id: 6xnbk7

Przywracamy NEON kota w butach

Przywracamy NEON kota w butach

Nasi użytkownicy założyli 1 176 835 zrzutek i zebrali 1 228 824 932 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności1

 • Dzięki dotacji Specjalnej Strefy Ekonomicznej Starachowice zmniejszyliśmy kwotę zbiórki z 38 tys. zł do 23 tys. zł. Całkowity koszt realizacji neonu: 38.000 zł, kwota dotacji od Strefy: 15.000 zł

  Dziękujemy SSE

  JApzUR7HfOccagV6.png

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Drodzy wielbiciele kieleckich neonów,


marzy nam się, aby przywrócić Kielcom dawny blask artystycznie splątanych rurek neonowych. Chcielibyśmy, aby nocne spacery po mieście były kolorowe i cieszyły oczy mieszkańców oraz turystów. Uważamy, że Kielce podczas ery neonów posiadały najładniejsze tego typu instalacje w całej Polsce. To niestety zapomniany potencjał miastotwórczy, dlatego chcemy to zmienić wspólnie z Waszym udziałem. Kot w butach to najbardziej charakterystyczny neon spośród wszystkich już nieistniejących. Mógłby stać się jednym z symboli naszego miasta oraz być "witaczem" na przyszłym szlaku neonowym. 

o0edb942f66658c2.jpeg

HISTORIA


Zbiórka dotyczy realizacji neonu kota w butach, którego na pewno znacie z dawnych zdjęć i pocztówek. Znajdował się na rogu ulic Sienkiewicza i Paderewskiego (wtedy Buczka) i reklamował sklep obuwniczy Koturn (starzy mieszkańcy i tak mówili na niego Bata, bo w tym miejscu przed II wojną światową znajdował się salon Baty). Założyliśmy tę zbiórkę, bo wierzymy, że wśród Was są osoby, które są oczarowane magią neonów tak jak my. Realnie zakładamy również, że możemy uzbierać za mało lub więcej niż zakłada zbiórka. W każdym z tych przpadków przewidujemy realizację miniatur innych dawnych neonów oraz oznakowania szlaku.


ORGANIZATORZY


Jako pasjonaci gromadzimy informacje, plany, fotografie, którymi dzielimy się z Wami poprzez profil "Kielce w neonach". Efektem naszych działań jest również projekt budżetu obywatelskiego "Powrót kieleckich neonów I", w ramach którego, po prawie pół wieku przerwy, na halę przy ulicy Żytniej wróciła 8,5-metrowa instalacja "koszykarz". Dziękujemy wszystkim mieszkańcom Kielc za oddane głosy, jednocześnie - jak widzicie, nie ustajemy w staraniach, aby przywrócić Kielcom kolejne neony.


Bedziemy wdzięczni za każdą, nawet najmniejszą wpłatę. 


Organizatorzy

Maciej Ziernik

Rafał Zamojski

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 175

preloader

Komentarze 4

 
2500 znaków