id: ng5nbv

Misja humanitarna ( szansa na lepsze życie)

Misja humanitarna ( szansa na lepsze życie)

425 zł 
z 50 000 zł
0%
94 dni do końca
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Fundacja Bracia w ramach projektu "misja humanitarna UNRHD" za cel obrała niesienie pomocy tam gdzie jest ona szczególnie potrzebna, naszym celem jest pomoc ludności dotkniętej skutkami konfliktów zbrojnych, kataklizmów oraz ludności mierzącej się ze szczególnym ubóstwem. Począwszy od 2021 roku chcemy zrealizować pomoc humanitarna, która trafi do Ludności poszkodowanej wojną na Ukrainie, kolejnym projektem który jest dla nas wyjątkowo ważnym jest organizacja pomocy humanitarnej w państwach afryki i bliskiego wschodu, pomoc tą chcemy okazać między innymi poprzez dożywianie dzieci oraz odbudowę i budowę szkół. Uważamy, że tym szybsza reakcja na zaistniały kryzys tym mniejsze jego skutki, kierujemy się zasadą humanitaryzmu dostosowując pomoc do potrzeb społeczeństwa oraz przykuwając szczególną uwagę do pomocy dzieciom dbając o zapewnienie im możliwości edukacji iż to ona jest możliwością na lepsza przyszłość. Nasze cele możliwe są do zrealizowania dzięki wsparciu naszych darczyńców oraz organizacjom współpracującym.


więcej o misji:

Misja humanitarna UNRHD – (Połączone Narody dla Przywrócenia Ludzkiej Godności ; ang. Restoring Human Dignity), która działalność swą zapoczątkowała w 2020 roku. Jej celem jest odbudowa i podniesienie poziomu życia ze skrajnego ubóstwa w regionach dotkniętych klęską żywiołowa lub konfliktem zbrojnym w takich krajach jak Irak, Syria, Ukraina, Somalia, kambodża i w innych Państwach w których zapanowało skrajne ubóstwo. W ramach misji zakres naszej pomocy jest dostosowany do panującej sytuacji – po szczegółowym rozpoznaniu potrzeb. Staramy sie pomagać długofalowo budują stabilność społeczną poprzez dawanie wędki a nie ryby. Im szybsza reakcja na zaistniały kryzys tym jego skutki są mniejsze. W zakres naszych priorytetowych działań wchodzi: materialna pomoc (żywność długoterminowa, ubrania, leki i materiały medyczne), pomoc w odbudowie miejsc pracy, użyteczności publicznej oraz zamieszkania czy źródeł wody pitnej. Pomoc realizujemy poprzez zakup, dostarczanie i dystrybucja wybranych materiałów lub co ważniejsze – wykorzystanie źródeł lokalnych celem wsparcia gospodarki.

Począwszy od roku 2021 naszymi celemi jest uruchomienie lokalnych zakładów pracy (celem samoistnego przywracania życia gospodarczego), wsparcie w odbudowie domów i gospodarstw rolniczych, placówek edukacyjnych oraz organizacja pomocy elementarnej na bliskim wschodzie oraz w Państwach Afrykańskich. Pomoc ta kierowana będzie głównie do ofiar terroryzmu i katachlizmów.

Dzięki wsparciu naszych darczyńców będziemy wstanie realizować wiele projektów ratując ludzkie życie oraz dając szanse na powrót do godnego życia i codziennego uśmiechu wraz z kolejnymi dawkami możliwości. Naszymi celami są również takie projekty jak: BLUE HEPL UNRHD, DAJ SZANSE oraz DAJ UŚMIECH a te wszystkie mają pozwolić na odbudowe gospodarcza oraz zapewnienie godnych warunków dorastania szczególnie dzieciom.

Gdy wybucha konflikt zbrojny lub dochodzi do katastrofy naturalnej, społeczność nie zawsze jest w stanie samodzielnie zareagować na kryzys. Władze państwowe nie mają wystarczających funduszy, ludność dotknięta katastrofą niespodziewanie traci swój dobytek, dostęp do wody i zasoby, z których mogłaby korzystać w kryzysowej sytuacji. Wtedy potrzebna jest pomoc humanitarna.Ludzie mierzą się z brakiem dostępu do wody, toalet, żywności. Tracą dach nad głową, możliwość pracy, edukacji i rozwoju. Konflikty lub kataklizmy zmuszają ludzi do opuszczenia swoich, dotychczas bezpiecznych, domów i do ucieczki w poszukiwaniu schronienia z dala od zagrożeń. Przesuwające się linie frontu lub niestabilna sytuacja ekonomiczna i społeczna regionu uniemożliwiają bezpieczne osiedlenie się w jednym miejscu. Ceny pożywienia lub wody wzrastają do poziomu nieosiągalnego dla zwykłego człowieka. W strefach trudno dostępnych często nie ma możliwości dostarczenia podstawowych produktów.

Naszym celem w takiej sytuacji jest szybkie i skuteczne udzielenie pomocy ludziom, których życie lub zdrowie jest zagrożone w wyniku kryzysu humanitarnego. Zasada humanitaryzmu, którą się kierujemy, wskazuje, że ludzkie cierpienie musi spotkać się z reakcją w każdych okolicznościach. Podejmujemy działania, które pozwolą jak najszybciej zapewnić potrzebującym wodę pitną, jedzenie, dach nad głową i przedmioty pierwszej potrzeby. Skuteczność naszych działań gwarantuje współpraca z lokalnymi organizacjami i innymi organizacjami humanitarnymi. To usprawnia przepływ informacji i odpowiednią dystrybucję pomocy dając nam możliwość dokładnej analizy i planowego działania.Natychmiastowa odpowiedź na kryzys humanitarny jest niezwykle ważnym elementem. Kolejnym etapem naszej pomocy jest pomoc w powrocie do normalnego i niezależnego życia poprzez takie działania jak : odbudowa zakładów pracy, budynków mieszkalnych, placówek medycznych oraz placówek edukacyjnych zniszczonych poprzez katachlizmy lub wojny, cele te realizujemy również w Państwach i regionach w których stale panuje skrajne ubóstwo, dając możliwość rozwoju gospodarczego poprzez budowe tego typu placówek maksymalne wykorzystanie lokalnych sił roboczych oraz materiałów aby nasza pomoc była jak najbardziej skuteczna, rozwiająca lokalną gospodarke i dając możliwość na samodzielne funkcjonowanie i dalszy rozwój.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 4

BM
Bartłomiej
300 zł
DP
Damian z Rodziną
100 zł
DS
Damian Staszak
20 zł
DB
Dawid Bieniek
5 zł

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

776 174 zrzutki

i zebrali

577 039 974 zł

A ty na co dziś zbierasz?