Wsparcie dla Natalii w walce z nowotworem i dla jej rodziny ID: nfhp3t

Wsparcie dla Natalii w walce z nowotworem i dla jej rodziny ID: nfhp3t

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki

95 642 zł z 150 000 zł

63%

95 642 zł

95 642 zł

z 150 000 zł

1000 dni

1000 dni

do końca

726

726

wspierających
63%
Wpłać na zrzutkę

Aktualności 7

 • Witajcie.


  Chcieliśmy Wam wszystkim bardzo podziękować za wszelkie wsparcie, jakiego nam udzielacie. Dzisiaj z perspektywy czasu, widzę, jak dobrym krokiem było zwrócić się do Was o pomoc. Natalia została zakwalifikowana do specjalnego programu lekowego i leczy się teraz w inny sposób. Przyjmuje tabletki, które mają działać na jej dwa rozpoznania, na leyosarcomę i fibromę. Dzięki temu, jej organizm nie jest aż tak wyniszczany przez chemię.


  Leczenie wspomagające działa cuda. Ma na celu sprawić, żeby organizm nie odrzucał tabletek i niwelował skutki uboczne. Natalia wróciła do „w miarę” samodzielnego funkcjonowania. Ze względu na szalejącą pandemię oraz ryzyko złapania innych infekcji, w tym grypy, Natalia jest dodatkowo wzmacniana w trakcie leczenia wspomagającego (Natalia nie może przyjąć szczepionek) i to też dzięki Wam. Nie musimy się martwić, że zabraknie nam pieniędzy. Leczenie trwa i wszyscy mamy nadzieję, że idzie obecnie w dobrym kierunku.


  Kiedy widzimy Natalię dobrze funkcjonującą i pogodną, nam też jest raźniej. Mi i dzieciakom jest łatwiej przechodzić przez trudny dla nas czas.


  Jeszcze raz bardzo Wam dziękujemy!


  Marcin z rodziną

  Czytaj więcej
 • "Bardzo dziękujemy za Waszą pomoc i obecność. Spotykamy się z ogromną życzliwością, dobrem, które uskrzydla. 

  Od samego początku bardzo się spięliśmy i było to możliwe dzięki Wam. Chemia + infuzje postawiły już Natalię na nogi: chodzi, rozmawia, uśmiecha się. Ostatni tomograf komputerowy pokazał, że terapia działa, a guz ewidentnie się zmniejsza.


  Jeszcze raz dziękujemy!


  Natalia i Marcin"

  Czytaj więcej
 • "Witajcie,

  Natalia jest po chemii, którą wzięła w ostatni poniedziałek. Czeka nas 14-dniowa rekonwalescencja. Korzysta w tym czasie dzięki Wam z leczenia wspomagającego i dzięki temu czuje się dobrze.

  Zaczyna dokazywać, a to dobry znak. 🙂

  Nasz przyjaciel Bartek doszedł do celu! 

  Wszystkim Wam bardzo serdecznie dziękujemy za wszelkie wsparcie! Jest moc!


  Natalia i Marcin"

  Czytaj więcej
 • Dziękujemy za wszystkie wpłaty i za każde wsparcie.

  Bardzo dobry kolega Marcina - Bartosz Pyrzewski - wyruszył w trasę dopingując Natalię w walce z nowotworem. To ok 330 km pieszo z plecakiem. - Dziękujemy!!!

  Jego wędrówkę można śledzić na Facebooku.

  Czytaj więcej
 • Przekazuję podziękowania od Natalii i jej męża.


  "Bardzo dziękujemy za Wasze wsparcie. Z Wami jest nam raźniej walczyć z tym nowotworem i z sytuacją, w której trudno mi i dzieciom było się na początku odnaleźć.

  Natalia, moja żona, chciała Wam serdecznie podziękować. Dzięki Waszej pomocy nie musimy martwić się o finanse.

  Moja żona miała 5 leczeń od 8-go roku życia. Miała 13 operacji (interwencji chirurgicznych). Nigdy jednak się nie poddawała. Dzisiaj też jest gotowa do walki, w stanie pełnej gotowości. Pomagacie jej oganizmowi kontynuować ten maraton.


  Marcin"


  Czytaj więcej
 • Dziękujemy! 50 820 zł jest już do dyspozycji Natalii. Prosimy o dalsze udostępnianie linka i wpłaty, w miarę możliwości. Każda pomoc jest potrzebna. 🙏

  Czytaj więcej
 • Drodzy darczyńcy, na konto Natalii przelaliśmy przed chwilą 36 440 zł. Za każdą wpłatę dziękujemy w imieniu Natalii i jej rodziny oraz prosimy o dalsze udostępnianie linka do Zrzutki oraz o wsparcie.


  Gabriela Kuca

  Czytaj więcej

Opis zrzutki

Natalia ma 35 lat, mieszka w Gdańsku, jest cudowną żoną i matką dwóch synów – 11latka i 7latka.

Ta zawsze, nawet w obliczu choroby, pełna optymizmu i radości z życia osoba, wspierała i pomagała, bardzo często bezinteresownie, innym. Natalia jest z zawodu psychologiem, a z pasji przyjacielem.


