id: ne7g9x

Zrób z nami lato! Zbiórka na zajęcia w ramach "Lata na podwórku"!

Zrób z nami lato! Zbiórka na zajęcia w ramach "Lata na podwórku"!

5 355 zł 
z 15 000 zł
35%
zakończona 01.06.2019r
117 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Gdy kończą się zajęcia szkolne, dzieci siadają do komputerów i gier... Nie rozmawiają ze sobą inaczej niż przez media społecznościowe. Razem możemy je zachęcić do wyjścia na podwórko i wspólnej zabawy. Na świdnickich podwórkach pracujemy od czterech lat i widzimy coraz większe potrzeby dalszych działań. W tym roku chcemy zorganizować regularne zajęcia przez całe wakacje na pięciu świdnickich podwórkach, w związku z czym prosimy Was o pomoc.

Od czterech lat w ramach akcji „Lato na podwórku” spędzamy wakacje wspólnie z dziećmi na trzech świdnickich podwórkach, na których potrzeba działań edukacyjnych i animacyjnych jest najbardziej widoczna. To nasz pomysł na to, jak pomóc dzieciom z powszechnym dziś problemem z nawiązywaniem relacji, a także sposób na inspirowanie i pobudzanie rozwoju ich umiejętności i talentów. Wykorzystujemy kontekst podwórka jako wspólnej przestrzeni, mającej duży potencjał integracyjny dla mieszkańców. W ramach „Lata na podwórku” przez całe wakacje na wybranych podwórkach w Świdnicy odbywają się bezpłatne animacje i zajęcia edukacyjne, prowadzone przez doświadczony zespół pedagogów, edukatorów i animatorów kultury.Od 2016 roku realizujemy regularne działania profilaktyczne, animacyjne i edukacyjne na trzech podwórkach w Świdnicy:- Skwer przy ul. Teatralnej i Mennickiej;- Podwórko przy ul. Gdyńskiej;- Podwórko przy ul. Kopernika i Okrężnej.W tym roku chcemy zorganizować działania na dwóch nowych podwórkach w Świdnicy:

- Podwórko na os. Zawiszów (obok Szkoły Podstawowej nr 1);- Podwórko na os. Młodych (obok kortu tenisowego).

Na co przeznaczymy zebrane pieniądze?

Wpłacając 10 lub 20 zł i więcej – pomagasz nam kupić materiały do zajęć plastycznych.

Wpłacając 30 lub 50 zł i więcej – pomagasz nam kupić płyn do baniek.

Wpłacając 75 zł i więcej – opłacasz jedną lekcję angielskiego na podwórku.

Wpłacając 150 zł i więcej – opłacasz dzienną stawkę wynagrodzenia jednej animatorki na podwórku.

Wpłacając 300 zł i więcej – pomagasz nam zorganizować festyny rodzinne na świdnickich osiedlach.

Wpłacając 400 zł i więcej – opłacasz tydzień dodatkowych zajęć edukacyjnych na podwórkach.

Na organizację działań na dwóch dodatkowych podwórkach potrzebujemy kwoty 10000 zł (1 podwórko = 5000 zł). Ponadto chcemy zebrać dodatkowo 5000 zł, które przeznaczymy na zajęcia edukacyjne i warsztatowe na wszystkich podwórkach, w tym naukę angielskiego, taniec, zajęcia międzykulturowe, ceramikę, zajęcia plastyczne i teatralne.

Zachęcamy do zapisania się na newsletter podwórkowy: https://ladnehistorie.pl/lato-na-podworku!Zrób z nami lato!Animatorki z Fundacji Ładne Historie

Weronika

Weronika jest mamą ośmioletniej Niny i czteroletniego Antosia. Ukończyła studia pierwszego stopnia na kierunku Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza i pracuje jako animatorka zajęć profilaktycznych w świetlicy wiejskiej.

Dorota

Dorota to mama osiemnastoletniego Miłosza. Ukończyła pedagogikę opiekuńczo-wychowawczą oraz Brixton London College. Jest pedagogiem, prowadzi szkołę języka angielskiego dla dzieci i młodzieży. W „Lecie na podwórku” działa od pierwszej edycji.

Gabrysia

Gabrysia ukończyła studia drugiego stopnia na kierunku fizjoterapia. Uważa, że ruch to podstawa i chciałaby zaszczepić te idee w najmłodszych uczestnikach „Lata na podwórku”. Lubi pracę z dziećmi i już niejeden raz miała okazję brać udział w różnych projektach edukacyjnych. Jej pasją jest muzyka i śpiew.

Ania

Ania jest doktorantką kulturoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim, zapaloną podróżniczką i początkującą animatorką kultury. Wieloletnia uczestniczka zajęć plastycznych i tanecznych w świdnickim MDK-u - nabyte tam zdolności wykorzysta podczas tegorocznego „Lata na Podwórku”.

