id: ngef9z

Dostępne reakcje - tłumaczenie PJM i napisy w działaniach po wyroku TK

Dostępne reakcje - tłumaczenie PJM i napisy w działaniach po wyroku TK

3 800 zł 
z 3 500 zł
108%
zakończona 23.11.2020r
75 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Po oburzającej decyzji wyroku "Trybunału Konstytucyjnego" w Polsce ws. zaostrzenia i tak restrykcyjnych oraz niedziałających przepisów prawa antyaborcyjnego ruszyła fala reakcji - zarówno w mediach społecznościowych, jak i na ulicach. W ramach inicjatywy Pełnoprawna też podjęłam takie działania i ponieważ temat dotyczy - również bezpośrednio - także kobiet z różnymi niepełnosprawnościami, chciałabym, żeby te działania były dostępne dla wszystkich, w tym dla osób z niepełnosprawnością słuchu.

g8bf5dca472fae09.pngDostępność kosztuje, co zasadne, bo wymaga pracy, doświadczenia, kompetencji, a czasem także specjalistycznego oprogramowania. Ale jest jednocześnie niezbędnym elementem równego traktowania i włączania. Dlatego ogromnie zależy nam na tym, żeby nawet reakcyjne treści, które teraz w dużej ilości powstają w sieci, także na Pełnoprawnej, były dostępne dla wszystkich. Dzięki temu przekonujemy też coraz więcej osób i organizacji, żeby wdrażały dostępność też w swoich działaniach.


Pełnoprawna jest jednak inicjatywą oddolną, niefinansowaną w żaden sposób. Niższe koszty różnych odpłatnych elementów działania pokrywam sama, ale w tym przypadku potrzebne jest wasze zaangażowanie i wsparcie, żeby zbudować dostępną przestrzeń na Pełnoprawnej.


W ramach dostępności:

- prowadzimy tłumaczenia na polski język migowy (PJM),

- tworzymy audiodeskrypcję (opis dla osób z niepełnosprawnością wzroku) do materiałów audiowizualnych (grafik, zdjęć, wideo),

- opracowujemy transkrypcję treści emitowanych na żywo i pozostałych materiałów (np. audycji radiowych),

- korzystamy ze specjalistycznego oprogramowania do rozpoznawania mowy,

- tworzymy napisy do publikowanych materiałów wideo.


Na dotychczasowe i zaplanowane do połowy listopada działania potrzebujemy 3500 zł. Część działań wykonujemy nieodpłatnie, mamy też wsparcie grupy osób, która chce budować i promować dostępność razem z nami. Osoby, dla których chcemy zapewnić wynagrodzenie, również część pracy postanowiły wykonać pro bono w geście solidarności w tej ważnej walce. Mimo to pewien budżet jest wciąż potrzebny.


Dlatego liczę na Wasze zaangażowanie w stworzenie razem ze mną dostępnej przestrzeni w tych trudnych okolicznościach, które dotyczą nas wszystkich, niezależnie od stopnia sprawności.


Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 75

 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
MR
Magdalena Rafalska
200 zł
 
Dane ukryte
100 zł
MT
Malgorzata Turecka
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
AT
Anna T.
100 zł
AI
Agata Urbanik
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 6

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

851 622 zrzutki

i zebrali

736 273 449 zł

A ty na co dziś zbierasz?