Natalia choruje na rzadki nowotwór - sarcoma, który zaatakował lewe płuco, krtań, oplata lewą stronę prawego płuca. Wykryto go w połowie maja 2020 r. Lekarze stwierdzili wówczas, że nowotwór bardzo szybko się rozrasta i leczenie za pomocą chemii może trwać zbyt długo w stosunku do prędkości rozwoju nowotworu i jego wpływu na wyniszczenie organizmu. 


v5a88cb32b190dc3.jpeg


Jakikolwiek zabieg chirurgiczny nie wchodzi obecnie w grę ze względu na rozmiar guza i to, że stan zdrowia Natalii na tym etapie nie pozwala stwierdzić, gdzie mogą być jeszcze w organizmie komórki rakowe. 


Natalia zmagała się z nowotworem od dziecka. Walkę z pierwszym – fibroma umiejscowionym w wewnętrznych mięśniach prawej nogi - wygrała i jest on w stanie remisji*. Ten nowotwór i jego leczenie spowodowały duże wyniszczenie organizmu i powikłania. Między innymi trzeba było wyciąć niektóre mięśnie, kawałek stopy i nerkę. Drugie rozpoznanie – sarcoma – nowotwór złośliwy – pojawiło się 5 lat temu w macicy i zakończyło się wycięciem tego narządu. Po wieloletnim leczeniu i 13 operacjach organizm Natalii jest bardzo słaby. Osłabione jest również serce. To m.in. dlatego lekarze nie zdecydowali się na pełną diagnostykę. np. kontrast do tomografu obciąża nerkę i serce. 


Rozpoczęliśmy jednak walkę z obecnym nowotworem. Natalia leczy się w Narodowym Instytucie Onkologii w Warszawie. Przyjmuje chemię. Za 3/4 miesiące zostaną przeprowadzone badania, by stwierdzić, czy obecna chemia działa na ten nowotwór. Jeśli tak, to czeka nas minimum 3 lata leczenia.


Ważne jest jednak dla nas wspomaganie organizmu Natalii podczas leczenia, tak, żeby przyjmowanie leków, długi proces leczenia, walka z rakiem nie doprowadziły do wcześniejszego wyniszczenia organizmu, które może przekreślić cały proces chemioterapii.


oaec6dc627af6601.jpeg


Na wspomaganie procesu leczenia: dodatkową diagnostykę, leki wspomagające, wypożyczenie specjalistycznego sprzętu medycznego, dojazdy do placówek medycznych i wszystko to, co nie jest refundowane potrzebujemy ponad 150 tysięcy złotych, zakładając, że leczenie, jeśli będzie skuteczne, potrwa 3 lata.


Kosztorys leczenia wspomagającego


Suma leczenia wspomagającego, nierefundowanego na okres 3 lat, przy obecnych cenach:

1-wszy rok leczenia (badania, infuzje, hipertermia): 61 760,00 zł

2-gi rok leczenia (badania, infuzje) - 46 960,00 zł

3-ci rok leczenia (badania, infuzje) - 46 960,00 zł

Suma: 155 680,00 zł


W pierwszej kolejności chcemy wydać pieniądze ze zbiórki na nierefundowane leczenie: badania + leki. Koszty tego leczenia zostały podsumowane powyżej biorąc pod uwagę obecne ceny.


W drugiej kolejności, czyli pieniądze z ewentualnej nadwyżki (ponad 150 tys), chcemy przeznaczyć na brakującą jeszcze kwotę, czyli 5 680,00 zł. Jeśli ceny powyższego leczenia wzrosną w okresie 3 lat, to nadwyżką pokryjemy różnice powstałe przy wzroście cen.


Jeśli tych pieniędzy będzie więcej, to przeznaczymy je na pomoc psychologiczną, terapeutyczną dla rodziny, w szczególności dla dzieci.


Do pokrycia są jeszcze koszty dojazdów do Warszawy, ewentualnie do innych placówek medycznych, np. w Niemczech oraz koszty wypożyczenia sprzętu medycznego: koncentrator tlenu, wózek inwalidzki, inny sprzęt ortopedyczny i rehabilitację.


Dostosowanie łazienki dla osoby niepełnosprawnej - Natalia posiada pierwszą grupę inwalidzką i wcześniej była w stanie poruszać się jedynie o kulach. Obecny stan zdrowia zmusza ją do korzystania z wózka inwalidzkiego i używania wielu podpórek, w tym ułatwiających wstawanie, korzystanie z łazienki.Jeśli ktoś z darczyńców chciałby dokonać weryfikacji, to można napisać lub zadzwonić:

Centrum Medyczne Św. Łukasza,  www.swietylukasz.pl 

TEL +48 535 931 931, wew. 2311

MAIL [email protected]Dziękujemy serdecznie za każdą wpłatę.

Natalia i Marcin Urbańscy z synami* Remisja to taki stan w przewlekłej chorobie, np. onkologicznej, który charakteryzuje się okresem wolnym od objawów danej choroby. Choroba przewlekła, trudna do wyleczenie, ma tendencje do nawrotów, dlatego nie można z całą pewnością stwierdzić, że nastąpiło jej wyleczenie.PS. Jako organizatorzy tej zbiórki sprawdziliśmy, że portal nie pobiera prowizji od uczestników, chyba że ktoś wyrazi na nią zgodę (jest możliwość wyboru wpłaty bez prowizji przez kliknięcie "nie, dziękuję"). Szczegółowe informacje na ten temat są na www zrzutka w zakladce KOSZTY.


Wpłacający726

MISJA ŁASKI - GDAŃSK
2 000 zł
 
Dane ukryte
2 000 zł
 
Dane ukryte
1 900 zł
 
Dane ukryte
1 500 zł
 
Dane ukryte
1 500 zł
K
Karol
1 500 zł
 
Dane ukryte
1 100 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
Zobacz więcej

Komentarze2

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

570 058 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?