Kasia

Kasia jest mamą 9-letniej Kai i 15-letniej Mai. Ukończyła studia pierwszego stopnia z socjologii. Na co dzień pomaga mężowi w prowadzeniu firmy i zajmuje się wychowaniem dzieci. Uważa, że nie istnieją problemy tylko kwestie do rozwiązania.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 117

 
Dane ukryte
100 zł
KK
Anna Kalinowska
35 zł
AW
Artur Wittig
100 zł
 
Dane ukryte
20 zł
EP
Ewa P
50 zł
MZ
Maciek
ukryta
 
Dane ukryte
50 zł
DJ
Dominik Jędrzejczak
15 zł
MK
Magdalena Kreis
30 zł
F
Filip
20 zł
Zobacz więcej

Komentarze 15

 
2500 znaków

Nagrody

Wpłać 10 zł i więcej
Imienne podziękowanie na stronie www.ladnehistorie.pl

Dziękujemy za wsparcie naszej zbiórki! Na naszej stronie www pojawi się imienne podziękowanie za dołączenie do naszej zbiórki.

rozwiń

wybrano 6 razy (pozostało 494 z 500)

przewidywana dostawa: 5 czerwca, 2019

Wybieram
Wpłać 20 zł i więcej
Rysunek wykonany przez dziecko biorące udział w zajęciach podczas „Lata na podwórku”

Zajęcia będą się odbywać na pięciu podwórkach przez całe wakacje. Jedno z dzieci narysuje rysunek specjalnie dla Ciebie, a my wyślemy go do Ciebie pocztą wraz z podziękowaniem za udział we zbiórce. 

rozwiń

wybrano 15 razy (pozostało 15 z 30)

przewidywana dostawa: 12 lipca, 2019

Wybieram
Wpłać 30 zł i więcej
Kolekcjonerski plakat „Lata na podwórku”

Tegoroczna identyfikacja została zaprojektowana przez znanego ilustratora, Jakuba Zasadę. 

rozwiń

wybrano 16 razy (pozostało 84 z 100)

przewidywana dostawa: 5 czerwca, 2019

Wybieram
Wpłać 50 zł i więcej
Woreczek „zero waste”

Białe i czarne woreczki ekologiczne wykonane ręcznie przez markę „Zapachy z szafy”. W woreczku można przechowywać warzywa, owoce lub piewczywo. Woreczki „zero waste” pomagają ograniczyć zużywanie folii w życiu codziennym. 

rozwiń

wybrano 24 razy (pozostało 26 z 50)

przewidywana dostawa: 12 maja, 2019

Wybieram
Wpłać 75 zł i więcej
Wyprawka "Lato na podwórku"

Ekologicznie i rękodzielniczo przygotowany piórnik z zestawem kredek i ołówkiem.

rozwiń

wybrano 4 razy (pozostało 46 z 50)

Wybieram
Wpłać 400 zł i więcej
Animacja na urodzinach

Animatorki pracujące przy „Lecie na podwórku” to specjalistki od dobrej zabawy. Z ich pomocą zorganizujecie przyjęcie urodzinowe, które zrobi wrażenie na każdym dziecku. 

rozwiń

(pozostało 5 z 5)

Wybieram
Wpłać 80 zł i więcej
Szydełkowa przytulanka

Ręcznie wykonana na szydełku sowa - przytulanka, dzieło Pani Krysi Kraski, znajej w Świdnicy ze swoich unikalnych rękodzielniczych projektów. Jedyna w swoim rodzaju!

rozwiń

wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)

Wpłać 100 zł i więcej
Karnet na Festiwal "Spektrum" 2019

SPEKTRUM jest dla polskich widzów wyjątkową okazją, by w kameralnej atmosferze malowniczej Świdnicy zobaczyć najgorętsze tytuły międzynarodowych festiwali zanim trafią one do kinowej dystrybucji.

rozwiń

wybrano 2 razy (pozostało 0 z 2)

Wpłać 150 zł i więcej
Karnet na Międzynarodowy Festiwal Bachowski 2019 w Świdnicy

Międzynarodowy Festiwal Bachowski w Świdnicy – odbywający się corocznie od 2000 roku w Świdnicy letni festiwal muzyczny prezentujący przede wszystkim kompozycje Jana Sebastiana Bacha i repertuar barokowy, ale też utwory romantyczne oraz współczesne, ze szczególnym uwzględnieniem tych zapomnianych i rzadko grywanych w salach koncertowych.

rozwiń

wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)

Nasi użytkownicy założyli

776 461 zrzutek

i zebrali

577 595 030 zł

A ty na co dziś zbierasz?