Pruszków w Panamie - wyjazd na Światowe Dni Młodzieży ID: nd5ets

Pruszków w Panamie - wyjazd na Światowe Dni Młodzieży ID: nd5ets

626 zł z 40 000 zł

1%

626 zł

626 zł

z 40 000 zł

zakończona

zakończona

05.07.2018r

10

10

wspierających
1%
Wpłać na zrzutkę

Aktualności 3

  • Łącznie o 601 zł bliżej do celu :) do grona Darczyńców dołączyli: Wojciech, Dorota, Maria. Dziękujemy też Darczyńcom którzy chcą pozostać anonimowi :)
    Czytaj więcej
  • Pierwszy dzień zbiórki za nami i 401 zł na liczniku :) Dziękujemy serdecznie Renacie, Szymonowi, Sławkowi, oraz Darczyńcom którzy chcieli pozostać anonimowi :)
    Czytaj więcej
  • Środa 6 czerwca, startujemy oficjalnie z naszą zbiórką :)
    Czytaj więcej

Opis zrzutki

2 lata temu podczas Światowych Dni Młodzieży w Polsce, gościliśmy w naszej Parafii wspaniałą grupę młodzieży z Gwatemali, która zaraziła nas swoją radością i przeżywaniem wiary :) To spotkanie odmieniło naszą wspólnotę! W 2019 roku odbędą się kolejne ŚDM, tym razem w Panamie. Pomóż nam zrealizować marzenie - pojechać na drugi koniec świata i zaczerpnąć ducha wiary ze wspólnoty młodych ludzi z całego świata. "Pruszków" będzie w Panamie tylko z Twoją pomocą!

ŚDM 2016 Pruszków

Dawno, dawno temu w odległej galaktyce… Tak zaczyna się każda historia z serii Gwiezdnych Wojen. Nasza historia, która chcemy Wam dzisiaj opowiedzieć zaczęła się kilka lat temu. I mimo że nie dzieje się w odległej galaktyce, nie ma w niej robotów, statków kosmicznych, mistrzów Jedi i bohaterów tj. Han Solo czy Luk Skywalker, to zapewniamy Was że jest równie ciekawa i niesamowita.

Naszą historię przeżyliśmy w naszym mieście Pruszkowie i jego okolicach: Warszawie, Żelazowej Woli, Szymanowie, Niepokalanowie, Otrębusach, Częstochowie. Wspólnym mianownikiem dla tych miejsc stało się nasze pragnienie pokazania gościom z zagranicy – młodym katolikom, których zgodziliśmy się przyjąć do naszej parafii i naszych domów latem 2016 r. – jak piękne i ciekawe jest miejsce w którym żyjemy na co dzień, jak wygląda życie w Polsce, jaka jest jej historia i jej tradycje. Było to niesamowite wydarzenie w życiu każdej wolontariuszki i wolontariusza, każdej rodziny która przyjęła gości do swojego domu, każdej pruszkowskiej parafii jak i całego naszego miasta.

Tak zaczęła się przygoda naszego życia. Nasi Goście z zagranicy pokazali nam w 200% znaczenie słowa "radość"

Co to znaczy śpiewać i tańczyć m.in. na ulicy, stacji kolejowej i w pociągu, robić zdjęcia wszystkiego co Cię interesuje, otworzyć swoje serce na tych którzy są wokół Ciebie. Mimo różnic kulturowych i bariery językowej nasza gościnność i ich serdeczność, a także otwartość z obu stron pozwoliły nam pokonać wszelkie problemy. Nawet te związane z brakiem punktualności latynoamerykanów – wystarczyło ogłosić godzinę zbiórki o godzinę wcześniej, tak aby dać im możliwość spóźnienia :)

Dzięki otwartości pruszkowskich rodzin prawie 500 osób z Gwatemali znalazło nocleg w polskich rodzinach. W tym czasie narodziło się wiele przyjaźni, które zaowocowały wizytami Pruszkowiaków w Gwatemali oraz Gwatemalczyków w Pruszkowie. Mamy już także pierwsze polsko-gwatemalskie małżeństwo.

Światowe Dni Młodzieży w Krakowie pozwoliły nam przeżyć niesamowity czas. Dlatego kiedy Papież Franciszek ogłosił, że kolejne ŚDM będą w Panamie, od razu postanowiliśmy, że nie może nas tam zabraknąć. Natomiast nasi goście z Gwatemali od razu zasugerowali nam, że skoro będziemy w Panamie, to musimy odwiedzić Gwatemalę.

