id: nen7cu

Pomoc dla Marysi: KOMUNIKATOR WZROKOWY

Pomoc dla Marysi: KOMUNIKATOR WZROKOWY

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
28 666 zł z 25 000 zł
114%
zakończona 31.12.2020r
202 wspierających
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

„Marysia urodziła się zdrowa. Nic nie zwiastowało tak strasznej, podstępnej choroby.

 Czym jest Zespół Retta? To bardzo rzadka choroba genetyczna, która spadła na naszą rodzinę nie wiadomo skąd. Rosyjska ruletka. Pech? Klątwa? Przeznaczenie? Ta podstępna choroba zabrała tej maleńkiej istotce możliwość chodzenia, mówienia, rozumienia, celowego używania rąk... Marysia nie bawi się zabawkami, bo nawet nie jest

w stanie ich chwycić. Będziemy musieli się zmierzyć z tak wielkim przeciwnikiem.. Marysia jest uzależniona od drugiej osoby i wszystko wskazuje na to, że tak już zostanie do końca życia... „

To słowa naszej Przyjaciółki, która po wielu badaniach, pobytach  z Marysią w szpitalach, 27.08.2020 r. usłyszała diagnozę-wyrok!!!, którego najbardziej się obawiała: "Pani Córka ma zespół Retta…" (https://www.sdmo.edu.pl/file/2016/09/Zesp%C3%B3%C5%82-Retta-Aneta-Kryszczak.pdf )

W chwili obecnej nie istnieją żadne skuteczne sposoby leczenia zespołu Retta - nawet samych jego objawów. Następstwa choroby są  przerażające. Marysia-Córeczka naszych Przyjaciół, została skazana na postępującą degenerację układu nerwowego, zaburzenia pamięci, mowy i motoryki, epileptyczne drgawki, skoliozę, neurologiczne krzyki dzienne i nocne, które trwają godzinami, hiperwentylację lub bezdech.

Rodzice Marysi mogą jednie łagodzić skutki tej bezwzględnej choroby i robią wszystko, żeby Marysia miała jak najlepsze życie.

Rehabilitują córkę każdego dnia na wszelkie możliwe sposoby, zapewniają pracę

z logopedą, psychologiem, zajęcia sensoryczne, korzystają z komory tlenowej, stosują specjalną dietę.  To tylko niektóre z zabiegów, jakie zabezpieczają dla Marysi Mama i Tata, bo „poznając przeciwnika”, stosują coraz to nowe sposoby walki z nim. Mają więc w planach kontynuację dotychczasowych działań, a także  dogoterapię, kosztowne turnusy rehabilitacyjne, delfinoterapię i zakup mnóstwa niezbędnego sprzętu rehabilitacyjnego.

Niestety to wszystko kosztuje, a Marysia ma jeszcze dwóch braci, którzy również zasługują na radosne i spełnione dzieciństwo!

Obecnie, kiedy jedynym sposobem na porozumiewanie się Marysi z otoczeniem pozostały oczy i tym samym dołączyła Ona  do grona "milczących aniołów", Rodzice chcieliby zakupić specjalny komunikator, zapewniający dziecku wzrokową obsługę tabletu. To urządzenie pomoże nawiązać kontakt z Marysią. Nie ma bowiem szans na porozumienie werbalne.

Niestety, zakup komunikatora przekracza możliwości finansowe Rodziców, którzy na cały zestaw, (Communicator 5 – oprogramowanie do komunikacji, mocowanie, PC Eye Mini+ Look to Learn, kamerę do obsługi komputera za pomocą wzroku z podstawowym oprogramowaniem do nauki obsługi, ramię Manfrotto – EyeMobile, Microsoft Surface PRO 1,) muszą zebrać ponad 18.000 zł. Dodatkowym kosztem jest kurs obsługi sprzętu, a także praca z terapeutą w systemie AAC, czyli komunikacji wspomagającej i alternatywnej

Dlatego w imieniu naszych Przyjaciół prosimy Państwa o pomoc i  finansowe wsparcie dla  Marysi w zakupie komunikatora i dalszej rehabilitacji, której Marysia będzie już zawsze poddawana.

 

Dziękujemy

Wpłacający 202

GG
Grzegorz Grzyb
3 300 zł
A
agnieszkalibner
2 000 zł
D
Darek
1 100 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
1 100 zł
TB
Tomasz Budziński
1 000 zł
KZ
Krystian Z
1 000 zł
KB
Karolina Brus
1 000 zł
T
Tymoteusz
500 zł
KG
Katarzyna Grudniewska
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
Zobacz więcej

Komentarze 2

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

625 350 zrzutek

i zebrali

376 340 900 zł

A ty na co dziś zbierasz?