id: ne8pwk

Zakup specjalistycznych butów strażackich oraz rękawic strażackich

Zakup specjalistycznych butów strażackich oraz rękawic strażackich

1 102 zł 
z 10 000 zł
11%
zakończona 05.03.2021r
13 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Jesteśmy jednostką OSP z wieloma tradycjami. Od początku istnienia głównym zadaniem naszej jednostki jest niesienie pomocy. Na naszym terenie, występują obszary chronione: Kozienicki Park Krajobrazowy, Ostoja Kozienicka oraz Obszar Natura 2000. Na terenie naszego rejonu operacyjnego występują również tereny zalewowe doliny rzeki Radomki oraz takie przedsiębiorstwa jak: Cynkownia, Zakłady Drzewne oraz inne mniejsze zakłady. Jednostka OSP Goryń dysponuje młodymi druhami z ogromnym zapałem do działania, wszyscy posiadają odpowiednie przeszkolenia i badania lekarskie. Jednostka dysponuje także remizą strażacką, finansowaną przez gminę Jastrzębia. O stan wizualny oraz techniczny dbają druhowie wraz z Panią Sołtys naszej miejscowości. Ochotnicza Straż Pożarna w Goryniu w ostatnich latach notuje wzrost ilości członków i co bardzo istotne przybywa młodych strażaków, którzy zapewniają ciągłość działania jednostki, mającej bardzo bogatą przeszłość i tradycję współpracy z miejscową społecznością, lecz brakuje nam do tego odpowiedniego umundurowania.Nasi młodzi strażacy aktywnie reprezentują naszą jednostkę a przede wszystkim gminę Jastrzębia oraz powiat radomski.Jednostka OSP w Goryniu aktywnie uczestniczy w zawodach sportowo-pożarniczych. Dotychczasowe nasze osiągnięcia to: 


- 1 miejsce w zawodach strażackich dla jednostek OSP z gminy Jastrzębia podczas rodzinnego 

festynu w Jastrzębi. 

 

- 9 miejsce podczas powiatowych zawodów sportowo-pożarniczych jednostek OSP i MDP 

z powiatu radomskiego. 


Akcje strażackie mogą przybrać niespodziewany obrót, o czym wiedzą wszyscy strażacy. Wyjazd do pożaru może zakończyć się podjęciem czynności z zakresu ratownictwa technicznego. Niezbędnym jest zaopatrzenie w solidne rękawice, które poza ochroną dłoni przed wysokimi temperaturami pozwolą na skuteczne operowanie narzędziami. 


Buty są najważniejszym elementem ochrony stóp, dającym możliwość wykonania powierzonych zadań w sposób bezpieczny dla Strażaka. Niestety zła przyczepność obuwia, nieodpowiednie wyprofilowanie a także słabe zabezpieczenie przed wilgocią oraz trudnymi warunkami atmosferycznymi mogą wykluczyć Strażaka z akcji pożarniczej czy ratowniczej. Strażacy wiedzą, że użycie niedostosowanych do panujących warunków butów strażackich może zagrozić ich zdrowiu a nawet życiu


Pomoc z Państwa strony na nowsze umundurowanie o jakie gorąco prosimy dałby nam możliwość bezpiecznego dojazdu do miejsca zdarzenia. Zdecydowanie zwiększyłaby się liczba wyjazdów do różnego rodzaju zdarzeń stąd pomoc finansowa na zakup specjalistycznego sprzętu jest niezbędna. W celu utrzymania na dobrym poziomie potencjału ratowniczego jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Goryniu gorąco liczymy na Państwa wsparcie."Strażak, to nie jest zwykły człowiek, ten człowiek może uratować Ci życie"
Pozdrawiają,

Zarząd OSP GORYŃ,

Druhowie OSP GORYŃ.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 13

MB
Kratki.pl
500 zł
MO
Monika
300 zł
UZ
Urszula Zurawska
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
BK
B.G Knyt
50 zł
Artur Żurawski
50 zł
RA
Rafał
25,50 zł
 
Dane ukryte
25 zł
OS
OSP Słomczyn
10 zł
OR
OSP Rów
10 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

864 837 zrzutek

i zebrali

763 459 986 zł

A ty na co dziś zbierasz?