id: ndfgdp

Autobus dla Buturu - podaruj możliwość edukacji tanzańskim dzieciom

Autobus dla Buturu - podaruj możliwość edukacji tanzańskim dzieciom

21 205 zł 
z 45 000
47%
zakończona
03.09.2019r
189
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 912 546 zrzutek i zebrali 874 686 625 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Zbieramy na autobus szkolny, który da szansę dzieciom w wieku 3-5 lat z odległych zakątków wioski Buturu w Tanzanii na edukację w przedszkolu przy misji Sióstr Zmartwychwstanek.

Siostra Renata ofiarowuje najuboższym dzieciom z Buturu odrobinę czułości.

Jesteśmy Siostrami Zmartwychwstankami.

Posługujemy na misji w Tanzanii w Afryce Wschodniej. Mieszkamy w małej wiosce o nazwie Buturu położonej na północy kraju, w pobliżu największego afrykańskiego Jeziora Wiktorii.

Wioska Buturu jest bardzo uboga, a wiele dzieci cierpi z niedożywienia i braku wody. Państwowy system edukacji jest w opłakanym stanie. Tylko nieliczni wchodzą w wiek pełnoletni jako uczniowie - większość osób zmuszana jest do pracy od małego.

Najmłodsze dzieci z wioski od stycznia 2019 przychodzą do prowadzonego przez nas przedszkola, gdzie jedzą do syta, nauczane są kreatywnymi metodami, a także spędzają miło czas zabawie.

Buturu to wioska bardzo rozległa. Z niektórych zakątków dzieci w wieku 3-5 lat dochodzą po ponad 3 kilometry w jedną stronę. Inne przedszkolaki dojeżdżają po kilka osób naraz na jednym motorze, co jest niebezpieczne dla zdrowia i życia. Z drugiej strony, bardzo wielu rodziców chciałoby przysłać swe pociechy do naszego przedszkola, ale nie mogą ze względu na zbyt dużą odległość.

Stąd nasza wielka prośba o pomoc w zebraniu kwoty koniecznej na zakup autobusu. Będzie to Nissan Civilian. Oprócz ceny pojazdu musimy opłacić jego transport z Japonii oraz wysoki podatek - łącznie 20.000$.

Obecnie dysponujemy kwotą 9.000$. Brakuje nam 11.000$, czyli ok. 45 tysięcy złotych.

Serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc, życzliwość oraz wsparcie. Dzięki pomocy wielu z Państwa dzieci mogą się uczyć w naszym przedszkolu. Ufamy, że nasza wspólna pomoc tanzańskim dzieciom pomoże im w rozwoju, da szansę na lepsze życie w przyszłości, a teraz zapewni radosne dzieciństwo.

Siostra Lucia uczy najmłodsze dzieci w plenerze.

Dzieci bawią się na dyskotece z okazji dnia dziecka.

Siostra Dominika poszukuje nowych powołań na odizolowanej wyspie Ukara.

Pozwiedzaj Buturu

Zaznaczony budynek to prowadzona przez nas szkoła z internatem dla dziewcząt. Na północny zachód znajduje się kompleks budynków, w którym mieszkamy, a za zachodnim płotem mamy trzy budynki przedszkola.

Obserwuj rozwój placówki misyjnej w Buturu!

Facebook

Facebook: Misja Zmartwychwstanek w Tanzanii

Instagram

Instagram: Siostra Dominika Bańcerek

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 189

preloader

Komentarze 31

 
2500 znaków