawa 10000 sztuk, dziś dotarł także klej, który prawdopodobnie wystarczy do końca budowy (również ufundowany przez Was).
  Czytaj więcej
 • image
  Prace cały czas posuwają się do przodu, powoli powstają ramy okien. Możecie nawet zobaczyć jeden z witraży, zamontowany póki co prowizorycznie. Wymurowane są już łuki nad nawami bocznymi. Dzięki Waszemu wsparciu można już sfinansować zakup zapasu kleju i sporą dostawę 10 000 sztuk cegiełek!
  Czytaj więcej

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Witaj!

Jeśli pochodzisz lub mieszkasz w Środzie Wielkopolskiej lub okolicach to zapewne budynek średzkiej Kolegiaty jest ci dobrze znany. Przechadzając się po mieście nie sposób nie zauważyć charakterystycznej wieży kościelnej, od prawie 600 lat górującej nad miastem. Jednak czy miałeś/aś kiedyś możliwość zobaczyć z bliska szczyt tej wieży? Czy mogłeś/aś spojrzeć na Kolegiatę z góry, z tej bardzo niecodziennej perspektywy, czy udało Ci się kiedyś zobaczyć w całości bogato zdobione witraże, skryte na co dzień za ołtarzem głównym?  Być może miałeś to szczęście, jednak tych osób jest bardzo niewiele. Chciałbym to zmienić! W tym celu powstaje makieta naszej Kolegiaty, w skali 1:50, dzięki której każdy z nas będzie mógł spojrzeć na tę wspaniała świątynię z zupełnie innej niż zwykle perspektywy. Będzie mógł zobaczyć to czego nie widać, albo spojrzeć na to od zupełnie innej strony.


Jednak, by taka makieta jak najlepiej oddawała wygląd oryginału potrzeba ogromnych nakładów czasu i pieniędzy. Z tym pierwszym jakoś sobie poradzę, jednak w kwestii finansów chciałbym prosić Was o pomoc. Kwota, potrzebna na zakup materiałów jest dość spora, dlatego proszę Was o pomoc. Żeby nie być gołosłownym, w opisie zrzutki znajdziesz zdjęcia ukazujące obecny stan pracy nad makietą, bo te już jakiś czas temu się rozpoczęły (finansowane z własnej kieszeni), jednak pojawiła się blokada w postaci braku środków.


Możecie zapytać kim jestem. Jestem pasjonatem historii sztuki i architektury oraz przewodnikiem turystycznym w średzkiej Kolegiacie, historią naszego kościoła, jej zgłębianiem i analizowaniem, zajmuje się już od kilku lat. Teraz przyszedł czas na przekazanie wiedzy innym w namacalny sposób.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 27

 
Dane ukryte
100 zł
MK
Marta Katarzyniak
100 zł
RK
Roman Kaczmarek
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
PD
Paweł Dopierała
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
B
Borasie
50 zł
PM
Piotr,Monika Matusiak
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
Zobacz więcej

Nikt nie założył jeszcze skarbonki do tej zrzutki lub żadna z założonych skarbonek nie zebrała środków.

Komentarze 1

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

679 990 zrzutek

i zebrali

441 642 614 zł

A ty na co dziś zbierasz?