Od razu wiedzieliśmy że taki wyjazd nie będzie tani, dlatego od tamtej pory zbieramy na niego pieniądze. W nasze grupie jest prawie 30 osób, w tym dwóch duszpasterzy. Są osoby z rodzin, które gościły gości z Gwatemali, pruszkowscy Wolontariusze, a także nowe młode osoby, które będą uczestniczyły w Światowych Dniach Młodzieży po raz pierwszy. Każdy z nas z własnej kieszeni wyłoży na ten wyjazd ile tylko będzie mógł, ale same bilety lotnicze to koszt około 6 tysięcy złotych.

Zebrane w tej zbiórce środki pozwolą nam na opłacenie zaliczek za bilety lotnicze - im wcześniej je kupimy tym mniej będą kosztować.

Bez Twojego wsparcia ten wyjazd może nie dojść do skutku. Dzięki niemu, wszyscy którzy chcą pojechać, szczególnie najmłodsi którzy są na utrzymaniu rodziców, będą mogli zrealizować swoje życiowe marzenie. A po powrocie przywieźć ducha Światowych Dni Młodzieży do naszego miasta :)

Poznaj naszą grupę:

Weronika

Mam 16 lat i uczę się w gimnazjum. Jestem drużynową w Związku Harcerstwa Polskiego oraz należę do oazy ,,Uskrzydleni Miłością”. Chciałabym pojechać na Światowe Dni Młodzieży, ponieważ pragnę umacniać moją więź z Bogiem. Po powrocie z Panamy, napełniona radosną wiarą, chcę dzielić się nią z innymi młodymi ludźmi i pokazać, że bycie chrześcijanką w XXI w. wcale nie jest przestarzałe lub niemodne.

Ela

Mam na imię Ela, mam 17 lat i jestem w 1 klasie Liceum Ogólnokształcącego. Bardzo lubię uczyć się języków obcych, szczególnie angielskiego, czytać książki i zajmować się moją najmłodszą siostrą Basią. Moim marzeniem jest podróż do Panamy na Światowe Dni Młodzieży. Wyjazd do Panamy to dla mnie przygoda życia i nowe doświadczenie.

Kinga

Nazywam się Kinga, mam 17 lata, jestem uczennicą technikum. Uwielbiam podróżować i od zawsze chciałam zwiedzić Amerykę Środkowa. Światowe Dni Młodzieży w Panamie to doskonały czas by zgłębić relacje z Bogiem i z ludźmi. Dzięki mnogości kultur i narodowości będziemy mogli się wiele nauczyć. Z niecierpliwością czekam na ten moment spotkania młodych ludzi z miłością Boga w tym wydarzeniu.

Weronika

Mam na imię Weronika i jestem uczennicą drugiej klasy liceum.

W 2016 roku byłam uczestniczką Światowych Dni Młodzieży w Krakowie i wolontariuszką podczas Dni w Diecezjach. Poznałam wtedy wiele wspaniałych osób, w tym przyjaciół z Gwatemali, dlatego moim marzeniem jest odwiedzenie ich w przyszłym roku. Myślę, że podróż byłaby niesamowitą przygodą, mogłabym poznać zupełnie nową kulturę i wykorzystać ten czas na naukę języka

Miłosz

Pracuje jako asystent Rzeczoznawcy Majątkowego, a na co dzień interesuje się muzyka oraz kosmetyka samochodowa.

W 2016 roku uczestniczyłem w ŚDM w Krakowie, a to co zobaczyłem, pozostanie w mojej pamięci do końca życia. Ponadto, w czasie tego wielkiego wydarzenia gościłem w domu dwie Gwatemalki, z którymi bardzo miło spędziłem czas, ucząc się nowych doświadczeń kulturowych.

Marysia

Mam na imię Marysia. 25 lat minęło jak kilka dni.

Chciałabym pojechać do Panamy na ŚDM, aby poznać chrześcijan z całego świata i razem z nimi umacniać wiarę. Mam nadzieję, że uda mi się ponownie spotkać z przyjaciółmi z Gwatemali, których gościłam podczas ŚDM w Polsce. Jestem też ciekawa, jak wygląda życie mieszkańców Ameryki Środkowej. Chcę wszędzie szukać dobra, a potem „podawać” je dalej.

