6 880 zł 
z 38 000
18%
56 dni do końca
100 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Drodzy wielbiciele kieleckich neonów,


marzy nam się, aby przywrócić Kielcom dawny blask artystycznie splątanych rurek neonowych. Chcielibyśmy, aby nocne spacery po mieście były kolorowe i cieszyły oczy mieszkańców oraz turystów. Uważamy, że Kielce podczas ery neonów posiadały najładniejsze tego typu instalacje w całej Polsce. To niestety zapomniany potencjał miastotwórczy, dlatego chcemy to zmienić wspólnie z Waszym udziałem. Kot w butach to najbardziej charakterystyczny neon spośród wszystkich już nieistniejących. Mógłby stać się jednym z symboli naszego miasta oraz być "witaczem" na przyszłym szlaku neonowym. 

o0edb942f66658c2.jpeg

HISTORIA


Zbiórka dotyczy realizacji neonu kota w butach, którego na pewno znacie z dawnych zdjęć i pocztówek. Znajdował się na rogu ulic Sienkiewicza i Paderewskiego (wtedy Buczka) i reklamował sklep obuwniczy Koturn (starzy mieszkańcy i tak mówili na niego Bata, bo w tym miejscu przed II wojną światową znajdował się salon Baty). Założyliśmy tę zbiórkę, bo wierzymy, że wśród Was są osoby, które są oczarowane magią neonów tak jak my. Realnie zakładamy również, że możemy uzbierać za mało lub więcej niż zakłada zbiórka. W każdym z tych przpadków przewidujemy realizację miniatur innych dawnych neonów oraz oznakowania szlaku.


ORGANIZATORZY


Jako pasjonaci gromadzimy informacje, plany, fotografie, którymi dzielimy się z Wami poprzez profil "Kielce w neonach". Efektem naszych działań jest również projekt budżetu obywatelskiego "Powrót kieleckich neonów I", w ramach którego, po prawie pół wieku przerwy, na halę przy ulicy Żytniej wróciła 8,5-metrowa instalacja "koszykarz". Dziękujemy wszystkim mieszkańcom Kielc za oddane głosy, jednocześnie - jak widzicie, nie ustajemy w staraniach, aby przywrócić Kielcom kolejne neony.


Bedziemy wdzięczni za każdą, nawet najmniejszą wpłatę. 


Organizatorzy

Maciej Ziernik

Rafał Zamojski

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Lokalizacja

Henryka Sienkiewicza 76, 25-501

Kielce, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Wpłaty 100

preloader

Komentarze 3

 
2500 znaków

Lokalizacja

Henryka Sienkiewicza 76, 25-501

Kielce, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Nasi użytkownicy założyli

894 358 zrzutek

i zebrali

838 138 731 zł

A ty na co dziś zbierasz?