id: ngef9z

Dostępne reakcje - tłumaczenie PJM i napisy w działaniach po wyroku TK

Dostępne reakcje - tłumaczenie PJM i napisy w działaniach po wyroku TK

3 800 zł z 3 500 zł
108%
zakończona 23.11.2020r
75 wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Po oburzającej decyzji wyroku "Trybunału Konstytucyjnego" w Polsce ws. zaostrzenia i tak restrykcyjnych oraz niedziałających przepisów prawa antyaborcyjnego ruszyła fala reakcji - zarówno w mediach społecznościowych, jak i na ulicach. W ramach inicjatywy Pełnoprawna też podjęłam takie działania i ponieważ temat dotyczy - również bezpośrednio - także kobiet z różnymi niepełnosprawnościami, chciałabym, żeby te działania były dostępne dla wszystkich, w tym dla osób z niepełnosprawnością słuchu.

g8bf5dca472fae09.pngDostępność kosztuje, co zasadne, bo wymaga pracy, doświadczenia, kompetencji, a czasem także specjalistycznego oprogramowania. Ale jest jednocześnie niezbędnym elementem równego traktowania i włączania. Dlatego ogromnie zależy nam na tym, żeby nawet reakcyjne treści, które teraz w dużej ilości powstają w sieci, także na Pełnoprawnej, były dostępne dla wszystkich. Dzięki temu przekonujemy też coraz więcej osób i organizacji, żeby wdrażały dostępność też w swoich działaniach.


Pełnoprawna jest jednak inicjatywą oddolną, niefinansowaną w żaden sposób. Niższe koszty różnych odpłatnych elementów działania pokrywam sama, ale w tym przypadku potrzebne jest wasze zaangażowanie i wsparcie, żeby zbudować dostępną przestrzeń na Pełnoprawnej.


W ramach dostępności:

- prowadzimy tłumaczenia na polski język migowy (PJM),

- tworzymy audiodeskrypcję (opis dla osób z niepełnosprawnością wzroku) do materiałów audiowizualnych (grafik, zdjęć, wideo),

- opracowujemy transkrypcję treści emitowanych na żywo i pozostałych materiałów (np. audycji radiowych),

- korzystamy ze specjalistycznego oprogramowania do rozpoznawania mowy,

- tworzymy napisy do publikowanych materiałów wideo.


Na dotychczasowe i zaplanowane do połowy listopada działania potrzebujemy 3500 zł. Część działań wykonujemy nieodpłatnie, mamy też wsparcie grupy osób, która chce budować i promować dostępność razem z nami. Osoby, dla których chcemy zapewnić wynagrodzenie, również część pracy postanowiły wykonać pro bono w geście solidarności w tej ważnej walce. Mimo to pewien budżet jest wciąż potrzebny.


Dlatego liczę na Wasze zaangażowanie w stworzenie razem ze mną dostępnej przestrzeni w tych trudnych okolicznościach, które dotyczą nas wszystkich, niezależnie od stopnia sprawności.


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 75

 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
M
Magdalena Rafalska
200 zł
 
Dane ukryte
100 zł
MT
Malgorzata Turecka
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
A
Anna T.
100 zł
A
Agata Urbanik
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 6

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

704 465 zrzutek

i zebrali

473 974 289 zł

A ty na co dziś zbierasz?