Krzysztof

Krzysztof, 27 lat, programista, śpiewam w scholi parafialnej i zespole gospel

Podczas Światowych Dni Młodzieży w Polsce byłem koordynatorem przy przyjęciu pielgrzymów w parafii w Pruszkowie-Żbikowie. Wtedy zobaczyłem jak wielkie serca mają ludzie przyjmujący Gwatemalczyków w swych domach. W Panamie chciałbym być częścią Światowych Dni Młodzieży- tym razem jako pielgrzym.

Karolina

¡Hola! Nazywam się Karolina, mam 23 lata i jestem studentką filologii hiszpańskiej.

Bardzo chciałabym pojechać na Światowe Dni Młodzieży do Panamy, ponieważ uważam, że byłaby to podróż mojego życia, która z pewnością poszerzyłaby horyzonty mojej wiary oraz pozwoliłaby mi poznać zarówno świat, jak i samą siebie. Chciałabym raz jeszcze zjednoczyć się w modlitwie z ludźmi z różnych stron świata i poczuć tę niesamowitą atmosferę, która miała miejsce dwa lata temu w Krakowie.

Ania

Mam na imię Ania, mam 33 lata. Od kilku lat jestem animatorką w Ruchu Światło-Życie.

Bardzo lubię przebywać i pracować z młodymi ludźmi. Wierzę, że jak powiedział św. Jan Paweł II są oni zarówno przyszłością kościoła jak i świata.

Chciałabym pojechać na Światowe Dni Młodzieży, aby jeszcze raz móc spotkać młodych radosnych ludzi, którzy cieszą się swoją wiarą, wiarą w Chrystusa. Chciałabym także spotkać naszych przyjaciół z Gwatemali, których mieliśmy przyjemność gościć w 2016 roku

Mateusz

Mam na imię Mateusz, mam 17 lat i jestem uczniem Liceum a także drużynowym 62 Mazowieckiej Drużyny Harcerzy Starszych. Byłem wolontariuszem – opiekunem grupy podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku. Chciałbym pojechać do Panamy, żeby znowu móc z pierwszego rzędu zobaczyć i współtworzyć ogromną wspólnotę młodych wierzących ludzi.

Sławek

Sławek 43 lata policjant

Chciałbym pojechać do Panamy, ponieważ jestem gorliwym katolikiem. Byłem na ŚDM'ie w Krakowie i było to bardzo ważne wydarzenie w moim życiu, pomimo iż uczestniczyłem w nim od trochę innej strony. Jest to również dla mnie możliwość niezwykłej przygody, zwiedzenia pewnej części świata oraz inwestycja w siebie.

Gosia

Uczęszczam do 3 klasy gimnazjum i interesuje się podróżami i fotografią. Mam 16 lat. Chcę pojechać na Światowe dni młodzieży ponieważ byłam wolontariuszką przy parafii gdy gościliśmy Hiszpanów który jechaliśmy do Krakowa, wtedy bardzo spodobała mi się atmosfera która otaczali się Ci ludzie. Jest to również niezwykła szansa do zwiedzenia pewnej części USA, co od zawsze było moim marzeniem!

Sylwia i Artur

Mam na imię Sylwia, mój mąż to Artur. Życie pokazało nam jak ważne są chwile oraz drugi człowiek, a także przyjaciele i rodzina, która pomogła w trudnych chwilach. Chcemy razem z mężem i z naszą grupą pojechać do Panamy na ŚDM, aby ponownie spotkać wartościowych ludzi, zobaczyć ich sposób życia i wyznawania wiary. Przeżyć wspólnie chwile, które są tak ważne i zostają bardzo długo w pamięci i sercu.

Ola

Ola, 26 lat. Z zawodu polonistka, przewodniczka miejska po Warszawie. Podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie doświadczyłam ogromnej radości, życzliwości i miłości od ludzi ze świata. Dlatego z całego serca pragnę znaleźć się w Panamie aby móc pogłębić swoją wiarę, poznać ludzi z odległych zakątków ziemi, podzielić się doświadczeniami życiowymi oraz jeszcze raz poczuć ogrom szczęścia tkwiący w istocie tych spotkań dla młodych katolików z całego świata.

Oskar

Jestem uczniem klasy 1 LO o profilu ratowniczo- pożarniczym. Lubię muzykę, którą czuję dzięki perkusji i kongom , które są moimi instrumentami.

Wyznaje zasadę moich rodziców, że podróże kształcą. Dla mnie także utrwalają wiarę w ludzi.

Dlatego chciałbym pojechać do Panamy bo wiem co czują Ci wszyscy, którzy tam czekają na nas,

Do końca nie wierzą że przyjedziemy na ten koniec świata. Wspomagając naszą wyprawę dajesz bardzo wielu ludziom wiarę w dobro a ono zawsze powraca.

Maria

Mam 18 lat i tym roku zdałam maturę, od października planuję rozpocząć studia. Chciałabym pojechać na ŚDM do Panamy, ponieważ byłam w 2016 roku na ŚDM w Krakowie i bardzo mi się podobało! Co? Przede wszystkim organizacja całego wydarzenia, to, że ludzie z tylu państw mogą zjednoczyć się i wspólnie wielbić Boga. Poznałam wiele wspaniałych młodych osób, które umocniły mnie w przekonaniu, że wiara naprawdę jest ważna.

Paula

Cześć! Nazywam się Paula i mam 23 lata. Jestem studentką dietetyki na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Chcę jechać do Panamy w intencji niepełnosprawnej siostry.

Mirek

Jestem Mirek. Mam 48 lat, wykształcenie ekonomiczne, pracowałem w handlu. Chciałbym pojechać na ŚDM do Panamy by w jedności z Ojcem Świętym Franciszkiem i z innymi młodymi całego świata za pośrednictwem Maryi odnajdywać Chrystusa i z nim żyć. By przekazywać po powrocie do Polski innym zaznaną tam miłość, nadzieję i wiarę że Jezus Chrystus może zrobić wszystko. Poza tym chciałbym spotkać się z naszymi przyjaciółmi z Gwatemali.

Wpłacający10

 
Dane ukryte
125 zł
SO
Sławomir Olszewski
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
W
Wojciech Majewski
100 zł
 
Dane ukryte
65 zł
SB
Szymon Barcicki
65 zł
RG
Renata Getler
30 zł
MB
Mariusz Bancerz
25 zł
 
Dane ukryte
15 zł

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nagrody

Wpłać 25 zł i więcej

Wsparcie 25 zł

Bóg zapłać! Będziemy pamiętać o Tobie w modlitwie podczas Światowych Dni Młodzieży w Panamie! Podziękujemy Ci na naszym profilu na facebooku i zaprosimy na spotkanie podsumowujące wyjazd :)

wybrano 1 raz

Wybieram

Wpłać 45 zł i więcej

Wsparcie 45

Bóg zapłać! Będziemy pamiętać o Tobie w modlitwie podczas Światowych Dni Młodzieży w Panamie! Podziękujemy Ci na naszym profilu na facebooku i zaprosimy na spotkanie podsumowujące wyjazd :)

Wybieram

Wpłać 65 zł i więcej

Wsparcie 65

Bóg zapłać! Będziemy pamiętać o Tobie w modlitwie podczas Światowych Dni Młodzieży w Panamie! Podziękujemy Ci na naszym profilu na facebooku i zaprosimy na spotkanie podsumowujące wyjazd :)

wybrano 1 raz

Wybieram

Wpłać 125 zł i więcej

Wsparcie 125

Bóg zapłać! Będziemy pamiętać o Tobie w modlitwie podczas Światowych Dni Młodzieży w Panamie! Podziękujemy Ci na naszym profilu na facebooku i zaprosimy na spotkanie podsumowujące wyjazd :)

wybrano 1 raz

Wybieram

Wpłać 250 zł i więcej

Wsparcie 250

Bóg zapłać! Będziemy pamiętać o Tobie w modlitwie podczas Światowych Dni Młodzieży w Panamie! Podziękujemy Ci na naszym profilu na facebooku i zaprosimy na spotkanie podsumowujące wyjazd :)

Wybieram

Wpłać 500 zł i więcej

Wsparcie 500

Bóg zapłać! Będziemy pamiętać o Tobie w modlitwie podczas Światowych Dni Młodzieży w Panamie! Podziękujemy Ci na naszym profilu na facebooku i zaprosimy na spotkanie podsumowujące wyjazd :)

Wybieram

Wpłać 1000 zł i więcej

Wsparcie 1000

Bóg zapłać! Będziemy pamiętać o Tobie w modlitwie podczas Światowych Dni Młodzieży w Panamie! Podziękujemy Ci na naszym profilu na facebooku i zaprosimy na spotkanie podsumowujące wyjazd :)

Wybieram

Nasi użytkownicy założyli

499 408 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?